Erkeklerin eşlerine ve çocuklarına karşı şiddet kullanmalarının nedeni nedir?

Erkeklerin eşlerine ve çocuklarına karşı şiddet kullanmalarının nedeni nedir?

0|0
9|21

En İyi Kız Görüşü

• Üniversitedeyken psikoloji hocamız eşine fiziksel ve sözlü şiddet uygulayan baskı altına almaya çalışan toplum içinde aşağılayan erkeklerin cinsel sorunu olduğunu cinselliği tam anlamıyla yaşayamadığı veya yaşatamadığı için böyle olduklarını söylemişti. Kocalık, erkeklik duyguları tatmin olmadığı için bu şekilde tatmin etmeye çalışıyorlar.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ben bu tür erkeklerin, erkeklikleri olmadığını ve bu büyük boşluğu doldurmaya bu şekilde çabaladıklarını düşünüyorum.Beyni ve erkekliği olmayan bir insan ne kadar mantıklı olabilir, ki bu boşluğu doğru şekilde doldurabilsin.

2|0
    0|0
  • aile bireyleri güçlü baba güçlü eş ister ama zorba istemez. sözü dinlenir, her şeye makul çözümler getiren bir eş ve baba ister, zorla sözünü dinleten değil.

kişi güç denilince yaşamın zorlu koşullarına dayanma ailesini koruma gücünü bilmeyip bunu kas gücü olarak algılarsa böyle olur. kişi ailesinde bilgi ve becerileri ile güven oluşturamamışsa dialog ve iletişim sorunu varsa , isteklerini ve sözlerini ancak güç kullanarak kabul ettirmeye çalışır.

ama sizde ne azından adamın bir yönünü takdir edin ya hep adamı suçlamayın hiç işe yaramaz gibi dışlamayın. biliyorsunuz az da olsa gücünden fayadalanılan hayvan "ÖKÜZ" dür. öküzlerimizi sevelim nesli tükenmek üzere

1|0
    0|0
  • link

link

Buralarda birşeyler yazıyor ama adam dediğin kadına ve çocuğa vurmaz ...

0|0
    0|0
  • eziklik eziklik eziklik

0|0
    0|0
  • cehalet en büyük neden

0|0
    0|0
  • Merhaba bayanbacak.

Akıllarına Yenik Düşmeleri Tabi, Canları Cehenneme,

0|0
    0|0
  • her erkek yapmaz ayapan da hayvandır zaten

1|0
    0|0
  • yetişme tarzı. geçmişte yaşadığı travmalar.

1|0
    0|0
  • Bence çocukluklarında kendilerininde şiddet görmeleri

1|0
    0|0
  • İc huzursuzluk. Sorumluluk almAdan kisa yoldan sorunlari cozme fikri. Bazen de otorite kaybindan. Bir de ailesel. Cok sebebi varmis yahu.. Ben de siddet uygulamistim. Haketti diye dusundum ama uzuldum sonra.

0|0
    0|0
  • eşi bilmem hiç uygulamadım en zor durumda bile ama bazen 5 yaşındaki oğluma katlanamıyorum yerden yere vurasım geliyor. Profesyonel yardım almayı düşünüyorum çünkü o anlarda kendimi tanıyamıyorum

0|0
    0|0
  • otorıtelerını kuramamaları ve dovme eylemını tetıkleyen durum her ne ıse buyuk olcude kendı sucları olmasıdır..unutma sadece haksız ınsan bagırır...

0|0
    0|0
  • sorunlu olmaları ve ortamda sürekli ezildikleri için bunu savunmasız eşinden ve çocuğundan çıkartması

0|0
    0|0
  • Hakkaten Böle :)))

ww.youtube.com/watch?v=6jJuicC0KGo

0|0
    0|1
  • acizliktir gücünün sadece kadına yetebilmesidir kırbaçlıycan böyle adamı

1|0
    0|0
  • dışarıda ezik olur böle tipler evden siniri çıkarırlar

1|0
    0|0
  • Eşlerine ve çocuklarına şiddet kullanan tipler '' ADam değildir''...

1|0
    0|0
  • bayanların kendilerini seven değil de kendi sevdikleriyle evlenmeleri ve hataya düşmeleri

0|0
    0|0
  • Erkeklikten çıkışıp Mahlukata kavata evrim gecirmiş Demektir bu durumda şiddet yapar kavat :D

0|0
    0|0
  • Karaktersizlik'ten başka bir şey değil..

0|0
    0|0
  • karısından dayak yiyen erkeklerde var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• hayatları boyunca gücü kimseye yetmemiş eksik insanlar en ufak bi şeye konuşmak yerine dayakla tepki verirler gerekirse döverim tarzı erkeklerden bu yüzden tiksinirim modernleşememiş çağdışı yaşıyolar

0|0
    0|0
  • Erkek olmamaları !

0|1
    0|0
  • Gücünün yetmediklerine bişey yapamıyolar sonra gelip o masum kadınları çocukları dövüyolar sinir atıyorlar onlardan nefret ediyorum :\

0|0
    0|0
  • Korkaklik bence

0|0
    0|0
  • gerizekalı olmak.

0|0
    0|0
  • çok kötü bir davranış bu Allah korusun

0|0
    0|0
  • dışarda gezer eğlenir günün stresini masumlarda çıkarır..gücü aza yanaşır

0|0
    0|0
  • o..çocuğu olmak için nedene gerek var mı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...