Kastamonu Çekme Helvasını hiç tattınız mı ?

Ben öyle bir helva hayatımda daha göremedim.Ağızda eriyor resmen süper birşey.Çekme helvası tadanlar siz tadını nasıl buldunuz.Ben süper diyorum hiçbir helva çekme helvaya rakip olamaz diyorum ...

• Çekme Helvasını tattım ve tadı çok güzel
    67% (8)75% (9)71% (17)Oy Ver
  • Çekme Helvasını Tattım ve tadını beğenmedim
    8% (1)8% (1)8% (2)Oy Ver
  • Çekme Helvasını tatmadım .
    25% (3)17% (2)21% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• bayılırımm özellikle çikolata kaplı olandan 1 kutu yiyebilirim. canım çekti :( link

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• bu mukemmel bı helva bayılıyorum babamdan fırsat bulursam kutuyu kapıp pc başına oturasım gelır çokkk severımm : D

0|1
    0|0
    • :) heryerde de satılmıyor.Ben İstanbulda yaşıyorum.Onu taze taze Kastamonudan ya da Karabükden alıcaksın.Ben Kastamonuluyum fırsat oldukça alıyorum .Ama onun hasreti de bir başka oluyor :)

• bende sınop tan ıstanbula yada gerı dönuşumde alıyorum :D

• Evet tattım ve yiye yiye de bıktım.Bayramda,ramazanda,düğünde ve özel günlerde hep çekme helva :)

0|1
    0|0
    • Olsun zaar gelmez iyidir çekme helvası :)

• Evet öyle ama tatlı sevmediğim için çabuk sıkılıyorum yemesi çok güzel olduğu kadar yapımı da bir o kadar zahmetli bir helvamız lezzeti de buradan geliyor

• Kısmetse önümüzdeki günlerde tatmak nasip oalcak.oda arkadaşım kastamonulu ve gelirken bana helva getireceğini söylemişti.umarım unutmamıştır :)

0|1
    0|0
    • şimdiden afiyet olsun derim.Tadı çok güzel çünkü normal helvalar gibi değil ağızda dağlıyo .Çok güzel anlatmakla olmaz afiyet olsun :)

• teşekkür ederim :))

• sahiden de öyle bir güzel ki... :) tattım sonunda

• Daha dün tatma fırsatını yakaladım ve bayıldım...Gerçi ben pişmaniyeye benzettim tadını.

0|1
    0|0
  • Adını ilk kez duydum belki de yemişimdir.

0|0
    0|0
  • Pişmaniye tadında süper gercekten

0|1
    0|0
  • 20 yıllık Kastamonuluyum sevemedim... :(

0|1
    2|0
  • Evet çok güzeldi

0|0
    0|0
  • üff akşam akşaam :(

0|0
    0|0
  • İlk kez duydum .

0|0
    0|0
  • cok guzel tadi var gercekten

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• pişmaniyede güzelde kastamonu helvası pişmaniyeye 5 çeker, öyle bi lezzet... ağızda dağılıyor, tazesi yumuşacık oluyor. sanki içinde vanilya var ağızda güzel bi tat bırakıyor, benim yediklerim kare şeklinde sade ve fıstıklıydı çok güzeldi, ama kakaolusuda varmış, onu merak ediyorum. alırken göremedim, onunda harika olduğuna eminim.

0|1
    0|0
  • kastamonuda değil de ineboludaki daha güzeldir. ben kastamonuluyum oradan biliyorum.

siz bir de ineboludakini yiyin :)

0|1
    0|0
  • ev arkadaşım kastamonuluydu her gittiğinde getirirdi sağolsun çok güzel :D

0|1
    0|0
  • Ben çok severek tüketirim tatmayanlarada şiddetle öneririm .

0|2
    0|0
  • evet süper gercekten

0|1
    0|0
  • yol üstünde dinlenme tesislerinde bol bol satıyorlar ama kastamonudakiler gibi taze olmuyor, ağızda dağılmıyor tabiki. olsa da yesek :)

0|1
    0|0
  • evet bizim evin yanında yapılıyor

0|1
    0|0
  • Harika birşey, ben de yedim hatta bi ara cok yemistim bas agrisi yapmisti :D

0|1
    0|0
  • pişmaniyeye benzer fakat biraz daha sıkıştırılmış gibi sanki ama tadı mükemmel okurken çok yerdim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...