Dövüş sporlarına en geç hangi yaşta başlanabilir?

Dövüşebilen ve silah kullanabilen kadınlara ayrı bir hayranlığım var,bu ara dövüş sporlarına merak sardım da... 20 yaşındayım,başlamak için çok mu geç acaba?

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• 30'a kadar yolu var bence . Önce esnekliğini sağlayan seni forma sokan bir spora başlamanı öneririm kas güvenliği için . Devamında Win Tsun'a gidebilirsin ring sporlarından ziyade bayan olduğun için sokak dövüşünde tehlikelerden koruyacak bir spor seçmelisin . İdmanları zevkliymiş gitmedim ama giden arkadaşlarım öyle söylüyor .

0|0
    0|0
    • yüzücüyüm,15 yıldır da jimnastik yapıyorum. günlük sporumu da aksatmam,esneklikle ilgili sıkıntı çekmem.

• O zaman bu soruyu sorman bile hata en yakın kursa gidip kaydol ben hiç spor yapmadığını baz alarak yazdım bunu

• pek mutlu oldum şimdi :D

Erkekler Ne Diyor 23

• istersen 50 yaşında ol istedigin dövüs sporunu ögrenebilirsin bu sporlar aynı zamanda sanatdır. şu yaşlarda başlaman gerek yoksa geçtinn rererö diyen adamlar bu işin içine ya hiç girmemişlerdir ya da bu işleri fazla araştırmadan hocayım diyen adamın salonlarına emanet etmişlerdir kendilerini.

kendini iyi hissetmek bunları ögrenmek istiyorsan yaşın hiç geç degil baslayabilirsin.

aynı zamanda müsabık olarak 'maclara cıkmak falan' istiyorsan yine yaşın geç degil en azından 'kickboks icin'

ek olarak savaş sanatı egitimi nedir ? askeri olarak ? ? ? bunu söyleyen kişiler biraz 'jiu jitsu' 'german jiu jitsu' veya en popüler olan 'brasilian jiu jitsu'yu araştırsınlar.

0|0
    0|0
  • Fazla yaslanmadann

0|0
    0|0
  • 20 yaşında ve hiç sporla uğraşmamışsan, senin için zorlu bi başlangıç olur. ama asla geç bir vakit değil, sporun eri geçi olmaz. bayanlara dövüş sporu olarak kickboksu tavsiye ediyorum. savunma sporu olarakta krav maga yı tavsiye edebilirim. her iki spor da bayanlarda iyi durur.

0|0
    0|0
  • Dövüş sporları yapan kadın yada erkeklerin dövüşme sanatı diye birşey öğrendikleri sadece varsayımdır. Spordan alacağınız verim haricinde günlük hayatta işinize yarayacak şeyler öğrenmezsiniz. Bir eğitim alarak dövüşmeyi öğrenmeniz için askeri bir eğitim almanız lazım buda savaş sanatlarına girer. Bu çeşit eğitimler ülkemizde sivillere verilmez.

0|0
    0|0
  • Aslında evet biraz geç . Ama istersen bi başla yetenek varsa 15 yaşında başlayanlara taş çıkarırsın =)

0|0
    0|0
    • :D millet 5 yaşında başlıyor bu işe sen 15 diyosun yaa öğren biraz :D

• Biliyorum bende uğraşıyorum dövüş sporlarıyla ama bu yaşta başlıcan yetenek olsa bile 5 yaşındakine biraz zor yetişirsin =) kapişş :D :D

• hayır geç değil, başarılar

0|0
    0|0
  • hobi olarak yapacaksan geç değil.

0|0
    0|0
  • geç değil ama küçükten başlayınca çok daha profesyonel oluyosun

0|0
    0|0
  • daha erken başlasan daha iyi olur tabi ama geç değil başlamanı kesinlikle tavsiye ederim... bol sporlu günler

0|0
    0|0
  • Başla.Biraz biraz ilerlersin.Ama silah ile dövüş sanatını aynı yere koyma.Dövüş sanatı savunmak için,silah kullanmak öldürmek için.Birde kıza anca en güzel taekwando yakışır.Esneklik kızlarda daha çabuk oluşur.Ama güç zayıf.Ordan zorlanacaksın. :D

0|0
    0|0
  • Profesyonel olman çok zor.Çok ekstra çaba harcaman lazım.Ama ben dövüş bilmeyen birini dövmek istiyorum dersen geç değil..

0|0
    0|0
  • - dövüş iyi bir şey değildir.

- spor yapacağım diyorsan savunma sporu yapmanı tavsiye ederim.

- bu da her yaşta yapılabilen aikido' dur.

- steven seagal ın bayan versiyonu olarak görmek isteriz seni.

0|0
    0|0
  • geç değil bacım hem başladıktan 2 ay sonra vucudunun verimliliği artar bunu yanlış algılayan pezolar olabilir :) enerji dinç olursun ne yapmak istiyorsun tekvando judo falan

0|0
    0|0
  • bence kadın zaten zayıf yani daha erkenbaşlasan vuruşların pek etkili olmazdı sinek ısırıgı gibi gelirdi :)

şimdi etin kemigin oturmuştur vücudun :)

iii olur

0|0
    0|0
  • 20 yaşında gidip oralarda rezil olma.zevk için yapacaksan yap ama müsabakalara katılırsan kemiklerini kırarlar :D

0|0
    0|0
  • Gerçekten istiyorsan neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Geç kalmış sayılmazsın bence çocuk yaşta başlayanlar çok mu iyi sanki

0|0
    0|0
  • bi muay-thai ci olarak hiçde geç değil. istersen profesyonel olarak bıle yapabılırsın

0|0
    0|0
  • yaşı yok sadece içinde o heves ve azmin olması yeterli

0|0
    0|0
  • ben 29 yaşındayım aikido ya başlasammı diye düşünüyorum :D 20 ne ki

0|0
    0|0
  • 30 a kadar yolu var

0|0
    0|0
  • 14 yaş

0|0
    0|0
  • umarım iyi bi hacamat yaparlar seni:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç geç değilsin. Sporun yaşı yoktur.

0|0
    0|0
  • 20 yaş geç olur maalesef ama denemeni tavsiye ederım

0|0
    0|0
  • Çocuk yaşta başlaman daha iyi olurdu geç kalmış sayılmazsın ama bu yaştan sonra vücudunun esneklik kazanması biraz daha zor.Bu yüzden daha fazla çalışman gerekir.Başarılar ^.^

0|0
    0|0
    • spor ve jimnastik yapıyorum,yüzüyorum da. esneklikle ilgili pek sıkıntı yaşamam

• Öyleyse pek sorun yaşamazsın.Bende uzun yıllar Taekwondo yaptım.Esnekliğe ve atikliğe dayanıyor, bunlar sende varsa hiç geç kalmış sayılmazsın.

• çok sevindim

• Bunun bir yaşı yok öğrenmelisin,ama erken yaşlar daha iyi tabi

0|0
    0|0
  • bence çok geç

0|0
    0|0
Yükleniyor...