Neden hep ben geride kalıp, benimsediğim her şeye bir gün uzaktan mutluluk dilemek zorunda kalanım?

İlk şoku iki senedir beraber olduğum kişinin beni altı aydır aldatıyor olduğunu öğrendiğimde yaşadım. Diğer şoklar ise, ilişkilerinin boyutu, derinliği,ve yaşadıklarının bir kısmı hakkında detaylı bir bilgiye sahip olduğum zaman.

Erkek arkadaşım Türk değildi, bu nedenle facebookta kızın paylaşımlarının ve kendi yazdığı şeylerin altında neler döndüğünden bihaberdim. Fakat yine de hep soruyordum, şüpheleniyordum, kızın kendisine yolladığı "aşk şarkılarını" gizliyordu. Bunun gibi bir çok örnek verebilirim. Kıza ingilizce olarak mesaj attım aralarında bir şey olup olmadığını sordum ve onayladı.

Altı aydır birlikte olduğunu söyledi. Kız ailesi ile bile tanışmış, düşünün bu da yetmezmiş gibi kızın kuzeni ile çok yakın arkadaşlık kurmuşlar, her neyse, ben de durumumu anlattım. Kız tabii ki de bana inanmadı, inanmasındı ve lakin, çok da umurumdaydı. Mutluluklar dileyip çekildim.

Asıl sorun o aşağılık herif, bana yine yalan söylemeye devam ettiğinde başladı. Beni suçlamaya başladı. Bensiz yaşayamayacağını falan söyledi sonra.

İnternet üzerinden ve telefondan bana ulaşamamasını sağladım. Şimdi arada bir göz atıyorum. Kızla devam ediyorlar, hatta bunun için kız değil, o şahsiyetsizin kendisi çabalıyor (her ne kadar daha evvelinden kızın kendisinden hoşlandığını fakat kendisinin asla onunla bir münasebeti olmayacağını, hiç hoşlanmadığını söylemiş olsa bile)

Neyse, iki yılım çöpe gitti en nihayetinde.

Çıkım alış veriş yapıp bir ton elbise aldım, "mutluluk" dedim, işte sahip olabildiğim tek gerçeğim, "sahte bir mutluluk"

Neden hep ben geride kalıp, benimsediğim her şeye bir gün uzaktan mutluluk dilemek zorunda kalanım?

Yanlışım ne? Benden pek de farklı olmayan, hatta belki de bana kıyasla çok da iyi olmayan insanlar, neden hep bana tercih edilmiş oluyor ve ben sadece "ikinci" olan ya da "hiç sevilmemiş olan" oluyorum? neden?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sen sansli birisin bunun farkina varmalisin.iyi ki yanlis tercihlerin yuzunden hayatin kararmamis.yanlis yapa yapa tecrube edinip dogruyu elbet bulacaksin.hayat kendi tercihlerimizin sonuclarini yasamakla gecer unutma.her ne ararsan kendinde ara demisler.tercihlerini gozden gecir bir kez daha.disardan biri gibi bakmayi basarirsan hatanin nerede oldugunu da gorebilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dahada derinlere in bunun için.

1- Uzakta ki "sanal" birisine bel bağlamak,

2- Kültür farkı

3- Kendini beğenme (çevrendeki onca erkeği göremeyip elin adamının rüzgarına kapılma)

...

Gibi onlarca neden sıralanabilir... Öz eleştiriyi yaparken daha geniş düşün, yaptığın birçok yanlışı daha rahat görüp değerlendirmeyi daha sağlıklı yapabilirsin...

0|0
    1|0
    • Kusura bakmayin ama size katilmiyorum. Sevdigi kisi Turk degil diye simdi bu kizcagiz kendini begenmis ya da suclu mu oluyor? Karsisindaki ayni kulturden, irktan biri de olsa ayni seyi yasayabilirdi. Burda kizin hic bir sucu yok bence.�

• Burada amaç paylaşarak bir sonuca varmaya çalışmak. En güzelini yaptınız, hepimiz eleştiriye açık olmalıyız. Kimse Peygamber değil herkesin elbette hatası yanlışı olacak. Siz bi'şeyi yanlış tespit ettiniz belirttiniz olması gereken bu... Kusur falan yok, teşekkürler yorum içinde ayrıca...

• Seçimlerimi yargılayacak değilsin ya. Git kendi hayatına çeki düzen ver. Beyinsiz.

• soru çok uzun

0|0
    1|0
  • adam bunu yanına kar sayıyor ablacım. yerli yabancı farketmez. sen kendini toplamaya bak bir an önce. biz kadınlara karşı zayıfız yaw bukadar basit. değilim diyen yalan söyler yada hormonal bozukluk vardır.

0|0
    0|0
  • sen en iyisi elbiseleri alırken çocuk elbisesi alda çocuklara ver.onlar gerçekten mutlu olsunlar

0|0
    0|0
  • türk değildi derken ecnebi filan mı?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yasadigin olaya gercekten uzuldum. İki yil az bir zaman degil. Fakat "neden ben?" demeyi birak bence. Aldatmak hicbir zaman aklanilabilecek bir durum degildir. Senin hatalarin bile olsa o iliskide, karsi tarafa aldatma hakki dogmaz. Durumdan hosnut olmayan acikca soylesin ve ayrilsin. Durust olsun.

Seni aldattigi kiz da illa senden ustun olmak zorunda degil zaten. Aldatabilen bir insanin secimlerini niye sorguluyorsun ki? Bence seni secmedigine sevin. Demek ki onun seviyesinde degilmissin. Bos yere kendini uzme. Her iste bi hayir vardir. Karsindakinin gercek yuzunu gormussun iste.

Ayrica sana ulasmasini da engellemissin. En guzelini yapmissin, zayiflik gostermemissin. Salla gitsin, sorun sende degil karsindakinin durustlukten yoksun karakterinde. Hem ne demisler, altinin degerini sarraf bilir :)

1|0
    0|0
  • Bu durumun seninle bir alakası yok.. Karsındaki kişinin karakteri.

1|0
    0|0
  • üzüldüm insanlar kötü yeri geliyor kendime bile güvenmiyorum ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...