Evlilikte anne ve babanın rolü ne olmalı?

Bir bayan anne ve babasını çok ön plana çıkarırsa bunu kabul etmek ve ona göremi davranılmalı, yoksa anne ve babasını ikinci plana itmeye mi çalşılmalı?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilikle yeni bir hayat kuruyor... Eşi ve kendisini oldugu hayatı başlıyor...

Ailesini ön planda tutması eşi ile arasının açılmasına neden olabilir... Ailesinin anlayış göstermesi gerekir... Onların kızı ama bizim de eşimiz sonuçta.

En az onlar kadar seviyoruz, hayatımızı paylaşmak içinde eşimiz yapmışız...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evlilik yeni bir düzen demektir kuran kişiler için ,aileler kendi düzenlerinin devamı olarak görmemeli ve karışmamalı .Ailesini çok işin içine karıştıran olursa kibarca uyarılmalıdır ,karışan aile çocukları vasıtasıyla uyarılmalıdır , devamı halinde aile birliği bozulacaktır ve kaçınılmaz son ayrılıktır .

İstenildiğinde danışıldığında fikirlerini sunmalılar .

0|0
    0|0
  • evlilik aile kurmak demek tir ... büyüklerden her zaman akıl ve destek alınır saygı duyulur ama aile içi kararlara karıştırılmaz evlilikle oluşan aile çekirdek ailedir onun dışındakiler anne baba da olsa artık dışardandır

0|0
    0|0
    • haklısın ama eşim senden boşanırsam mesela annemin yanına giderim diyor

• tabi ki güvendiği bir ailesi olacak ama öncelikle kendi kurduğu aileyi korumayı hedeflemeli... o öyle söyler de annesinin yanına gidecek olsa orası batar artık ona hiç bir şey eskisi gibi olmaz kendi evini özler umarım bunlar aranızda ciddi değil de sadece çocuksu uyarılardır

• Anne baba rolü farklıdır diğerleri işin içine karıştırılmamalıdır.

0|0
    0|0
  • herşey dozunda olmalı artık kendi çekirdek ailesi var ve önceliği o olmalı anne babaısnı tabiki unutm amalı ama 2 planda olması gerekiyor ilişkinin sağılığı açısından..

0|0
    0|0
  • yenı bır aıle kurulacak sonuçta o yuzden anne babalar ne cok gerıde durmalı ne cok ılerıde ıkıncı plana ıtılmemelı tabıkı ama dozunu ayarlamalı

0|0
    0|0
  • evlilik 2 kişi arasnda olur. tamam kaynana da sevilir ama haddini bilsinler canım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Aile içi durumlara karışmamalı aileler , hiç kimse bir diğerinden üstün tutulmamalı .

0|0
    0|0
  • Erkek ya da kadın farketmiyor, aileler çocuklara müdahil olursa evlilik zora giriyor.

Kadın anne babasını ön plana çıkarıyorsa uygun dille kendisine durumdan rahatsızlığımızı belirtmek gerek diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • söz, nişan ve hatta evlilik de bunlara dahil edilebilir. anne ve babalar eşlerin hayatına müdahil oldugu sürece sıkıntı yaşanacağını düşünüyorum. kaldı ki hem kendi hayatımda hem de etrafımda da bunu gözlemledim. ikinci plana itmek hoş bir cümle değil ama ortak yaşanan hayatın dışında tutmak gerekiyor bence.

0|0
    0|0
  • Benim düşüncem ve evliliğimde uyguladığım yöntem anne baba nin yeri ayrıdır. Ama eşim benim ailemdir. Herzaman ilk planda eşim vardır ailem sonra gelir. Ve anne babamın benim hayatıma müdehale etmesini istemem hiç bir şekilde

0|0
    0|0
  • evlendikten sonraki ana baba hakkındaki planlara bakılmalı... abim kaynanası yüzünden boşandı... 4 duvar içine dikkat edilmeli... 3. bi şahıs müdahil olmamalı...

0|0
    0|0
  • öyle kabullenim,çatı aldında mutsuzluk olmasın diye evet haklısın diyip geçiştir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...