Kapat

Sporu gerçek anlamda seviyor muyuz ?

Ülkemizde futbol delisi bir topluma sahibiz. 1.5 milyon lisanslı futbolcu var. Basketbol, voleybol, yüzme, su topu, atletizm, jimnastik vs sporlara ilgi az. Görüşüm, fanatikliği seviyoruz ve sporun gerçek kazanımlarını bilmeden yaşıyoruz. Salonlar bomboş, havuzlar bomboş, stadlar 3 büyüklerin avrupa ve derbileri dışında tıka basa dolmuyor Sonra da başarı bekliyoruz. Tribüne gönül vermiş olan futbolseverler tüm branşlara gidip destek vermeye çalışıyor peki ya gerisi nerede ? Görüşünüz ve böyle olmasının sebepleri ?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Spora yeteri kadar önem verilmiyor.Gelişmiş ülkelerde herhangi bir spordan lisansı olmayan çocuk yok nerdeyse..Aileler çocukları küçük yaşlardan itibaren spora yönlendirmeli futbola önem veriyoruz (sözde) ama lisanslı futbolcu sayısı bile ülke nüfusuna oranla, çok gerilerde.Diğer sporları hiç söylemiyorum bile.Türkiyede futbol da dahil, hiçbir spora önem verilmiyor.

0|0
    0|0
    • Önem vermeyen federasyonlar ya da bütçeler değil bence. Burada temel sorun Türk aile yapısındaki bozukluklar. Fanatiklik çocukluk yaşlarda aşılanıyor ve kazanmaya ve rekabete yönelik bir yetiştirme tarzı var.

• Kesinlikle.Aslında futbola olan bağlılık, futbol sevgisinden değil.Kazanma hırsı, nefret, rekabet duygusu, üstünlük kanıtlama vb. duygulardan geliyor..

En iyi cevap seçtiğin için teşekkürler :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben seviyorum da, bireysel anlamda yaptığım spora bile müdahale etmek isteyenler var. Yani destek olsun demiyorum bak, müdahale ediyo, yapmanı engelliyo. Ona göre bu gerekli değilse, başkası da yapmamalı.Yemene, hareket etmene karışıo. Böyle ruh hastaları var. Psikolojik sorunları olan insanlar spor yapsa ülke büyük oranda huzur duyar diye düşünüyorum. Ne kötülüğü var?

0|0
    0|0
    • Engel oluyorlar derken ailenden mi bahsediyorsun çevreden mi ?

• Ah lisans alacaktım. Zamanlamayı yapamadım. Hocam çok baskı yaptı. Teniste profosyenelim zaten. Soor yapan herkese lisansa yönelik çalışmasını öneriyorum :)

• Çok güzel başarılarının devamını dilerim..

• Ben 7 yaşımdan beri jimnastik yapıyorum çok seviyorum jimnastiği

0|0
    0|0
  • Ben basketbol ve yüzmeye değer veriyor ve yardım ediyorum.futbol daha sonra

0|0
    0|0
    • Branş seçiminden çok spora seyirci olarak azlığın sebebini merak ediyorum. Basketbol ve yüzme müsabakalarına gidiyor msunuz mesela.

• Yüzmeye evet

Erkekler Ne Diyor 1

• sadece izlemeyi ve eleştirmeyi seviyoruz,100 metre koş desen nefes nefese kalır ,diyafram şişer ayaklarımızın bağları q hafta acır.

0|0
    0|0
    • :) sporu sevmek için yapmak gerekiyor. Aileler çocuklarını teşvik etmek maçlara götürüyorlar mı ? Sevdirmek için neler yapıyorlar ?

Yükleniyor...