Kadının kariyer olarak üstün olması erkeği iter mi?

Erkek arkadaşımla bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Bana "her erkek bunu sorun yapar, sadece ben değil diyor. Eşinizin kariyeri sizden daha iyiyse bu sorun olur mu? Mesela kadın üniversitede öğretim üyesi- erkek milli eğitimde öğretmen. Bu durumda erkek kompleks yapar mı?

• Hayır hiç rahatsız etmez,aksine ona destek olurum
    89% (8)60% (9)71% (17)Oy Ver
  • Evet, eşimin kariyeri benden iyi olmamalı.
    11% (1)40% (6)29% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben ondan üstünlük olarak iki dil biliyorum yüksek lisans yapıyordum, genel kültür olarak da biraz üstteyim bunların hiçbirini sorun yapmadı. Ama üniversiteye kabul edildiğim zaman şok oldu ve istemiyor artık beni :(

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• klasik Türk erkeği, eşini yanında ister, yemneğini yapsın ister, çocuğunu büyütsün ister.

klasik akademisyen, doçent oluncaya kadar gecesi gündüzü yoktur, okongre bu kongre makale k*çını yırtar, durur.

klasik öğretmen, yarım gün okula gider, 1 saat ertesi günkü derse hazırlanır, sonrasında da pek bir işi yoktur.

klasik Türk erkeği öğretmense, bir akademisyenle nah geçinebilir. veya geçinirse de, o akademisyenin akranları doç.luk alırken, bizimkine belki yrd. doç.luk bile verilmez, arş.gör.dr olarak bile kalır.

Amen,

2|0
    0|0
    • O da bana bunları söylüyor aynen. Sen benimle fazla ilgilenmeyeceksin hep çalışacaksın diyor. Ama bu benim hayalim diyorum. Ev işleri konusunda zaten beklentisi olmayacağını biliyor bu da bir etken. :(( neden kadınlardan fazla akademisyen, bilim insanı cıkmadığını şimdi anlıyorum.

• bir seçim yapman gerekiyor gibi.

veya seni anlayacak bir akademisyen de olabilir.

Erkekler Ne Diyor 13

• Türk erkeginin yüzde doksani esinin kendisinden daha az zeki ve mesleki acidan daha asagida olmasini ister.Ancak ben sahsen öyle düsünmüyorum:)

Sonucta eger o kariyer konusunda hizli adimlarla yürümüsse.Bu onun yetenekli oldugunu gösterir.Hem yetenekli hem zeki bir esimin olmasi sahsen beni mutlu eder.

0|0
    0|0
    • istememesi nedeni acaba senin bu durumu ona karsi rencide edici söylemenmi oldu? yani senden bir hareket görmese daha önce ses etmeyen bir adam neden itiraz etsin?

• Evet ben de öyle düşünüyorum kim ne diyebilir ki, tutup da ilkokul mezunu biriyle mi evleniyorum. Öyle bile olabilir, anlaşabildikten sonra.Sorun yapacak biri de değil, aslında kaliteli bir insan.

• o zaman onu bu konuda etkileyen birisimi var ailesi bir arkadasi.Bunu bulmaniz gerekli derim.Benim arkadasim ilkokul mezunu esi ise üniversite mezunu isletmesi var ama tanistilar evlendiler cokta mutlular acikcasi kimseyede laf düsmez bu konuda.

• üst kademe arasında fark çok değilse sorun olmaz bence .erkek müdür ,bayan öğretmen mesela

ama kadın doktor erkek işçi ise çok zor bence .

erkek doktor kadın işçi ise sorun olmaz .

1|0
    0|0
  • Yapmaması gerekir.. Hiç öyle bir sorun yaşamadım.. hoş Nasa da çalışan bir astrofizik profesörü manitam da olmadı ..

1|0
    0|0
  • evli olsanda sorun olur bekar olsanda sorun olur hele ondan çok daha maaş alıyorsan bu daha bir sorundur fakat tabiki onu ezmeye kalkmadığın müddetçe ve ona bunu hissettirmediğin müddetçe seni istememesinin en büyük sebebi budur kızma ama

Ben ondan üstünlük olarak iki dil biliyorum yüksek lisans yapıyordum, genel kültür olarak da biraz üstteyim bunların hiçbirini sorun yapmadı. Ama üniversiteye kabul edildiğim zaman şok oldu ve istemiyor artık beni :( böyle bir yazı yazdığına göre muhakkak onu kırmış olabilirsin

0|0
    0|0
    • Ben en başında sorun olur sanıyordum ama hiç umursamadı bile. Ben zaten bu konularda hava atmayı hiç sevmem yapımda yokİ mütevaziyim.O bunu da görüyordu. Zaten ilk tanıştığımızda ben de öğretmendim.

• Muhakkak bir yerde bir şeyler sorun olmuştur emin ol

• beni itmez ya güçlü kadınlar daha hoşuma gidiyor gurur duyarım

1|0
    0|0
  • Kariyeri çokta takan olacağını sanmıyorum ama istisnasız hiçbir erkek karısının kendinden fazla maaş almasını para kazanmasını kaldıramaz bu bir gerçek.

Ve şahsi düşüncem bu duğgunun grnler yoluyla nesilden nesile aktarılmış olmasıdır.

Kadının çenesi itibariyle eninde sonunda maddi üstünlüğünü erkeğin yüzüne vurur ve bu durum erkeği ve evliliği bitirir.

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum ... aga isterse doktor olsun ben amele oluyum benden fazla para almasın

• Şimdilik maddi üstünlük yok, ama yıllar geçtikçe, ünvanım yükseldikçe olacak maddi fark olacak. :(

• erkeğin bence fazla para alması bir sorun yaratmaz

• şimdi erkek ırkı olarak şunalrı söylicem : ben etkilenmem sevgilimin bende karıyer olarak yüksekte olmasından fakat genelde erkeklerde sahiplenme ve 1. cilik hisleri ağır basar bu yüzden hep ön planda olmak ister eşlerinin ise çok deiyil ama ara sıra poh pohlanmasını ihtiuacları vardır

0|0
    0|0
  • iter derler ama bana çekici gelmiştir hep. çoğu zaman müdürlerimle sevgili olduğumu hayal etmişimdir :)

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmemiştim açıkçası olabilir neden olmasın mevkisinin verdiği bir şımarıklık içine düşmedikçe isterse cumhur başkanı olsun

0|0
    0|0
    • ben bu konularda mütevazi biriyim o da bunun farkında amaçevre ne der diyor. Üniversitede hoca, ama eşi öğretmen diye garipsemeyecekler mi o zaman bu benim zoruma gider diyor. :(

• garip bence sevinmeli üniversitede öğretim görevlisi bir eşi olduğuna ama burada eşinizin bir suçu yok toplum psikolojisi böyle

• iter demeyelim de sorun çıkar mutlaka..

0|0
    0|0
  • iter aga

.

0|0
    0|0
  • Hayır hiç rahatsız etmez,aksine ona destek olurum

0|0
    0|0
  • Sorun yapmaz fakat utandırır. ://

0|0
    0|0
    • Niye utandırsın ki aklı başında insan.

• Ya hayır şimdi karısı Öğretmen iken kendisi Temizlikçiyse utanır bence...

Kızlar Ne Diyor 5

• hiiç kusura bakmasın ama insan sevdiğinin başarılarıyla mutlu olur,onu her türlü destekler.bunun yaptığı egoistlikten başka bişey değil,bu senin önünle her türlü engel olur

0|0
    0|0
    • kadınlar neden hiçbir alanda fazla varlık gösteremiyorlar daha iyi anladım. çünkü erkekler engel oluyor.

• evet erkek üstün olmalıdır düşüncesi var her zaman,erkeklerin çoğu egoist

• genelde sorun olur

0|0
    0|0
  • Yapıyorlar genelde.

0|0
    0|0
  • aynı durum bendede var ayrıldık...:/ malesef erkekler kaldıramıyolar

0|0
    0|0
  • yapar.

çok ciddiyim.