Ülkemizde müzik piyasasının can çekişmesinin sence en önemli nedeni ne?

Ülkemizde müzik piyasasının can çekişmesinin sence en önemli nedeni ne?

• Kaliteli müzisyen azlığı
    50% (8)64% (7)56% (15)Oy Ver
  • CD ve DVD'lerin pahalılığı
    6% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
  • Korsan üretim
    12% (2)9% (1)11% (3)Oy Ver
  • Internetten her parçanın bedavaya dinlenebiliyor, indirilebiliyor olması
    12% (2)18% (2)15% (4)Oy Ver
  • Suçu kendimizde mi arayalim?
    20% (3)9% (1)14% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|24

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Bir çok sebebi var. Belki de en dolu olduğum konu bu. Çok güzel bir soru olmuş.

1- Önüne gelen sanatçı oluyor. Daha doğrusu prodüktörlere veren herkes.

2- Kaliteli müzik diye bir şey yok.

3-Orasını burasını açanlara verilen değer çok ama çok fazla.

4-Objektif olarak baktığımızda ülkemizde en çok değer verilen müzik ki bana göre müzik bile değil maalesef ki pop.

5-Gerçekten değer görmesi gereken onca insan hak ettiği yere gelemiyor. Bunun sebebi de prensipleri.

6-Müzik diye bize direttikleri şeylerde söz namına hiç bir şey yok. 3 satır yazıyla şarkı yapılıyor.

7-Değeri o kadar olmayan onca CD-DVD dünyanın parasına satılıyor.

8-Korsana sözde karşı gelen pop kültürü yandaşları maalesef ki hiç bir adım atmıyorlar. Çünkü konser ve ekstralardan dünyanın parasını kaldırıyorlar.

9-Kişiliklere hiç değer biçilmiyor. Karaktersiz de olsa sanatçı diyerek bağırımıza basıyoruz herkesi.

10-Dinleyici kitlesi namına hiç bir şey yok ülkemizde. 10 yaşındaki çocuk bile tripkolik vb. dinliyor.

11-Yaptığı müzik türüne bağlı kalmayan,reyting uğruna şebeklik yapan bir sürü insan var.

12-Birbirlerine laf yetiştirmekten müziklerine zaman ayıran insan sayısı çok ama çok az.

O kadar doluyum ki buraya sabaha kadar yazabilirim. Ama başlıca sorunlar bunlar ve buna benzer şeyler. Allah hak edenlei hak ettiği yere getirir inşallah.

Korsan kullanmayın,kullandırmayın. Orjinal albümlere yönelin lütfen.

1|1
    0|0
  • Tamamiyle müzik tüketicisinin ta kendisi..

Sen, Fazıl Say gibi bir adamın arkadasından; daha ne demeye çalıştığını dahi anlamadan ana-avrat sövüp, arkasından bir de ''denyoyuz biz'' dermiş gibi adamın birinin 75 senedir olmayan sesiyle söylediği abuk şarkıları ona buna söylettiği, altın yıldızlı-varaklı kapağa sahip gudik bir albüm çıkarıyorsan...

kusura bakma yani; komple girsin o piyanonun tuşları sana..

0|2
    0|0
  • bencemi :) tek ben mi :) ne güzel bana özel bi soru :=)

0|0
    2|0
  • Albüm alırken eğer kaliteli biri olduğuna inanıyorsam orjinalini almaya çalışırım imkanım varsa fakat aynı şeyi bize sanatçı sıfatını taktığımız insanlar göstermiyor. Günümüzde her önüne gelen iki tıngırdatıp bi kaç kelimeyi bir araya getirip albüm çıkartıyor ve gerçekten müzik piyasası rezil bir hale dönüşüyor. Hak eden ve hak etmeyenleri ayırmak zorundayız bence. Özellikle televizyon denilen kutuda çok kayıplar veriyoruz.

0|0
    0|0
  • en önemli nedeni ekonomik sebepler.halkın çoğu açlık sınırının altında.iyi müzik illa ki yapılıyor ama kimse orjinal cd almaz.Şarkıcılar da bunun bilincinde zaten.Albümleri sırf piyasada kalmak için yapıyorlar.Albümden kar etmiyorlar.Konser ve ekstralardan kazanıyorlar artık

0|0
    0|0
  • nerde düdük var assolist pop star diye medya pohpohladı.sonuc berbat bir müzik zevki olan bir insan türü oluştu bünyemizde. berbat müzik yapan ve sanatcı denilen hayvanatlar oluştu camiada

0|0
    0|0
  • elıne 3000 tl para gecen kaset cd cıkartıyor .. daha ne bekleyebılırsın kı .. bu pıyasadan .. ve ıkıncısı .. gunumuzde kımse orjınal cd ye para vermıyor .. sagolsun ınternet yada korsancılar .. ver 2 tl al bı mp3 oldu bıttı gıttı

0|0
    0|0
  • türkçe müzik dinlemiyorum bir gün biri çıkar uluslararsı bir işe imza atar albümü abd deki zencilerden, japonyadaki çekiklere kadar herkese hitap eder albüm satarsa ozamn dinlerim . süper star diye yere göğe sığrıramadıklarımızı yurtdışında gurbetçilerimizden başka kimse dinlemiyo onlara da zaten ne versen yiyo memleket hasretiyle bkz ismail yk ;)

0|1
    0|0
  • ""insan kalitemiz"" düştükçe ,müzik kalitemiz de düşüyor...

1|1
    0|0
  • atmaaaaaaa, atmaaaaaaaaaaa

1|0
    0|0
  • Kendini herkesin sanatcı oldugunu sanıp album cıkararak

kirlilige yol acması

0|0
    0|0
  • 80 sonların 90 ların ortalarına doğru yaşanmış hikayelerin şarkıları yapılırdı ve bence en iyi şarkılarda o zamanlar piyasaya çıktı. Şimdilerde sadece kar amaçlı şarkılar yapılıyor bizim millet yemez böyle şeyleri.

0|0
    0|0
    • maalesef afiyetle yiyor herkes.

• yiyenlere afiyet olsun derim ama biliyorumki benim gibi o dönemlerin şarkılarını dinleyenler birhayli fazla, ancak seninde dediğin gibi medyanın ittirmesi sonucu koyun vari otlayanların sayısı bizden çoktur.

• İnternet. vs İŞnsanların kolaya yeltenmesı paranın dgerlı olusu ve sarkıyadamı para vercem zıhnıyeti

0|0
    0|0
  • neden can çekişsin ki her gün elli tane popçu topçu envaye çeşit adam çıkıyo

hala rağbet görüyo demek

0|0
    0|0
  • Bu tarz müziklerin azligi link

0|0
    0|0
  • a ve b şıkkı çok etkili. zaten kaliteli iş çok az. olanda da sanatçı diyor ki albüm 7 lira müzik marketlere bakıyorsun 12-13 tutturabildiğine. bunu denetleyen yok mu merak ediyorum

0|0
    0|0
  • sallama şarkıalr yapmaları :D

1|0
    0|0
  • Çıkacak cevapları ben de bekliyorum.

0|0
    0|0
  • teoman müziği bırakıp mankenler patır patır şarkıcı olmaya başlıyorsa müzik piyasası can çekişir

0|0
    0|0
  • c ve d seçenekleri, ikisi birden:)

0|0
    0|0
  • Kaliteli müzisyen azlığı

0|0
    0|0
  • a dedim ama hepsinin etkisi var

0|0
    0|0
  • asgari ücret açlık sınırının çok altında iken orjinal ürünlere nasıl para verelim ki ? pc de binlerce şarkı yüzlerce film ve oyun var ben bunların orjinalini nasıl alayım sanki tek ihtiyacımız bunlar bir sürü masrafımız var zaten diğerlerine yetişemiyoruz ki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• gtü başı açan şarkıcı oluyor memlekette. yoksa adam gibi sanatçıların albümleri satıyor.

bkz; orhan gencebay.

0|1
    0|0
  • Bir eski yılların müziklerine bakalım ne kadar anlamlı ve sözleri tane tane anlaşılacak derecede. Onu dinlediğimizde aklımıza hayaller gelir o müzikler bizi başka bir tarafa götürür. Ya şimdikiler saçma sapan müzikler ya bazılarının sözleri oldukça saçma, yada bazıları sürekli belli sözlerinin tekrar edildiği parça, yada çok hızlı söylenen hiçbirşey anlaşılmayan sözler.. Eski müzikler candı..

0|0
    0|0
  • Tüketim olmayınca üretim de kalitesizleşir.Çünkü müzikte kalite parayla orantılıdır.Ne kadar para yatırırsan o kadar başarılı olur yapılan iş.Adam para kazanmayacağı bir işe neden para yatırsın ki? Hala albüm yapılmasındaki amaç ekstralardan ya da konserlerden para kazanmak için gündemde kalabilmek.

0|0
    0|0
    • bence tek neden bu değil ablacım müzik piyasamız da sinema piyasamız gibi lokal yani kendimiz pişirip kendimiz yiyoruz pazarlayamıyoruz dünyaya , bir bollywood gibi olamadı yeşilçamımız ya da bir psy gibi gangam yapamadı bizim süperstar diye popolarını kaldırdığımız süper starlarımız :)))

• adamların öyle bir derdi yok ki Türkiye'de pek bir popi olıyım yılda bir konser yappıyım parayı kırıyım sonra da yan gelip yatıyım derdindeler.

• ben de kerizim albümmüne para verecem peeehhh :P

• korsan ve cd lerın pahalı olusu

0|0
    0|0
  • saçma sapan sözler olması müziğin ya çakma yada sözle uyuşmaması... herkesin bir sezen aksu barış manço yıldız tilbe ve orhan gencebay kadar kaliteli olmayıp müziğin magazine kurban olmasıdır neden...

0|0
    0|0
  • CD ve DVD'lerin pahalılığı

0|0
    0|0
  • Single tohumları çoğu, gelip geçici..

0|1
    0|0
  • internet sanırım ama bide garip garip şarkılar çıkıyo bazen sözlerini hiç anlamıyorum

0|0
    0|0
  • memelerin müzikten daha çok para yapıyor olması

0|1
    0|0
  • İnsanlarin acip demet akalin serdar ortac dinlemesi

0|0
    0|0
  • hande emer

demet zikkofeld

0|1
    0|0