Protein tozu zararlımı?

Merhabalar ben bir süredir vücut geliştirmeye gidiyorum (6 ay) spor salonundaki çoğu arkadaş protein tozu kullanıyor benden sonra başlayan bile o yüzden bende almayı düşünüyorum ama babam çok zararlı asla alma dedi bir tanede arkadaşıyla görüştü oda zararlı demiş binlerce sporcu kullanıyor sıkıntı yok ama bana gelince zararlı. Cidden zararları var mı varsa neler bilgi verirmisiniz? Bu arada yaşım 18

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• 1- Zararlı değil diyenlere bakma her kimyasal ürün zararlıdır çünkü katkı maddesi vardır içinde. Aromaları filan hepsi yapay.
    2- Alerji ise kişiye göre değişir optimum gold kullandım karın ağrısı ve vücudumun bazı yerlerde kızarıklık ve kaşıntıya sebep oldu. Kimyasal ürün sonuçta bana optimum dokunur sana dokunmaz. Bana Weider dokunmaz sana Weider dokunur. Kimyasal sonuçta katkı maddeleri kişiye göre değişiyor etkisi alerjisi.
    3- Sporu bırakırsan kas kaybın hızlı olur.
    4- Birden fazla gıda takviyesi kullanacaksan bol bol su içmelisin ve karaciğer koruma hapı kullanmalısın.
    Paranı böyle şeylere harcama derim olabildiğince doğal beslenmeye çalışman en doğrusu. Eskiden protein tozu mu varmış kas yapan gene yapıyordu. Sabır, azim, düzenli çalışa, beslenme ve dinlenme olduktan sonra hiç bir ürüne ihtiyacın yok.
    Spor salonundakiler zaten zararlı demez hem adamlar ticaret yapıyor satıp para kazanıyor sen hiç malını kötüleyen satıcı gördün mü?

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• oğlum vallahi gerek yok l*n böyle bişeye!

0|1
    0|0
    • kas yapıyosun spor yapıyosun o çok güzel bişey
      ama yok protein tozuymuş yok zyıflama hapıymış yok diyetmiş oğlum gerek yok böyle şeylere

• öyle diyorsunda spor salonundaki arkadaslar sutyen takip gezecek hale geldiler soruyorum sen hala toz almadinmi diyorlar

• kardeş sen protein tozunu boşver
      bol et ye yemek ye protein içeren yemekler ye, illa bodybuilder şekli olman gerekmiyo
      kasların olsa yeter mk karılar onu sever

Kızlar Ne Diyor 4

• sakın deneme bile doğal yollardan halletmeye bak protein tozu ölüme bile götürür

0|0
    0|0
  • Zararlı değil

0|0
    0|0
  • Zararli

0|0
    0|0
  • Doktora danışabilirsin , her şeyin yararı/zararı vardır :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Spor salonundaki kimse onun zararlı olduğunu sana söylemez. Protein tozu yok, peynir altı suyundan yok ondan bundan. Tamam her şey çok güzel diyelim ki hiç bir zararı olmasın. Vücut hızlı bir şekilde yaptığı kası hızlı bir şekilde kaybeder. Bu ister steroidle olsun ister protein tozu ile olsun.(Steroid bırakınlınca oluşan absürt etki olmaz tabi) Milli sporcular vs. bu tarz ilaçlar kullanır. Çünkü sezonluk spor yaparlar ve üç ay yatarlar sezon başında hızlıca forma girmeleri gerekiyordur. Uzun vadeli olsun. Temiz olsun. Sporu bırakınca geriye bir şeyler kalabilsin.

1|1
    0|0
  • Protein tozu kimyasal bir ürün değildir önce kimyasalın tanımına bakalım ondan sonra birşeye kimyasal diyelim. Dünyada 35 yıldır kullanılıyor, hakkında binlerce araştırma yapılmış ve henüz bilinen bir zararı da yok zararlı olduğunu ispatlayan bir bilimsel makale yok.
    Ülkemizde protein tozu (ve diğer besin destek ürünleri) ve steroidler arasındaki farklar bilinmediği için hepsi aynı kefeye konuluyor.
    Steroidler kimyasaldır, bırakınca kas kaybın hızlı olur, karaciğere zararı vardır, üreme sistemine zararı vardır fakat protein tozu, aminoasit, kreatin kesinlikle steroid değildir.
    Nescafe ne kadar kimyasalsa, protein tozu da o kadar kimyasaldır. Eğer işlenmiş gıda zararlıysa her gün defalarca kullandığımız şeker çok daha zararlıdır, bakkaldan marketten gönül rahatlığıyla aldığımız çocuklarımıza yedirdiğimiz çikolatalar kesinlikle çok daha zararlıdır.
    Gönül ister ki tamamen doğal beslenelim, tamamen doğru bir şekilde doğal beslenmeye bütçesi yeten varsa buyursun beslensin memlekette etin kilosu 40 lira.

0|0
    0|0
  • PROTEİN TOZU ZARARLI DEĞİL!!! Spor yapıyosun vücudum proteine ihtiyacı var. Sabahları 5 yumurta beyazı öğlen akşam en az yüzer gram et yiyebiliceksen kullanma tabi. Ama buna mide dayanmıyo etten tiksiniyosun. Protein tozu kasların protein ihtiyacini karsılıyo. Gerekli proteini almazsan sakatlanırsın ve kaslar gelişmez zayıf kalırsın istediğin kadar spor yap. Zaten 3 ay kullanıp ara vericeksin ve kullanıcağın ölçekte belli. Fazlası zarar. Zaten şu yüzden zararlı ya da şuraya zarar veriyo diyebilen yok. Ben çok arastırdım

0|0
    0|0
  • Zararlıdır diyen cahillere inanma sen. Hayatlarından şekeri, tuzu, kolayı aburcuburu çıkarmazlar protein tozunun kimyasal dan yapıldığını söylerler :))

Gün içi protein ihtiyacını doğal besinlerle karşılamaya çalış. Yetişemedigin zamanlar (spordan 1 saat önce günde 1 en fazla 2 ölcek protein tozu kullan.

0|0
    0|0
  • işe yarar bence

0|0
    0|0
  • dışarıda yediğin bir çok pesin daha zararlı protein tozu zararlı değildir proteini toz halinde alıyosun sadece whey proteinler kana hızlı karıştığı için laf söyleyenler var, kullanabilirsin bence

0|0
    0|0
  • 5 senedir yapıyor inan hic kullanmadım gerekte yok ona vereceğin para ile yumurta ye fazladan aynı isi görür arnold toz mu kullandı hayır o kasları besin tüketerek yaptı para tuzagı gerek yok

0|0
    0|0
  • Zararlı değil ama aşırı bir katkı beklememelisin. Düzenli beslenmiyorsun onun hiçbir katkısı olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...