Başörtüsü görünümlü türbanlılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

başörtüsü görünümlü türbanlılar hakkında ne düşünüyorsunuz? başörtüsü ile türban aynı şey değildir önce bunu anlatalım. avrupada kadınlar türban takarlar çünkü bunu moda için yaparlar.

ama başörtüsü ise kadınların namuslarını korumak maksadıyla taktıkları bir şeydir.

bu soruyu sorma amacım çevrede yaşadığım olaylar. bir parkta tenha bir parkta birbirleriyle ahlaksız bir şekilde sarmaş dolaş olmuş olan iki ayrı türbanlı çift gördüm. eğer taktıkları başörtüsünün bilincine varmış olsalardı bunu yapmaazlardı.

sizin fikriniz?

0|0
19|11

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle şunu söyleyeyim. biz armuta elma deriz ama armut yine armuttur.. hatta boşuna dememişler altın çamura düşse yine altındır. yani bir şey adı cinsi önemli değil, özü ne olduğu önemlidir. bu gördüğün kişiler için şunu söyleyeyim başına neyi taktıklarının hiç önemi yok, çünkü beyinleri hala açık..

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Ufff. Artik bu tarz muhabbetlerden cidden daraldim. Namaz kilan bi insaninda bu tarz seyler yapmamasi gerekir ama acik ve namaz kilan bi insan bunu yaptiginda boyle goze carpmaz. Cunku namaz kildigini bilemezsin. Basortu gozle gorulur bisey oldugu icin surekli dilde o dolasiyor. Kapalilar soyle, kapalilar boyle ...

O gorduklerin gercekten kapanmis mi ki? Hareketlerinde var mi tesettur, edep? Sadece gorunus onunki. Bu tarz bilincsizler yuzunden samimi bi inancla kapanip namusuyla yasayan insanlarinda arada kaynamasindan hic hoslanmiyorum.

Ayni sey acik insanlar icinde gecerli. Bireysel olarak elestirin ya. Kotu bi acik/kapali gordugunuzde herkesi topa tutmasinlar artik. Sen gerci genellememissin ama sirasi gelmisken icimdekileri dokim.

0|0
    0|0
  • Hepimizi Allah ıslah etsin diyorum. ÇĞnkü o da gerçeği bilseydi öyle olmazdı. Ayrıca gördüklerinle zan altında kımseyı bırakma çünkü o tövbe eder af olur . Settar olmak emre olunmuştur.

ve bunları görüp bir dini inancı kötüleyecek olan varsa yanılıyorlar.

Hiç örtunmeyen insanlar hakkında da ileri geri konuşan mümin de yanlış yapıyor..

0|0
    0|0
  • Allah hakkıyla kapanandan razı olsun bize de nasip etsin inşallah ama her kapalı namuslu olmadığı gibi her açıkta namussuz değildir. Ne kapalılar gördüm makyaj maşallah. Benim başım açık ama bedenim kapalı bu yüzden ahlaksız sözler duyuyorum hani o sözde müslüman ama süslüman kızlardan

0|0
    0|0
  • Günümüzde herşeyin aslını bozmaya çalıştıkları gibi başörtüsünü de , örtünmeyi de bozmaya çalışıyorlar.Modern olmak çağın kolaylıklarını hayatımıza , dinimizin müsade ettiği ölçülerde almaktır.

Örtünmenin , tesettürün bir zorunluluk olmasından çok , Allah'ın bir emri ve haramdan sakınmak olduğu hususunu idrak etmek daha mantıklıdır.

0|1
    0|0
  • başlarını kapatıp eteği, kolu kısa kıyafet giyenler de var. ya da aşırı abartı makyaj, neon renkli kıyafetler giyen de. alıştım artık bu görüntülere. sagolsunlar alıştırdılar.

1|0
    0|0
  • işine bak arkadaşım sen götü başı açık namusluyum ben içim temiz diyenler hakkında ne düşünüyosan bende onu duşunuyorum

0|0
    0|2
    • ben senin arkadaşın değilim. fikrimi söylerim seni de ırgalamaz bu. rahatsız olursan gelir yazmasın olur biter . kapişş?

• bas örtusu takmıyorum ama insallah allah nasıp eder allah.. önemlı olan kalp güzelliği deyıp oramı buramıda acmıyorum ama ...basörtusu ve türban benım bıldığım kadarıyla aynı sey..bence bız basörtusunun anlamını kavrayamıyoruz ..bas örtusu bana göre dıkkat cekmemek için takılan bırseydır ama tesettür modası adı altında cıkan sey ise bunun aksını gösterıyor.. sen her turlu ahlaksızlıgı yap basın kapalı dıye namuslu ol .. oyle olanlarda var ..ama yukarda allah var o herseyı bılıyor zaten

0|0
    0|0
  • :)

Bunu tartismak gercekten zor..bidefasinda bende bunu birine demistim..cvb olarak bizim sevmeye hakkimiz yokmu aldim..aciklar yapinca normalda biz yapinca yanlismi deyince anladimki..bu ortunmenin anlamini bilmio..

Katiliorum sana ancak bi sorum olcak..avrupali turban takio nerden cikti :)

0|1
    0|0
    • takıyor tabi :) bazı yabancı kadınlar monica bellucci mesela takıyor

• tabi ki açıklar yapar, kapalılar yapamaz diye bir kural yok isteyen istediği gibi davranır. ama kişi göründüğü gibi olmalıdır. başörtüsünü ne için takıyorsan onun gibi davranmalısın. 5 vakit namaz kılan bir kişi den kötü bir iş yapması beklenmez ama o kişi şunu diyemez bizim de kötü şeyler yapmaya hakkımız var.. diee..

• namus kıl da değildir saçmalık bence

1|0
    0|1
  • herkesn kendi görüsü kenedene, türbanlıdır o da o an düsünememstr kenedene engel olamamıstır yakınlasmıstr sevgilisyle o da insan günah isleyebilir sonucta, acıktır cok temizdir hc öyle seyler yapmayabilir veya yakınlasabilir Allahla kendi arasında herkesn

0|0
    0|0
  • Başörtüsü formunda türbanlı insanlar, bu kafayı edinemedim arkadaş ya.

0|0
    0|0
  • haya perdeleri yırtılmış onların diyecek pek bir şey kalmıyor...

0|0
    0|0
  • BU MİNİ ETEK GİYENLERİN NEDEN GİYDİKLERİ GİBİ BİR SORU

1|0
    2|0
  • Evet haklısın başörtüsü namus korumak için moda için kapanmaktansa hiç kapanma

2|0
    0|0
  • Aslında türban demeyi sevmiyorum ama bu tip giyinenler türbanlı veya çıplak başörtülü diyebiliriz. Bizim gibi normal kapalı olanlarla karıştırılmasın çıplak başörtülüler.

0|0
    0|0
  • İnandığı şeyin mahiyetini bilmeyen insanlar,her daim var..bunu düşünüyorum sadece,cahillik.

0|0
    0|0
  • yo ben avrupada yasiyorum benim annem kafasini dogru durust kapatiyo yani, arkasini balon gibi sisirmiyo falan, basortusu nerdeyse tum vucudunu kapatir, ayrica o turbanli kizlar da sinirime gidiyo basarindan o ortuyu yoasm geliyo, uzayli gibi arkasi iyice sisiyo, aynaya bakinca acaba gormuyorlar mi o koca kafayi? sozde kapanmis oluyorlar igrenc, hatta peygamber efendimiz oyle karilari lanetlemis,

''Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak,

bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır Onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar"

(Ebu Davud Libas 125, Cennet 52)

“Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır Onalara lanet edin Zira onlar lanet olunmuşlardır” (Ahmet bHambel - müsned nr6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)

1|0
    0|0
    • su son hadis yanlis ya su olacakti >>>

“Ümmetimin son zamanlarında açık ve çıplak kadınlar bulunacaktır. Başlarındaki saçlarının kıvrımları develerin hörgücü gibi olacaktır. Siz onları l?netleyin. Çünkü onlar mel’un kadınlardır.” (Taber?n?, Mu’cemu’s-Sağ?r)

• Belkide kocasıyla sarmaş dolaş olmuştur .. bunun adı ön yargı bilip bilmeden sadece bi kaç dk gördüğünüz insanlar hakkında yorum yapmayın..( kapalı değilim bunu da belirteyim)

0|0
    0|1
  • bizim oralarda basörtü takarlar, cogunlukla yaslilar ve köyde olanlar, sac gözükür ama gebede manasi ayri. din ve moda icin degil. türbanli olupda kicini basini acmakdan daha iyidir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 1980 sonrası Muhafazakar görüş olarak ortaya atılan kapalılık ürünüdür 'Türban'.. Anadolu kadınının taktığı tülbenttir, başörtüsüdür. Türban, bacakları açıkken kafasını kapatan insanların örtüsüdür ancak. Tamamıyla siyasi anlam taşır. Bak ben bu partidenim anlamı taşır.

0|1
    0|0
  • Her 2 sinide ALLAH,ın ve peygamber efendimizin emri ile takıyorsa saygım vardır.

ama moda için üst tarafı mekke altarafı almanya olursa buna kızarım

çoğu zaman görüyoruz böyle insanları ALLAH islah etsin..

Baş örtüsüne yada tesettüre karşı olan birisi değilim.

hatta kapalı bazı kızlar göynümün en güzel yerinde durur

eğer birgün evlenirsemde eşimin kapalı olması için elimden geleni yapacağım.

0|1
    0|0
  • bu tür kelimeleri etmeyi sevmem ama kaşarlık etekte değil niyette

1|0
    0|0
  • sonra neden hakaret ettin, adamın savunduğu şeye bak, namus anlayışına sokayım senin.

0|1
    0|1
    • ben namussuz mudur dedim* takmayanları böyle mi eleştirdim?

lafı nerenden anlyyorsun? sadece takıyorsan taktığın şeyin ehemmiyetinde ol dedim. kapanmak islam dininde kuraldır. inanır mısın bilmem ama insanların inancına da saygılı olmalısın.

• Başörtüsüyle türbanın aynı şey olmadığını anlatmışsın iyi güzel hoşta..

sarmaş dolaş olmuş olan iki ayrı "türbanlı" çift gördüm. eğer taktıkları "başörtüsünün" bilincine varmış olsalardı bunu yapmazlardı.

Kendinle çelişmeyi başarmışsın.

1|0
    0|0
  • Tüm türban ve başörtü adı altında her haltı yiyen zihniyetin canı cehenneme

4|0
    0|0
  • coğu üstü minare altı ker. ... zaten ama laf anlatamazsın

0|1
    0|0
  • türbanlı diye sevmeyecek mi?

0|0
    0|0
  • İki türde benden uzak Allah'a yakın olsunlar.

0|0
    0|0
  • Çok türemeye başladılar.Kapalı ayağına açık kişilerin yaptığından fazla şeyler yapıyolar ondan sonra başını örtünce herşey gizlenmiş oluyor.Her başı kapalı öyle değil tabi genelleme yapmamak lazım ama çoğaldılar baya.

1|1
    0|0
Yükleniyor...