Polis memurlarının ücret ödemeden binmelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şehir içi toplu ulaşım araçlarına, polis memurlarının gerek resmi üniformalarıyla, gerekse sivil olarak ücret ödemeden binmelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

• Güvenliğimizi sağlıyorlar
    A seç
  • Haklılar
    B seç
  • Haksızlar
    C seç
  • Şoförler ücret talep etmediklerinden ödemiyorlar
    D seç
  • Polislerde ücret ödüyor
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
618

En İyi Erkek Görüşü

• emeklisi bile beleş binerken..askerlerimiz biletli biniyor:((

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Asıl olarak otobüslerin kar aracı halinde kullanılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Eğer otobüsler "maliyetine" işletilseydi, yani otobüs tamiri, mazor, şöför maaşlarına... harcansaydı para, çalınmasaydı, çırpılmasaydı birileri tarafından heralde 10 kuruşa tüm istanbulu gezebilirdiniz otobüsle... O zaman ne trafik olurdu, ne bişey.

Aslında satılan benzinin içine toplu taşıma vergisi eklemeleri lazım. Oradan gelecek gelirle otobüsler, trenler, metro, tramvay.. Hepsi ücretsiz olur. Tabi o zaman başımızdaki leş kargaları malı götüremezdi ya...

1|0
    0|0
  • ben görev icabı otobüs kullanan polise rastlamadım.

keza görev icabı olsa bile polis otosu diye bir şey var.görevini bu araçları kullanarak yerine getirir.

otobüsleri işten eve giderken yada özel işleri için kullanıyorlar.

öğrencinin ücret ödediği ortamda polisin vermemesi saçmalıktır.

2|0
    0|1
  • Mükemmel bir uygulama. Bir çok kamu görevlisini kapsayacak şekide yaygınlaştırılmalı.

0|1
    0|0
  • Dünyanın her yerinde polislere ayrıcalık vardır , olsunda çok rahatsız edici bir durum değil .

0|1
    0|0
  • Amerikan polisi kahve içer,

Türk polisi çorba içer mantığının kurumsallaşmış doğallaşmış hali

0|1
    0|0
  • türkiyede rüşvet dediğin zaman akla ilk gelen polistir.tamam bizleri koruyor diyeceksiniz ama bunun karşısın da para alıyor.yani bizi düşündüğünden değil kendi cebini düşünüyor ilk başta.ben polise değil de normal bir vatandaş 5 kuruş eksik verdi diye onu isteyen minübüs şöföründe kabahat buluyorum.o istedikten sonra polis eşşek gibi verecek

1|1
    0|1
  • Polis memuru biniyorsa öğretmenler veya başka meslekten olanlarda binmeli o zaman. Bence çok saçma bir uygulama. Ayrıca polislerin ayrıcalığı sadece otobüsle sınırlı değil..

1|0
    0|0
    • saçmalık açısından bakılıcak olursa bir şeye bedel ödemek en temelinde hastalıklı bir düşünce ki..

• keşke sadece oraya para ödemiyor olsalar : )

1|2
    0|1
  • sadece polis te değil zabıta da biniyor. Şahid olduğum olayı anlatım küfür eden çok olacak.

Unv den cıktım akşam eve dönüş yolunda İzmit-Şifa arası çalışan otobüse bindim. neyse gebze ye geldik. yolcular filan indi neyse biri bindi.zabıta kartını gösterdi. Şöförde sizi arabaya alamam dedi. Ne demek alamam dıye tepkı gösterdi lavuk. Şöför de benim burdan yolcu almam yasak kusura bakmayın dedi. Adam hemen yarın görüşürüz cezayı yiyince de böyle dıyecek mısın dedı ve indi hadi gelde küfretme.

0|0
    0|1
  • bence öğretmen ödüyorsa , bir hemşire veya doktor ödüyorsa polisde ödeyecek. işleri güçleri beleş yaşamak ... hayatlarını bedava yaşamaya o kadar alışmışlarki b.kunu çıkarttılar.

Ayrıca bir öğretmen bana göre 100 polis eder asıl onlara herşey bedava olmalı ... bunlar gibi güvenlik sağlıyoruz ayaklarında her haltı edenlere değil

0|0
    0|1
  • o kadara takilmamayi tercih ediyorrum oraya gelene kadar trafik polislerinin artik normallesmiş rusvetleri var otobuse binince akbil basar gibi her cevirdiklerinden rusvet aliolar artik iyice normallesmeye basladi ve herkes bilio kimse bişi yapmio.. bu sorunun cevabi olmadi ama demekki bu konuda cok dolmusum soruyu soran ozur dilerim=)

0|0
    0|1
  • Değerlendirmiyoruz, küfrediyoruz (içten ama)

1|2
    0|2
  • Aaaa hakları.. Onlar o zorlu kpss den geçip memur olmuşlar.. Güzelim Türkiye işte... Öğretmenlerimizi dışlamak oluyor bu şekilde..

0|0
    0|0
  • bana göre çok güzel bir durum.ödemesinler.zaten gurbet yaşıyorlar,her an tehlike altındalar ve de bizler için varlar.onlara ne kadar iyi bakarsak bizlerde o kadar güvende oluruz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • niye öğretmenler gurbet görmüyor mu

• konumları farklı.bence kıyaslama.bir kaç hafta polisler ile birlikte idim,durumlarını yaşadığım için yorum yazmak zorunda kaldım.içine girmeden bilinmiyor.

• hep maslovun bk yemeleri bunlar

0|0
    0|1
  • artık polisleri sevmiyorum mahkemeye verdim 3 tanesini yolda artizlik yaptılar bana ve arkadaşlarıma mahkeme vedim sivilleri bellerinde silah kendilerini birşey sanıyorlar devlete kıçını dayamışlar

0|0
    0|1
  • sadece asker ve polislermi? postacılar ve belediye çalışanlarıda var bu işte..

öğretmenlerde indirimli...

yinede benim tarafımdan sorun yok...

o hakkı veren sen, ben değiliz ya;

devlet verdikten sonra ben ne karışayım...

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Uygulama güzel aslında. Ama duyarlı olup sadece göreve gidileceği zaman tercih edilmeli.

Ben hiç görev telaşesi içinde otobüse binmiş bir polis görmedim.

Hoş gerçi insan göreve yetişecekse neden otobüs tercih etsin hızlı bir polis otosu dururken. Belki her birime araba tahsis edilemediğinden böyle bir uygulamaya gidilmiştir.

Nedenini bilmiyorum açıkcası. Ama araca polisler bindiğinde kendimi güvenli hissediyordum şimdi polis binalarının yani karakolların önünden filan geçerken çabucak geçiyorum. Olurda bir bomba patlarsa filan fıstık diye.

0|0
    0|2
  • devlet bu hakkı verdikten sonra ne desek boş.. neticede polis ve askerlerin görevleri daha ağır görüyoruz..

0|0
    0|1
  • Sustimal etmedikleri surece sorun yokk

0|1
    0|1
  • Şoförler ücret talep etmediklerinden ödemiyorlar...

0|0
    0|0
  • Şoförler ücret talep etmediklerinden ödemiyorlar

0|0
    0|0
  • Çok polis tanıdığım var. Genelleme yapmak istemiyorum ama çoğu beleşçi.

0|1
    0|2
Yükleniyor...