Bir eşiniz var.. Evlenince düşündüğünüz gibi pek çok şey olmadı.

Bir eşiniz var. Yeni evlendiniz. Herşey güzel olacak sandınız ama bazı şeyler ya umduğuuz yada hiç ummadığınız gibi oldu. Yatak odasından kaçan ve hiç aramayan, mutfakta acemi ve misafir sevmeyen biri çıktı naparsınız?

Güncellemeler:
Acele davranıldı ve yaş 30a yaklaştığı için çocuk edinilmek istendi. aceleci davranılmasının sebebide bu. Siz napardınız?

0|0
16|8

En İyi Erkek Görüşü

• hemen pes etmeyin. bahane degil bunlar yaklaşımların ve eşinle iletişimin önemli

insanlar konuşarak anlaşır. Bilhassa kadınlar kelimeleri sever... Kırmadan aradaki ince cizgiyi elinden geldiğince koruyarak durumu izah et.

Herkes anasinin karnindan bilerek dogmuyor. Olabilir. Her istediğin olucaktı gibi bir durumda yoktu. Karamsar olma

Yatak odası olayı gayet normal kendisinin yaşı ufak büyük ihtimalle bir doktordan yardım alarak 3-4 seansta bitebilcek birşey büyütülcek birşey olmaya bilir. Ayıp değil bunlar.

Yemek olayıda kayınvalide ile arası nasildir bilemiyorum yada annesiyle arkadasları olur vs. yardım etsinler sevdigin yemekleri söle ögrenmeye cabalasın.. Kendiside birşeyler yarattığında senin begendigini gördüğünde mutlu olucak daha guzel sonuclar cikicaktir ortaya diye düşünüyorum ..

Tabi bide karşı tarafı dinlemek lazim aynısı onun içinde geçerli olabilir. Sonuç bence ilk basta kartlarınız acik olarak hanımefendinin guzelce gönül teline dokunarak tatlı tatlı ilerleme kaydetmeye calismaktir. Düşünmeden denemeden karar vermek zararına olabilir.

Allah evlenene yardım eder.

İnşallah istediklerin dileklerin olur kardesim pozitif oluyoruz...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Evlilik hayal ettimiz gibi yürümez cünkü hayal senin hayalin esinin degil. Evlilikte bir yöne bakmak önemli degil ayni yöne bakmak önemli. Olayi Sabirla, anlayisla cözmeye calisin. Yemek ögrenilir, Alistigin Yemekler gibi olmasada zamanla damak zevkine yaklasir. Misafir sevmemezininde bir nedeni vardir. Ya yemek yapamasindan yada Baska seyden sor ve Konus. Evlilikte Sabir gerekir ama susmakla degil onunla Konus.

0|1
    0|0
    • Konuşuyorum ama onu eleştirdimmi kıyamet kopuyor. Elektirmeden de sorunlarımızı dile getiremiyoruz malum. zor zor

• Yani yargılamadan konuş ve eğer Genel olarak zaten iyiyi söleyen biri değilsen eleştirinde önemsenmez

• biraz anlayışlı ol sabırlı ol... ona davranışlarını ne yönde değiştirirse seni daha mutlu edeceğinden bahset ama yumuşak bir dille... ve kendini de her zaman onun yerine koy... eğer yatakta istemiyorsa bu daha önce yaşamadığı bişey olabilir ve alışamamış olabilir belki anlayışlı ol... yemek yapmayı çoğu genç kız bilmiyor şimdilerde bunu sorun etme öğrenebilir... misafire gelince siz yeni evlisiniz çok sık misafir gelmesi hiç uygun değil.. ona hak veriyorum... biraz eskiyin zaman gelsin kim geliyorsa... yanii herşey senin kendi bakış açından göründüğü gibi olmayabilir o yüzden biraz sa onun bakış açısıyla bakmayı dene

0|0
    0|0
    • Aynen denedim. Sabretmeyede devam ediyorum. Ailesi bile sahip çıkmadığı için (maddi sebeple anlaşmazlıktan) boşanalım afına bile gelemiyor ve başlıyo ağlayıp sızlamaya. Alttan da almıo sorun bu.

• war 6 aylık

• acele etmeseydiniz keşke çocuk için

• Sirf cocuk edinilmek icin acele evlilik yapilirmi hic..evlilik cocuk olcak garantisi değilki..evli olupta cocuk olmayan cok ciftler var..

Bence yazdigin konularda mutsuzsan cocuk olmadan ayrilmalisin..yada seviorsan evlilik terapilerine gitmeli..kendiniz cozum bulamiorsaniz yardim aramali

1|0
    0|0
  • Karşındakinin dört dörtlük olmasını bekleme...hem sen dört dörtlükmüsün, ona sorsan senin icinde neler neler der...işte sorunda bu sen onun değişmesini istiyorsun belkide oda senin değişmeni istiyor...bu yüzden derİm ki ilk önce ya sözlü olarak yada yazılı olarak ikinizde birbirinizden neyi hoşlanmadığınızı ne istediğinizi vede birbirinizden hoşlandığınız söyleyin yada yazın...biraz aile terapsi gibidir bu dediğim bir deneyin bakalım ne olacak:)

0|0
    0|0
    • Biliyorum bu dediğini ama yanaşmadı. Söyledik noldki falan dio yazıncamı deişcek falan dio xD

• Hayatını paylaşacağın insanı çok iyi seçmek gerekir.. Eğer işin ters gittiyse medeni bir şekilde boşanırsın. Zorlamanın ve yıpratmanın bir anlamı yok bence.

0|0
    0|0
    • Haklısında nasıl boşarım bunu çözemedim. Ailesi küçük bir maddi sebepter sittiri çekti ona. Gidecek yeri bile yok. Bilsemki ailesi sahip çıkcak bugun boşanma açarım

• Aynen dedim. Sonuç gene aynı :D O suçu bana atıo onu kızdırıyormuşum ondan oluyormuş. Kızdırmamda onun hatalarını söylemek oluo. Tartışsın istiyorum. Haksılığı göstersin kabul ederim hepte ettim. ama haksız örnek çokta vermeyem şimdi. Kısaca dediğini yaptım ama eskiye devam edioz

• Valla kardeş Allah yardımcın olsun ne diyeyim.. İşin zor..

• anlayışlı ve sabırlı olmalısın

2|0
    0|0
  • Başarana kadar,gözü kapalı/gerekirse,çabalardım..belki saflık ama,ben bunu yapardım.Hayırlı mutlu günler:)

0|0
    0|0
  • başına geldi sanırım... sıcakkanlı, sevecen değilse çok zor. çekilmez hayat

0|0
    0|0
    • abi yaş 30a yaklaşmış nasıl bilmiyor yemek yapmayı

• sabret biraz belki düzelir. çocuk işini biraz ertelerdim yerinde olsam

• haklısın az daha sabredek. El mahkum naparsın

• bide cocuk olursa daha zor olur yol yakinken ayril bu senin hayatin ve diledigin gibi yasa

0|0
    0|0
  • ayrıl .. katlanamıcagn biriyle zor.. hayat çekilmez olur..

0|0
    0|0
    • Haklısında nasıl boşarım bunu çözemedim. Ailesi küçük bir maddi sebepter sittiri çekti ona. Gidecek yeri bile yok. Bilsemki ailesi sahip çıkcak bugun boşanma açarım

• Çözüm üret arkadaş bende biliyom vahim xD acıdanmı yoksa bana

• evet acıdım :) bunu başka bir soru başlığı altında sor eminim tavsiyeler gelecektir ..

• Anlayis sabir sonucta evlenmssiniz

0|0
    0|0
    • bizden sabırda karşıki hem bayan hem arkası yok(ailesi küçük bir maddi sebep yüzünden sittir etti). Üstelik benden çocuk var. ama görme erkek gibi ahkam kesmeye çalışıo ve dediğim dedik yapıo. Napcam bilemiyorum. Bende resmi çekeyim bi kere aklını basına alsın diye

• başa gelen çekilir..evlenmeden önce düşünecekdiniz...katlanacaksınız...

0|0
    0|0
  • kim misafiri seviyo ki

0|0
    1|0
    • evette kendi ailem olsun kardeşlerim falan gelio sonuçta. Öylede deme. Dışarısına eywallah ama misafir dediklerim aileden ama benim taraf veya kendi taraf. Gerçi kendi taraf onu sutladı ayrı

• Ailedense sorun var

• ii bi atasozu varda terbiyem musade etmes

0|0
    0|0
  • koy dötüne rahvan gitsin. belki o da kendisine daha uygun birini bulur

0|0
    1|0
    • Kadınlar daha acımasız walla. Erkekler daha yumuşak. Alttan al falan diyorlar hep siz kızlarda acıma yok. Allah bize yardım etsin xD

• Allah yardım etsin.. İş zor.. Konuşmalısın onla, istediklerini dile getirmelisin. Baktın olmuyor boşanırsın, çocuk için acele etme. Yoksa ilerde, Aşk'ı 2. bir kadında arayacaksın... İşte eşlerini aldatan erkeklerin asıl sorunu bu zaten.. Aradığı mutluluğu bulamayışları..

0|0
    0|0
    • Zaten bu kadını sırf aldatma olmadın ve ahlaklı diye aldım. Öncesinde biriyle çıkmış biri değil diye aldım ama pişman etti :(

Erkekler Ne Diyor 7

• Evlilik iki tekilin bir bütünde BİZ olmasıdır. Mutlaka farklılıklar olacak. Herkes 4x4 lük değildir. Yatak odasından kaçma -vajimus- rahatsızlığı olabilir. Acemilik ayrı mevzu o zamanla düzelir. Önemli olan ortak paydalarda buluşabilmek ve karşıdakini olduğu gibi kabul edebilmek. Günümüzde malesef unutulan şeyler bunlar. Herkes hazıra konma sevdasında. Vizyonda, nette, şurda burda gördüğü şekilde herşeyin ve herkesin kendi arzularına göre hazır ve nazır olmasını istiyor. Ama gerçekte bu böyle olmaz...

Bir evlilik danışmanı ile görüşün, yada psikolog yardımı alın. İnanın zamanla düzelir herşey eğer gerçekten iki tarafta çaba gösterirse...

Birbirinizi yıpratmayın, olduğu gibi kabullenin, hoşgörü ve saygı en temel öğlerdir... Yıkmak yerine yapmaya çalışın... Yıkım kolaydır, ama her iki taraf içinde yıkıcıdır. Zoru başarmak ve onarmak, yapılandırmak, işte gerçek kazanç ve sevgi budur..

0|0
    0|0
    • Eyw haklısın. farklı paydalarımız mutlaka olcak. Ama önemli şeyler olmadıkça bunlar karşıkine saygı gösterip bırak nolcak demeyi bilmeli. Herşeyde sorun çıkartan ve her kavgayı başlatan o. Daha 1 kere ben çıakrtmadım. Sorunum oldumu yüzüne söyledim. Bu seferde neden söyledim diye kavga çıakrttı. Danışmanada gelmiyor ayrıca.

• En büyük hatalardan birisi de, kendisini kandırmasıdır. Kısaca hataları kendimizde değil karşı tarafta görüp biliriz. Onu suçlamak her zaman en kolayıdır. Tamam her insanın mutlaka yanlışları hataları olur. Kaldıki hiçbirimiz peygamber değiliz. Karşı tarafın olumsuz yanlarını görerek onu suçlamak yerine, oluşan olumsuzlukta bizim rolümüzü gözden geçirip, o hatada bizim rölümüz nedir onu değerlendirip olaya o şekilde yaklaşmak daha yeğdir... Yüzüne hatasını söyelmek yerine daha yapıcı olmayı dene

• işte bu yüzden evlilik öncesi birlikte yaşamak 2 tarafında birbirini gerçek anlamıyla tanıyabilmesi için çok iyi bir süreç

0|0
    0|0
  • yol yakınken boşarım çocuk falan oldu mu he rey daha zor olacaktır .

0|0
    0|0
  • Çıktı ne ya hiç konuşmadınız mı bunları önceden ? Görücü usulu felan mı oldu .

0|0
    0|0
  • Yemek yapmayı bilmiyorsa evde kalsın daha iyi.Türk kadını yemek yapmayı bilmelidir.Ayrıca Türk erkeği de boğazlıdır.

0|0
    0|0
  • vakit tanımalısın

0|0
    0|0
  • :-)))) yorum yok :-))))

0|0
    0|0
Yükleniyor...