''Naber'' ve ''Nasılsın'' soruları :(

Merhaba benim sorunum şu ki birisi bana nasılsın veya naber diye sorduğu zaman cevap veremiyorum, kendimi çok kasıyorum. Cevap verememekten kastım, zaten her zaman iyiyim diye cevap veriyorum ama iyiyim den sonra sen nasılsın veya siz nasılsınız diye cevap vermek gerekiyor biliyorum. Sadece iyiyim diye cevap vermek ayıp biliyorum. Ama ben kime sen, kime siz diyeceğimi bilmiyorum

Mesela biz büyük bir sitede oturuyoruz. Annemin samimi arkadaşlarına ''sen nasılsın'' diyorum, ama annemin öyle arada sırada ayaküstü konuştuklarına ne demeliyim peki? Sen desem ayıp kaçacak, siz desem fazla resmi kaçacak gibi geliyor, kendimi çok kasıyorum. Mesela bugün sitede annemin öyle ayaküstü konuştuğu kadınlardan birinin oğluyla karşılaştık.Oğlunu da birkaç kere görmekten öte samimiyetimiz yok. Benden 3 yaş büyük. Bana 'naber' dedi, ben de ''İyiyim'' diye karşılık verdim, ''sen nasılsın'' diyemedim. Çünkü ona 'sen' mi 'siz' mi diyeceğimi bilemedim, kendimi çok kastım, biraz da utangacım zaten. Sonra o çocuktan ayrılıp eve giderken annem ''Niye sadece iyiyim dedin, siz nasılsınız deseydin ya, anca evde bize laf yetiştir'' dedi. Ben de çok utandım, rezil olduğumu düşündüm, evde kendi kendimi yiyorum şu anda.

Sırf bu olayla kalmıyor ki, her zaman ben bu sorunu yaşıyorum, lütfen bana bir çözüm yolu gösterin, lütfen, artık evden çıkmak istemiyorum, birileri bana bu soruyu sorar diye.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Resmi bir durum varsa ya da birden fazla kişi ise siz diyeceksin.

Tek kişi ise ve resmiyet yoksa sen diyeceksin.

Bu durumda annesi ve oğlu olduğuna "siz nasılsınız?"demeliydin.

Yaşlı birisi sorunca otomatik bende "Nasılsın kızım?" "İyiyim,siz nasılsınız?"

Hemen hemen aynı yaşlarda olduğum birisi ise "Naber?" "İyi senden naber?"

Otomatik bu durup düşünmüyorum iyi miyim diye.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardeşim sen, senden büyüklere her halükarda "siz" diye hitap et ! Bu senin kendine olan saygını gösterir. Küçülmez aksine büyürsün..

0|0
    0|0
  • bunu neden kafaya takıyorsun ki rahat ol karşındakide senin gibi bi insan sonuçta.

0|0
    0|0
  • hamıdolsun iyiyim sen nassın derim.siz diye hitap etmem çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • deneyelim...

naber nasılsın gizemlistar?kasmadan cevap ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben de öyleydim. biri naber dediğinde iyiyim derdim. utanırdım da. sonraları yavas yavas toparlamaya başladım. yakın ve samimi oldugum herkese iyiyim sen diyorum. ama büyüklerime, hocalarıma ve yaşıt olsam da ilk kez karşılaştıgım insanlara siz nasılsınız diyorum.

0|0
    0|0
  • ergenlikte bu tarz şeyler yaşanıyor kendini ne olgun birisi ne de çocuk görüyorsun arada kalmışlık hissi sen mi siz mi desem falan bunları kafaya takma. sen daha çok samimi olduğun kişilere denir büyükte olsa samimiysen sen nasılsın bilmem ne abi veya abla ama samimi değilsen siz demen yeterli bence ama sen desen de sorun olmazdı fazla takılma annene de söyle bunları ne deseydim çekindim de o sana anlayışlı bir cevap verecektir

0|0
    0|0
  • yaşıtın biriyse sen, abi, abla diye hitab ettiğin birine sen, büyüklere ne kadar yakın olursam olayım siz diye hitap ederim ben.

0|0
    0|0
  • 1 dakika 16 saniyem boşa gitti

1|0
    1|0
  • nbr ve selam soruları çok saçma olduğu için iiyim sen derim okadar

0|0
    0|0
Yükleniyor...