Bu durumda hayat kadınıyla evlenir miydiniz?

Hayat kadınına aşık oldunuz diyelim..Zamanla o da size aşık oldu ve gerçekten bu hayattan sıyrılmak istiyor.Güzel bi' birlikteliği, mutlu bi' yuvası , hatta bi' çocuğu olsun istiyor.Sizinle evlenmek istediğini,sizinle tertemiz bi' sayfa açmak istediğini söyledi...

Siz bu durumu nasıl karşılarsınız? Tüm zorluklara gögüs gerip sevdiğiniz kadını onu bu yaşamdan koparıp, evlenir miydiniz?

Kızlar, siz erkek olsaydınız nasıl karşılardınız bu durumu?

Güncellemeler:
Biraz daha açayım konuyu:

Hayat kadını bu yaşamı zevk için değil,başkaları tarafından bu yaşamın içine sürüklendiği için bu hayatla karşı karşıya...

Elif Şafak 'Aşk' kitabını okuyanlar bilir.Orda da bi' hayat kadını vardı ve istemeyerek kendini bu hayatın içinde buldu ve kaçış yolları arıyordu..Çoğunluk dışlarken onu, Şems yardımcı olmuştu ona ve o hayattan sıyrılıp, tövbe ederek kendine yeni bi' hayat kurdu...

İşte böyle bu durumda ne yapardınız?Evlenir miydiniz o insanla?

0|0
11|25

En İyi Kız Görüşü

• Neden kabul etmeyim? Onunda mutluluğa yuvaya ihtiyacı var. Kimseyi geçmişte yaptıkları hatalar için yargılamaya hakkımız yok. Hayat kadını diye sokağa atalım iyice dışlayalım o zaman. Ne insanlar zorla veya mecbur olduğu için bu yollara sokuluyor. Bilerek yapmış olsa dahi pişmansa ve artık namuslu düzgün bir hayat yaşamak istiyorsa onu dışlayıp ayıplayarak tekrar onu o yola sokmak yerine sahiplenmek ve doğru yolu göstermek gerekiyor. Hayat kadını olmayıp daha beter şeyleri yapanlarda var. Adı hayat kadını diyerek kötü damgası yakıştırmak hepimize çok kolay değil mi? hayat kadınımı ? aman evden ıraktan uzak olsun... bu kadar mantıksız ve acımasız bir düşünce olabilir mi? Belki başta zorlanırım, insanların iğneleyici sözlerine ve bakışlarına maruz kalırım ama ben onu sahiplenmişsem, seviyorsam geçmişine bir çizik atarım ve onunla yeni bir hayat kurarım. Bir hayat kadınının en muhtaç olduğu şey şevkat ve ilgidir. Onlar çokmu memnun sanıyorsunuz bu durumdan? Onlarda anne olmak iyi bir eşe sahip olmak istemez mi? her gece farklı adamların koynunda yatmak yerine tek erkeğin tek evin yatağında olmak istemez mi? Ne olacağını bilemeyiz. Belki yarın sizde aynı duruma düşebilirsiniz bu durumda dışlanmak hor görünmek hoşunuza gidermi? gitmez. İnsanları sadece insan oldukları için bile sevebilirsiniz.. cevabım şu ... gerçekten değişmek ve düzgün bir hayata sahip olmak istiyorsa her türlü sahip çıkarım, korururum onu. Kadınım derim hayatım derim alırım kalbime, kolumada takar giderim o şehirden..

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• çok zor karar ama gerçekten buysa (meshep genişlii falan değil;ailem arkadaşlarım herkes terkeder) hayatımı geçireceğim dediğim insan yeri yurdu memleketi ülkeyi terkeder gene de olurdum heralde, daha önce tartışmıştık kendi arkadaşlarımızla bunu sonuç bu yönde. Ama yine de böyle konuşmak kolay, Allah herkese hayırlı kısmet versin

3|1
    0|0
  • hayat kadınının hangi özelliğine aşık olursun ?

onu bırak bir kadının hangi özelliklerine aşık olursun ?

benim istediğim kariyer sahibi, kültürlü , kendini bilen ve hayattan zevk alan çekici bir kadındır.

herkes hakettiğini yaşar eninde sonunda..

o özelliklere sahip dünyada başka bir kadın yok mudur ?

mesele güzellik mi ? sürüsüyle var dışarıda

mesele karakter mi ? elbet bir gün çıkar karşına

benimle tertemiz bir sayfa açmak istediğini söylüyor..nasıl güvenecem ona..sadece inanabilirim bilemem ki onu.. nerden bilebilirim beni o hayattan kurtulmak için kullandığını... çok iyi rol yapan insanlar var bu hayatta :)

ama ona bir şekilde güvenirsem , masumiyetine inanırsam onu o hayattan kurtarırım.

bu geçici bir evlilik ile de olabilir başka bir yolla da

ve hayatının geri kalanında ona elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım , olamazsam da ilgili kurumlara danışırım neler yapılabilir diye..

ama asla EVLENMEM.

2|0
    0|1
    • büyük konusma derler

• olgun davranışın için sağol soran.

• - Esas kirlilik dışta değil içte, kisvede değil kalpte olur. (Onun dışındaki her leke ne kadar kötü görünürse görünsün, yıkandı mı temizlenir, suyla arınır.) Yıkamakla çıkmayan tek pislik kalplerde yağ bağlamış haset ve art niyettir. kıssadan hisse.

2|0
    0|0
  • O kadar geniş bir meshebim yok ama evlenenelerede bişi demem..

Bir söz vardı ama neyse..

1|1
    1|0
  • büyük konusmak gibi olmasın ama ben nasıl temiz isem eşimin de öyle olmasını isterdim.

1|2
    0|0
  • bunu yapana kral delikanlı denir herkesin harcı degil

ben yaparmıydım allah öyle yerlere düşürmesin varsayalım düştüm kadın gerçekten dürüt olursa dedigin sartlar olursa %50 olur gibi ama allah ne derse o olur kader kısmet işi

he bunda aileler kabul etmez bu işi yapıcak adamın genelde ailesi olmaz :D

0|0
    0|0
  • almıyım alana da mani olmıyım.

1|0
    0|1
  • ben evlenebilirdim ama kesin konuşmak bana göre değil :D

2|0
    0|0
  • Tabuları yıkarım.

2|0
    0|0
  • Hayat kadınını nerde görücemde aşık olacam , bara gitmem diskoya gitmem .

0|0
    0|0
    • Büyük konuşma arkadaşım hayat bu belli olmaz;)

• Şu bir gerçek ki öyle veya böyle bir insanın hayatını kurtarmak kadar güzel bir durum olamaz .

Birilerini doğru yola yönlendirmek , yanlışlardan uzak tutmak bizim asli görevimiz , nasıl veya ne şekilde olduğunun bir önemi yok .

• Kesinlikle katılıyorum sana;)

• Gerçekten seviyorsam evlenirim tabi ki.

0|0
    0|0
  • zor bir durum ya allah kimseyi böyle bir ayırıma koymasın

1|0
    0|0
  • " Tanrıların Arabaları" nda olduğu gibi çok ince bi ayrıntıdan cevap hakkımı kullanırım...

Kendim için söyleyeyim: ilk Cümlendeki " Hayat Kadınına Aşık oldunuz..diyelim "..kısmı olmaz zaten...öyle bir varsayımı kabul etmediğimden cevabım da belli oluyor sanırım...

Bu arada, bir Hayat kadınıyla ilişkimin olma olasılığı, Çölde Kutup Ayısıyla karşılaşabilme olasılığından daha düşüktür. ( Çöle gitmem)...

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • Bu sorunun yanıtını bildiğim için çok dikkat ediyorum yeni insanlarla tanışırken..

Gözümüz karadır. Ne istiyorsam elde etmeye çalışırım diye.

Başka şehre taşınıp yeni hayat kurabilirim belki..

İkinci bir şans olarak yanında olacaksam herşeyinden emin olmam gerekir ama..

0|0
    0|0
  • sevdiğim kadının öncesi, yaptığı işi falan vs. beni pek ilgilendirmez.

3|0
    0|0
  • Sagopa Kajmer'in karısı Kolera da bir hayat kadınıydı eskiden. Ama ben kabul edeceğimi sanmıyorum. Kötülemiyorum, sadece ilkleri benimle yaşayacak, tek özeli benim olacağım birini istiyorum.

0|0
    0|0
  • içimden evet yapardım demek geliyor ama

pratikte o duruma göğüs gerebilirmiydim bilemiyorum...

o kadar cesaretim yok sanırım...

0|0
    0|0
  • ya çoğu çirkin zaten anca rus falan olması lazım.onada güven olmaz durmuyorlar yerlerinde :P o iş yatar

0|0
    0|0
  • Erkek milleti yeri gelir sahip çıkar deger verir karşındaki bayan ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Ben ewlenirdim sonuçta oda insan

0|0
    0|0
  • ben onu sevmiş sem herseyiyle kabul ederdim basımın üstünde tac yapardım

0|0
    0|0
  • büyük konuşmuyorum sadece olmaz diyorum

0|0
    0|0
  • İhtimali az ama duruma bağlı olabilir

0|0
    0|0
  • İbrahim Tatlıses filmi mi izledin? :D

1|0
    5|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ayrı bi şehir yeni bi yaşam olması lazm hayat kadını olduğu bilinen bir yerde asla yaşayamazsınız. onu o bataklıktan kurtarırsan ALlah yüzünüze güler belki..

1|1
    0|0
  • erkeklerin cogu olumsuz bakıyor bayanlar ise olumlu yani kadınlar ne olursa olsun aşklarının yanında oluyor aşklarına sahip cıkıyor düşüncemi daha güçlendirdi bu soru erkeklerse bırakıp gidiyor bu kadar işte aşkın genel acılımı bu kadar

1|0
    0|0
  • Bir erkek arkadaşım buna benzer bir durum yaşadı.Kız pavyonda konsomatrislik yapıyordu.Arkadaşım gayet ciddi düşünüyordu kız için...

Hepimiz geçmişte hatalar yaparız.Hata diyorum çünkü şu anda öyle olduğunu düşündüğümdendir.Eğer halden memnunsak hata değildir zaten yaşanılanlar.Neyse.Farklı bir hayat istiyorsa ilersi için sorun olmazdı benm için de.

Ha bir de işin şu tarafı var.Ben o kızla nerde tanıştım?Orda benim ne işim vardı?Hiçbirşey tek taraflı değildir.

1|0
    0|0
  • Kabul ederdim.Geçmişini saymazdım.Hatta onun geçmişini unutması için elimden gelenin fazlasını yapardım.

1|0
    0|0
  • Bir jigolo sevgilim olsa mutluluk onunda hakkı. Yapmış bir hata zamanında artık mutlu olmak istiyor bende seviyorum diyelim. Neden evlenmiyim tabiki evlenirim

1|0
    0|0
  • önemi yok seviyorsam etiketine bakmam

1|0
    0|0
  • Evlenirim.

İnsanlar değişir. Buna inanıyorum.

Ayrıca fantezimiz fazla olur ne güzel.

1|0
    1|1
  • Evlenirdim

0|0
    0|0
  • Buna ne cevap verecegini merak ettigim birkac kisi var.

Gorelim bakalim.

0|0
    0|0
    • Tahmin edebiliyorum :) Sen cevap ver bakalım erkek olsan nasıl karşılardın bu durumu?

• Kabul eden biriyle gercekten sohbet etmek isterdim.

Nasil gogus germis olanlara acaba.

• Kahlo'ya sor onun tanıdığı varmış sanırım;)

• Oradan çıkmak o kadar kolay değil. Senetleri ödese bile adamlar peşini bırakmıyor. Çevremde bir kişi tecrübe etmişti. Hayal aleminde yaşamayalım.

0|0
    0|0
    • Yurtdışına kaçtılar belki Kahlo...Sen sevdiğin için yine de göze alır mıydın?

• Allah yardımcısı olsun kurtulmak isteyenlerin...

• Amin.

Yükleniyor...