Fitnessa başlıyorum?

arkadaşlar bugün fitnessa yazıldım 2 sene boyunca yazıldığım 5. salon artık herşeyi bitirmek istiyorum şu lanet olası kilolarım gitsin istiyorum öncelikle az önce tartıldım 106.4 kiloyum ve vücudumun çoğu yerinde çatlak var bu çatlaklar kilo verince geçer mi ve fitnnesa başladım neler yapmalıyım neyden uzak durmalıyım tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• kilo verince onlar geçmez bilgin olsun

0|1
    0|0
    • üzme:(

• abi kimse artık çatlaklarıma bakmıyo ki
      vücuduma kaslarıma bakıyo

• adamsın kardooo

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Merhaba
    Öncelikle isteyince herşey mümkün yeter ki disiplinli ve devamlı olsun. Moralinizi bozmayın.

Kilo verme kısmında ise vücut ağrılığınızı çok önemsemeyin. Kas kütleniz artıp, yağ oranınız azalacağı için bir süre sonra kilonuzda fazla bir değişiklik olmayacaktır ama bu zayıflamadığınız anlamına gelmez. Bunun yerine ayda bir önden yandan ve arkadan fotonuzu çekin ve beden ölçülerinizi alın. Bunları biryere not edin ve her ay düzenli olarak güncelleyin.
    Ek olarak Tanita türü (BIA) aletlere de pek güvenmeyin :) Ben ders verdiğim salonda olmasına rağmen kaliper ile yukarıda yazdığım yöntemleri kullanıyorum.

Çatlakların belirginliği azalabilir ancak tamamen geçeceğini sanmıyorum. Bir uzmana gösterin krem vb. birşeyler önerecektir.
    www.bodyfitnesshocasi.com
    “Makalelerim” başlığından konuyla ilgili veya ilginizi çekebilecek diğer yazılara bakabilirsiniz.
    SAYGILAR

0|0
    0|0
    • cidden çok teşekkür ederim

• bol bol kardiyo yap, ağırlık çalışmalarında düşük ağırlıklarla yüksek tekrar çalışmanı tavsiye ederim. yüksek tekrardan kasıt, 12-20 arasıdır. şu an senin ilk amacın kilo vermek olmalı, kaslar zaten kendiliğinden gelişecektir o yüzden ağırlıkları hiç takma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...