Hangisinin gerçek hayat olmasını isterdiniz?

Sanal ortam ile gerçek hayat arasında farklılıkların olduğunu düşünüyorum ve ben sanal ortamlarda genellikle bastırılmış duyguların açığa çıktığını düşünenlerdenim. Önceden sanal ortamda insanlarla bu kadar samimi olmazdım en azından her konuda bilgi edinemezdim ancak Ks gibi her türlü konuların olduğu yani bir nevi " hayattaki konuların " bulunduğu sitede bastırılmış duyguların açığa çıkmasıyla yaşanılan sanal ortamı mı tercih edersiniz yoksa şu anda yaşadığım hayat iyi mi dersiniz? Şahsen bazen " iyi ki insanlar bazı duygularını bastırıyor. " diyemeden de edemiyorum.

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• mathe bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum düşünsene reel de bu duygular bastırılmamış ne yapardık :/ reel şimdi iyidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Gerçek hayatta da bastırıp bastırmamak bize kalmış sonuçta. Sanalda mı yoksa gerçekte mi yaşayacaksın diye şart koşsalar gerçeği seçerim tabi. Klavyeye dokunmayla insana dokunma arasındaki farkı yazmaya gerek yok. Kendi adıma hayatıma her konuda konuşabileceğim insanlar soktum. Sanal hayatı samimi bulmuyorum zaten. Buradayken odak noktam burası, güzelce vakit öldürüyorum. Çıktığımda aklıma bile gelmiyor.

2|0
    0|0
    • Yani bize kalmış tabi ki çevreyle alakalı bir durum aslında..

Anladım teşekkür ederim cevabın için.. :)

• Rica ederim. Dolaşıyorum sayfaları. Cevap verilecek bi bu soru çıktı :)

• Sağ ol :))

• ikisinde de aynı gidiyorum ama burada direk soru sorabiliyorsun.yoldan geçeni durdurup sormak abest :D

2|0
    0|0
    • E tabi öyle bir farklılık var. :))

• :)))) hahahha...Seviye 4 burada zenginlik mertebesi. :/

• ben de scare :)

• 5 yaldızlık soru sormuşsun; sanal ortamın avantajları tabi ki var şahsen ben geyik muhabbetini çok seven bir insanım ama rl de bazen çok abes kaçıyor ve burda çoğu insanın düşüncelerini de görmüş oluyoruz,tabi insanın kendini fazla kaptırıpta hayalci yaşamaması gerekiyor rl de.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim..Evet bazı konulardaki geyik muhabbetleri abes kaçıyor ama buradaki destekliyor gibi gözükse de normalde de o kişilerden birileri olabilir destekleyenler de. :)

• Biraz başım döndü son cümlende :)) ama anladığım doğru mu bilemedim; bazı insanlar 2 li mi oynuyor diyorsun :D ?

• Evet evet 2li oynayabilir. Burada normal karşılayıp, rl yaşamda anormal karşılayabilir.

• Çocukluğumdan beri gerçeklerin peşinde koşan insanım, "maskeli balolar" hiç ilgimi çekmemiştir. İnsanlar niye maske takıyor, onu da biliyorum. Sanaldan bilgi edinmiyorum, sadece niye böyle olduklarını inceliyorum. Sanal "bilgi" edinilecek bir ortam değil

2|0
    0|0
    • Sanalı nasıl kullandığına göre değişir..Bilgi de gayet ediniliyor ben ona katılmıyorum.

• "corc" fazlasıyla sulu bir hitap şekli, lütfen tanımadığınız kişilerle ahbap gibi konuşmayın. Seviyeniz evet. Doğru yazdım. Yazdıklarım ortada, saygısızlık gördüysen ekran görüntüsünü sunarsın. Tabii bulabilirsen. Sıkıldım açıkçası, uzatmayalım. İyi günler.

• Sen kimsin de benim seviyemi belirleyebiliyorsun ki corc? :/ Neyse senle uğraşamıcam bu cevapta gereksiz olmuş hadi iyi günler.

• sanal ortam da klavye delikanlısı çok , e tabi günümüz Türkiye sin de artık klavye kibarları da çoğaldı :) etkilemek için adam edebiyatın dibine dibine vuruyor buluşunca bildiğin bizim çatıda ki odun :) :)

1|0
    0|0
  • maskeler ve maske takanlar trajikomik gelirler bana, sanalda da maske takmam,reel de neysem sanalda da oyum, alem buysa kral benem. :DD

1|0
    0|0
  • Çok hoş bir soru olmuş öncelikle. Uzun uzun cevaplardımda karakter sayım yetmez. Burdan moderatorlere sesleniyorum lütfen sitenin bir forum sitesi gibi düzenleseniz bizde dilediğimiz gibi yazsak konuşsak ? Tabi maliyetleri bilmiyrum benimki sadece öneri. Konumuza gelelim bu aralar beşiktaşın durumunu hiç iyi görmüyorum. ŞAmpiyonluk hedefiyle yola çıktık, avrupada yokuz, kupadan başlarda elendik fakat sanki üstümüzde tonlarca yük varcasına istikrarsız sıkıcı bir futbol dönemi seyrediyoruz. Oysaki bir çoğumuz o tiribünlerde yeteeeer yıldırım demirören yeteeeer diye haykırdık gırtlağımız parçalandı şimdi, yaradan zehiri atmışken hızla iyileşip kendimizi toparlamamız gerekirken neden böyle bir isteksizlik takıma ve kulube sırt çevirmeler burun kıvırmalar taraftar olarak anlamıyorum. Lütfen silkelenip kendimize gelelim.

1|0
    0|0
  • Sanalı reele taşısak neler olur neler. İyi de olur aslında, devrimsel bir şey. 7/24 herkesin kafası güzel herkes açık gibi olurdu. İzle şenliği sonra.

1|0
    0|0
  • İkiside lazım olur aslında boş boş düşünmeye gerek yok hangisi ihtiyacına daha iyi cevap veriyor o dur. Her iki tarafta dört dürtlük değil. Zaten memleketin nereye gitti meçhul e bu kafalar artık manyamış başka bir şey oluşturulmaz. Yıllardır memlekete çöreklenenler bir def olursa o zaman bir şeyler olur.

1|0
    0|0
  • ben günlük hayatımda da burada olduğum gibi biriyimdir =)

1|0
    0|0
  • bastırılmış duyguların yeri gelince açığa çıkması kötü değil ki.yeri zamanı gelince ama.imkan bulan kişi burda söylediklerini falan gerçekte de yapar.

sanal reel diye ayrım yapmam,kendimi farklı gösterme çabasında olmadığım için.internette ne demişsem gerçek hayatta da derim yani aynen

1|0
    0|0
  • soru şahane bayıldım :) burda psikolojisi bozuk cok ınsan var cidden üzülüyorum...

ayrıca çok değişik insanlarda tanıdım ama burda gerçeğe dönüşen birşey görmediğim için hala gerçek hayatı tercih ederim...

1|0
    0|0
    • Renktaş teşekkürler.. :))

Katılıyorum ne akıllı ne delileri gördük. :p

• rica renktaşım :))

• Sanal alem ıyıdır bazan yasadıgın burda kalır her ne yasarsan yasa laf olmaz gercek hayatta herseyı yapamazsın her yaptıgın laf olur yaptıgın goze batar sanal ıse kordur yasadıgın burda kalır

1|0
    0|0
    • Öyle evet aslında birazda çevrenle alakalı bir durum..

• Anladım teşekkürler..

• Rıcaa ;)

• sanal ortamda her türlü muhabbetti yaptığım kızla reelde buluştuğumda ben ' havalrda pek soğudu değil mi ' ? muhabbeti yapan adamım nedense.

1|0
    0|0
  • Sanal vesaire hoşlantılar bana göre degil klavyeden insan sevgisini gösterebiliyorsa ya ermiştir ya da nurlu .

1|0
    0|0
  • Benim öyle bastırdığım duygum yok.Burda ki düşüncelerim neyse gerçek hayatta da öyleyim.Real de tanıyanlarda var beni.

1|0
    0|0
    • Genellikle öyle olduğunu düşünüyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz. Teşekkürler.

• zeytinyağlı yiyemem aman basmada fistan bursada havalar nasıl yaw :))))

2|0
    0|0
  • sanal ortam daha iyi bence

1|1
    0|0
    • Niye peki?

• Evet gözlemlemek kolay oluyor ama yaşanılabilir bir dünya değil bence.

• orası öyle tabi

• bence de şuan ki hayat iyi yani

1|0
    0|0
  • ikisini de istemem bnen ama

1|0
    0|0
    • Kendi ütopyanı yaratabilirsin o halde. :))

• Sana katiliyorum 5 yildiz bi opucuk

1|0
    0|0
  • Keşke insanlar bazı duyguları bastırmasa diyorum ben.Kimin ne olduğunu anlarız..

1|0
    0|0
    • Herkes bir olmadığı için yaşanılamaz dünya olarak görüyorum şahsen ama dediğine de katılıyorum kimin ne olduğu belli olur.

• Eros o oku alsın bir tarafına soksun nette kız bulcam ben.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bastırılmış duygularım yok ama bence en önemlisi empati kurmak.gerçek hayatta bazı insanlara tamam derken,burda sanki günah keçisi gibi bir saldırma ortamı olabiliyor.sanal da yada gerçek hayatta insanlara fazla yüklenmeyi sevmem.bazen gizli kullanıcıya cevap verince yardım amaçlı öyle tepkiler oluyor ki Allah belamı verseydi de yorum yazmasaydım diyebiliyorum.en önemli şey saygı.ha sanal ha gerçek farketmez.

1|1
    0|0
  • duygularin bastirilmasindan kastin sanirim insanlarin kim ne der diye dusumeden dusuncelerini aktarmaktan cekinmemeleri:D duygu farkli birsey de:D bende tam tersi oluyor sanal da olsa tanimadigim icin pat diye yazamiyorum gercekte bazen, yakinlarima arkadaslarima cok daha kolay geliyor dusuncelerimi aktarmak.kisacasi fikrim su:insan paylasimlarini reelde yapabilmeli degil sanalda ama reelde yapamiyorsa...hic paylasimda bulunamamaktansa veya anlayani yoksa sanal da olur, ama sanalla yetinmemek gerek nedense insanin kendi kendini kisitlamasiyla baska birinin kendisini kisitlamasi arasinda pek de fark goremiyorum.zaman gelir baska yerden patlak verir.fikir alis verisi,zaman gecirmek vs guzel ama paylasimda olan en onemli sey karsi tarafin seni anladigini bilmek goruyor olmak bunu sanalda gerceklestirilemez.

1|0
    0|0
    • Duygular yahuu..Mesela bazıları dinlere karşı nefret ettiğini normal hayatta söyleyemez buraya kusar nefretini veya normal hayatta sevmediğini insana söyleyemez burada sorar nasıl bir tavır sergilemeliyim diye...vs gibi..Cinsellikte dahil bunlara..Nefret, şehvet,...vs gibi duygular..

Teşekkürler cevabın için..

• şahsen hiçbirşeyi bastırmıyorum. keza, olabildiğince 'mutavazı' olmaya gayret ediyorum. bu tarz yerlerede sanal falan diye de bakmıyorum. kişileri ciddiye alıyorum ya da almıyorum. bu kadar basit.

3|0
    0|0
    • Öyle diyorsan öyledir. :))

• Doğrudur canım bir şey diyemiyorum. :) Herkes öyle değildir tabi ki " genel " olarak baz alıyorum kendimce.

• onaylıdır.

• Bastırılmış duyguları olan çok insan var...Yaşanmamışlıklarını koynuna alıp ısınan,ısınmaya çalışan...Hangi birini sayacaksın ki! Kişi özgür iradesi ile yaşamaya mahkumdur.Bastırıp nefes alabiliyor ise ne mutlu diyorum,nefes almaksa o!

1|0
    0|0
    • Bazen de belli sınırlar olmalı ya herkes özgür olursa kaos olur diye düşünüyorum hele ki türlü türlü insanların olduğu bir hayata yaramaz o.

• Bu da zor tabi..Keşke öyle olsa...

• Değil mi?

• hayat çok zor :((

1|1
    0|0
  • engelleyebiliyorsun o güzel işte

1|0
    0|0
    • hehehhe bu yönden düşünmemiştim haklısın.

Yükleniyor...