Spordan anlayanlar yardımcı olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar boynunda düzlesme var. Birde kucuklugumden beri kambur durmaya meyilli bir vücudum var. Sirtim hiç düz ve şekilli olmadı. Geçen sene universiteye başladım ve spor salonuna yazıldim. Bütün yıl düzenli spor yaptım ve ensemdeki (boyun duzlesmesinden dolayı) çıkıntı düzeldi ve boynum daha uzun durdu. Omuzlarım ve sirtim daha estetik duruyordu. Ama yazında gelmesiyle spora 4 ay ara verdim. Boyun egzersiz ise yapmadığım için ensemdeki çıkıntı belirginleşti ve boynun kısaldı sanki. Yine kambur durmaya başladım dolayısıyla boyun ve sırt agrilarim başladı. Şimdi spora tekrar başladım. Ama ne yapacagimi bilmiyorum. Spordan anlayan arkadaşlardan rica ediyorum. Hem sirt ve boyun agrilarim icin hemde duzgun birazda genis omuzlar ne gibi boyun egzersizleri yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba
    Görmeden çok net konuşamam ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sizde boyun düzleşmesinin yanında kifoz da var.
    İyi tasarlanmış ve içinde esneme hareketlerinin de olduğu bir antrenman programı ile sırtınızdaki ve boynunuzdaki kasları kuvvetlendirip bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Ama günlük hayatınızda da duruşunuza özen gösterin. Mesela bilgisayar başında dik oturmak gibi.
    Duruş (Postür) sorunları ile ilgili bilgi için makaleme bakabilirsiniz.
    www.bodyfitnesshocasi.com/.../...-nedir-durus.html
    SAYGILAR

1|0
    0|0
    • Oncelikle tesekkur ederim. Verdiğiniz linki inceledim. Sanirim haklisiniz. bir bakıma sevindim ne olduğunu bilip ona gore hareket edebilirim. İnternette araştırdığım kadarıyla bu yüzden ameliyat olan insanlar var ama benimki o derece ileri değil. Geçen sene konuda bahsettiğim gibi uzun sure aralıksız spor yaptım baya düzelmişti sirtim. Ama sporu bırakınca 4 ay gibi kısa surede eski haline döndü ve sanki boynum kisaldi. Size birşey daha sormak istiyorum acaba nasıl bir antrenman programı uygulayabilirim? Nasıl egzersizler yapmaliyim?

• Merhaba
      Öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim her zaman siteye girme fırsatım olmuyor.

Görmeden net birşey söylemem inanın çok zor. Ama genel olarak kamburunuz için ön taraftaki kasları esnetip, sırtınızı kuvvetlendirmeniz gerekli. Özellike sırtın üst kısmındaki kaslara odaklanın. Boyun için de hemen hemen aynı mantık geçerli diyebiliriz. Günlük hayatınızda da aklınıza geldikçe dik durun.
      Bu arada İstanbul tarafındaysanız danışmanlık ya da özel ders için iletişime geçebilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 2

• antremanlarda agırlık çalış fıtnness ve bolge bolge mesela bırgun sırt kaslarınla omuz kaslarını dıger gıun messela kol gogus agırlıgı kaldrıabılıcegın kdr kaldır ve her ayada ıkı hftada bır guclendıgını hıssetgınde o agırlık artık hafıf gelıyorsa yukselt agırlıgı boylece kasların kuvvetlenıcek sırtındakı kaslar senı daha dık kuvvetlı durmanı saglıcak ve ıyı beslen proteın vıtamın gereklı karbonhıdrat ve yaralı yaglar tuket

1|0
    0|0
    • Öncelikle cevabın için tesekkur ederim. Sanirim sporla ilgileniyosun bir soru daha sormak istiyorum. Beslenmeden bahsetmissin biraz daha açar misin mesela nasıl beslenmeliyim?

• Cok tesekkur ederim :)

• rıca ederım

• Pilates yap. en iyisi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...