Dövüş sporları sokakta da uygulanabilir mi?

Öncelikle, soruyu kesinlikle "hukuki yoldan sonuçları ne olur?" amacıyla sormuyorum. Sadece daha önce dövüş sporuna gidip de sokakta uygulayamayan var mı? Hani ne bileyim çünkü genelde bu sporlarda kurallar olur ya :D

0|0
5|26

En İyi Erkek Görüşü

• muay thai , box, kickbox . muay thai yi tavsiye ederim. karate, teakwondo judo gibi dövüş sporları sadece olimpiyatlarda gösteri için yapılacak sporlar.

1|0
    0|0
    • judoya gösteri sporu diyen bu işi bilmiyodur

• @Gururlu_basketçi arkadaşa hak ver bence judo neredeyse tamamen yakın savunma sporudur öğrenirken yara almazsın sert bir spor değildir bu yüzden hafif siklet kişilere uygundur ilk öğretilen şeylerden biri osoto gari denilen düşme hareketidir kick box box ve muay thai ise sert sporlardır ve sokak dövüşündede gerçekten çok işe yarar judo ise çok durgun olduğu için acil durumlarda bir işe yaramaz. en iyisi box sonra muay thai sonra kickbox

• @Barmennn benim kulağım çürüdü, nasıl yara almassın abi😄 Parmaklar bir iki defa kırıldı, kulağın güreşçiler gibi kırılma ihtimali var, ayrıca bunlar boğma, kırma, kilit hareketler. Muay tai, kick box a falan bir şey demiyorum, çeviklik ve hız gerektiren şeyler ama bunu kilolu insanlar yapamaz ama judoyu yapar ve zor bir spor. Osoto nunilk öğretilmesinin nedeni hareketin babası olması. Osptyla kalmıyor osotonun gelişmişlikleri var. ayrıca MMA in temeli judodu, jiujitsudur. Ardından muay tai gelir.

Erkekler Ne Diyor 25

• O sporlar silah gibidir, vuruşun ölümcül olabilir bu sebeple sokakta kullanamazsın. Zaten bu spora başlayanlara bu uyarı bazında bir uygulama var, sokak döğüşünde bunları kullanamazsın. Hukuki boyutunu bilmiyorum ama tahminime göre yani ben olsam silah kullanmış gibi sayardım :D birde eğer böyle bir olay olur siciline girerse bir daha o sporları bırak kapısından giremezsin :)

1|0
    0|0
  • sokakta uygulanamaz

0|0
    0|0
  • Bizim hasan dayın camları kırılır kepenk kapatır

0|0
    0|0
  • Lisansliysa adli olay mahkemeye direk tasinir, hadi siz gidin savciliktan cagirirlar demezler. Nobetci mahkekeye falan cikar

0|0
    0|0
    • Kavgayı asla kendim başlatmam, kavgayı ben başlatırsam da zaten kesinlikle uygulayabilirim taekwondo bilgimi. Ama işte karşı taraf bana saldırdıktan sonra mahkeme falan umrumda olmaz, gerçi saçları kaptırdıktan sonra doğru düzgün tekme atamam :D

• Ben boksörüm , uyguladım zamanında ama lisansım da o yıllar iptal oldu , kulüp dışı kavga ettiğim için.

1|0
    0|0
  • hukuken dövüş sporlarıyla ilgilenen profesyonellerin teknikleri silah sayılıyor.

0|0
    0|0
  • Kısmen kullanabilirsin Genelde İlk Hamleni ilgilendiğin Spor dalı ile yaparsan gerisi zaten Kontrolun altında oluyor da Üzerine 2-3 Kişi çullanınca Spor mupor hakgetire

0|0
    0|0
    • Aynen, ama işte ilk hamleyi ben yaparsam da suçlu durumuna düşerim hele hele lisanslıyken..

• Hmm anladım teşekkürler :)

• Est. Ben teşekkür ederim :)

• Kadınlar malesef çelimsiz yaratılmışlar sanırım ben kick box box ve thai box yaptım uzun süre prof değilim ama prof taekwondo hocası sevgilimi 10 saniyede nakavt ediyordum sana tavsiyem tek spora odaklanma acil durumlarda saldırı için iyi bir dövüş ustasından teknik öğren yeterli.

0|0
    0|0
  • ya direk uygulamazlar ama böyle insanların kendilerine özgüveni vardır egosu tavandır sen onla konusurken bile laflarıyla seni dövmeye calısır bir yandan kıvılcım çıkarırır hertürlü sonra teknikleri sana uygular rahatlar o hafta kendini kahraman gibi hisseder :D sonra biri delik deşik eder onu sonunda

0|0
    0|0
  • İşi bildikten sonra her sporu uygulayabilirsin. sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • uygularız

0|0
    0|0
  • Belgeli lisanslı filansan emniyette çıkar basın ağrır. Mecbur kaldn mi tabi dalicam dayak mi yicen durup :) ama Belgen varsa belirtip uyarmakta fayda var günah senden gider

0|0
    0|0
  • Kendini savunmak için ise evet ama saldırmak için kullanırsan ceza alırsın.

0|0
    0|0
  • kıckbox lısansımı aldım ve sokakta uygulamıslıgım vardır kural mural anlamam

0|0
    0|0
  • sakin ol şampiyon

0|0
    0|0
  • uygulanır tabi işede yarar kuralsızını uygularsın :D

0|0
    0|0
  • ben 10 yıldır kick bokscuyum dışarda kendini savunmktn çok karşıdakini sağlam döversin ben birinn çenesini kırdım lisansım yandı 10 tl verp yenisini çıkartm sorn olmadı

0|0
    0|0
  • Boks veya kick boks öğren sokakta çok rahat uygularsın

0|0
    0|0
    • Taekwondo yapıyorum ama mesela sokakta saçımı kaptırırsam kesinlikle boşa gider tüm bilgim :D

• Vücuduma en uygun ve en hoşuma giden dövüş sporu buydu, bunu tercih ettim ama şimdi biraz korkuttun beni :D

• Ben araştırdım internette videolar var bir karateci veya judocu bir boksörü alt edemiyor youtubea yaz gör

• ben kickbox cuyum tamamen reflekslerin gelişiyor sokaktada çok işe yarıyor

0|0
    0|0
  • sen gözüne birini kestirdin sanırım :))

0|0
    0|0
    • Yok hayır alakası yok, sadece aylarca uğraştığım bir sporun işe yaramasını isterim :D

• koy cebine lazım olur belki :)

• bir tesbih var kuka ismi erkekler bilir cekersın cekersın kararmaz zamanla olur yavaş yavaş 4 seneyı bulur bazen sabr eden ceker sabr seven ceker :) gıtmeye dewam et faydası birgün olur elbet.)

• Vallahi ben Kick-Box kursuna gidiyorum, o niyetle... Umarım işe yarar, yani yaramak zorunda.

:)

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Kızları bilemem ama biz erkeklerin kavgaları döner bıcakları ile falan oldugu için pek işe yaramıyor

0|0
    0|0
  • Bazilari uygulanir mesela boks

0|0
    0|0
  • Asla uygulamayın. Hapishaneler rutubetli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Judoyla ilgilenmiştim 1 yıl kadar ve gerçekten sokakta uygulanacak bir spor değil.
    Çoğunlukla yenersin fakat senden güçlüyse yenilirsin.

0|0
    0|0
  • ya sporda sen vuracam diye hazırlanırken sokakta gelip dalarlar sana :D sokak dövüşü falan lazım onun için

0|0
    0|0
  • Lisanslıysan direk suçlu sen olursun

0|0
    0|0
  • Ben uyguluyom gayet.

0|0
    0|0
  • uygulayalmm

0|0
    0|0
Yükleniyor...