2 kez evlendim ve ayrıldım. Kendimi hayata karşı yenilmiş gibi hissediyorum. Derdime çare arıyorum.

Merhaba , 37 yaşındayım. Evladım yok. 2 kez evlendim ve ayrıldım. Kendimi hayata karşı yenilmiş gibi hissediyorum. Yalnız yaşlanmak da istemiyorum ama çekirge misali bunda da başarısız olursam ne ederim diye düşünmeden edemiyorum. Bana bir çare ?

0|0
4|25

En İyi Kız Görüşü

• kımse bosanmak ıcın evlenmez uzaktan ınsanların yorum yapması kolay en ıyı sen bılırsın yasadıklarını umarım bundan sonra mutlu olursunuz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• 37 yaşındasın daha gençsin hemen kara kara düşünme Ama yalnız ölmekten de korkmamalısın

Aklıma gelen herşeyi yazmak istedim bu cevaba yadırgamayın lütfen

Doğru olan yaptıklarınız mı inandıklarımız mı ?

Buda bir soru ama doğduğumuz için yaşamanın bedelini çektik gelecekte yine çekeceğiz,

çünkü yaşamak bir anı paylaşmak bile güzel ise tabiki kötü şeyler olacaktır ama insanın hiç mi kabahati yok elbetteki var

Çünkü yaşarken ben merkezli yaşıyoruz ben ama hayır hayatın sadece sana ait değil hayatın geleceğine ait senden sonrakilere senin yaptığın bir hata gelecekte torunun acısını çekmesine neden olacaktır.

Birde hayatını yazan insanlar hep mutsuz insanlar siz gördünüz mü ki mutlu mesut yazılan şiirler kitaplar satmıyor okunmuyor çünkü onlara masal deniliyor. Masallar da sadece ve sadece çocukken okunuyor. Yoksa pembe değil bulutlar yada şeker ağaçları meyve suyundan dereler yok. Bulutlar inadına kara ağaçlarda şeker değil öfke yetişiyor ve derelerden akanlar burnumuzu tıkadığımız baktığımıza iğrendiğimiz pislik ve ceset kokuyor artık yürekler.

Biz sevmeyi unuttuğumuz gün kaybettik zaten Tanrı'nın merhametini ve işte bu yüzden

bir lanetin içinde yüzüyor yaşamaya çalışıyoruz. Yorulanlar boğuluyor elimizi uzatmıyoruz bizi de aşağı çeker korkusu kazınmış yüreklerimize. Ne sevgiler sevgi ne hayatlar hayat yaşlanmaya çalışarak yaşıyoruz tek gayemiz emekli olmak. Bize biçilen kaftanın içine giriyoruz sıkışıyoruz

ama o kaftanı çıkarmıyoruz...

Ne söylenebilir ki başka yaşayın arkadaşlar acıda olsa tatlı da olsa çünkü

bir çocuğun gülüşünü görmek için bile 40 sene çile çekmeye değer bu hayat...

Yani yaşa yalnız doğdun yalnız ölürsün ama asla pişman olmazsın gözlerin açık gitmediyse nasıl öldüğünü umursama..

0|0
    0|0
  • benimde eski kız arkım daha once 2 . kez evlenmişti ahtta oglu bile vardı 16 yasında ama ıkısıde olmamıs bir sekilde ayrilmişti... sonra bı berbaer olduk ama evlilik olmadı cok guzel vakit gecirdik ama ben onunla evlencek olguna sahip degildim.. cok guzel baslayan ilişki cok kotu bir sekilde bitti 2 yabancıydık tansıtgımızda şimdi dusmandan oteyiz.. (hayal kırıkları nın vermiş oldugu) acıyla cok kırdık birbimizi..
    neyse simdi o mesela 3. evliglini yaptı.. evlendıgı adam ona benden cok daha uygun yası ondan buyuk ve onla yerde yasiyor. biz bide farkli ülkelerdeyaiyorduk benim oraya gitmem gerekiyordu. ama iş buamam orda kaygısı daha buyuk sorunlara gebe olur diye gidemedim o cok istemişti ama olmadı
    neyse umarım mutludur. mutlu olur nediyim ama bir resmin gosterdiler bana pek de oyle mutlu gibi gorunmuyordu) yanı evligi yapma amacı belliki yanliz kalmaamk ve bazı ıhtıyaclar heimizn ihayc duydugu ve kendını saglama almak..
    zaten belri bir yastan ask cok zor bana gorede 3 evlik yapacaksan.. aklına mantıgına uygub biriyle yap. tekrar asik olma ve oldum diyene de ınanma

0|0
    0|0
  • Selam

Ben ne dıyeyım şimdi size.Ya kısmetlerınızde srun var,ya da uyuşamadıgınız için sizde sorun var.Anlaşilan uyumlu bırıne denk gelmemişsiniz.Allah yardımcınız olsun.Bende bır evlılık yaşadım,2 yıldırda yalnız yaşiyortum,şuna kanaat ettım,boyle ajıte edılen bır evlılıgı surdurmektense ayrılıgın mantıklı olacagı.Nasıp kısmet,herseyın hayırlısını ısteyın derım.Hoşçakalın

0|0
    0|0
  • iyi çocuğun yok Allahtan.. yenilmiş denemez ona millet 60 ında evleniyor yeniden boşuyor hatta evlenmeden yaşıyor. çevrende bulamıyorsan tv programlarına çıkabilirsin

0|0
    0|0
  • iyi geceler yaşım size genç gelebilir ama 2 kez evlendiniz diye yine başarısız bir evlilik yapıcağınız anlamına gelmez fakat 3 kez evlenneceğiniz kişiyi arkadaşlarınız ile tanıştırıp onlarında fikirlerinizi alın. insanlara pozitif baktığınız için kötü yanlarını göremiyor olabilirsiniz evlenmeden önce çok zaman geçirin ve ondan ileriye dönük sözler istemeyiniz sadece ufak şeyler isteyiniz flört döneminizde sizinde yapabileceğiniz fakat onun size karşı ve sizin isteklerinize karşı davranışlarını ve hareketlerini gösterecektir

0|0
    0|0
  • umarım ızlemıssınızdır gondermıs oldugum vıdeoyu ... ve umud edıyorum kı bırseyler anlatmıstır sızlere hayata dair

0|0
    0|0
    • O ZATI MUHTEREMİ BİLİYORUM . SAĞOLUN .

• ama sen yıne de sana soyledıgım kısının butun konferanslarını dınle .. ınan bana ufkunu genısletır ve hayata bakıs acını daha da guzellestırır .. kal saglıcakla

• belki şans yüzünüze 3 te gülücek 2. baharınız 3. eşinizde görülücek ayriyeten çekirge ilk ikide başarılı 3. de başarısız sizin durumunuzdan biraz farklı yani eski evliliklerinizden tecribeleriniz ve yasınızın olgunluguyla üstesinden gelebilir mutlulugu bulabilirsiniz hayat sizi hiçbişeyden korkutmasın :)

0|0
    0|0
  • çalışıyosan boşver kafana göre yaşa. bekar yaşayıp mutlu olan dünya kadar kadın var umutsuzluğa kapılmanın bir anlamı yok

1|0
    0|0
  • son durumunuz nedir? meselenin çaresi sizsiniz bunu asla unutmayın...

0|0
    0|0
  • kezbankız senın yapman gerekenler cok basıt,once kafandakılerı bı kendı yontemınle bosalt daha yasında genc sonra gez toz calıs et,hayata tutunma ,hayata sarıl kı kopmayasın.=)

0|0
    0|0
  • O zaman oturup düşün ben nerede hata yapıyorum veya neden bu tür insanlar buluyorum bir daha ki eş seçiminde daha seçici olursun gençsin hala çocuğunun olmaması avantaj ama çocuk yapmak içinde vaktin azalıyor artık

0|0
    0|0
  • Önünüzde çok iyi günlerinde olabileceğini ve bu günleri hatırlayıp nostaljik duygularla anabileceğiniz ihtimalini hiç aklınızdan çıkarmayın. Gün doğmadan neler doğar.

0|0
    0|0
  • İlla ki evlenmek mi istiyorsun?

0|0
    0|0
  • belki seni anlayamayız ama umarım mutlu olursun bundan sonra.

şunu diyebilirim hiç bir şey için hiç bir zaman geç değildir..

0|0
    0|0
  • bazen ya evlenirken acele ediyoruz ya da yanlıs kişilerde inat ediyoruz.

sana tavsiyem ölç biç tart sen ne istiyorsun o sana ne verebilir manevi anlamda

Daha sonra da Yaşlanacağın kişiyi sec :) umarım mutlu olursun.

0|0
    0|0
  • Merhaba haya küsmeniz yanlış diye düşünüyorum.Bence yanlış insanlar çıkmış karşınıza ve haya bakış açınız degişmiş.Lütfen yılmayın inanınki sizi mutlu edecek biri muhakkak var inanıyorumki sizi bekliyor.Saygılar...

0|0
    0|0
  • ıkı kez evlenmısın elıme bısey gecmedıse bundan sonra ne degıse bılırkı.. asık olmadıkca agrısız basını agrıya sokma gecımını kendın saglıyorsan ese gerek varmı:D

0|0
    0|0
  • bence ılıskılerde cok tıtız ve hastalıklı kıskanc oluyorsunuz.bu yuzden sıkıyor olabılırsınız.

0|0
    0|0
  • dua et dua cidden

0|0
    0|0
  • sen yine iki kez evlenmişin biz daha siftah yapamadık

0|0
    0|0
  • bu ıkısnde yapmış oldugun hataları yada yanlış secımlerı bunda yapma derim

0|0
    0|0
  • ablacım kaderinde olanları yaşıyorsun üzülme.

0|0
    0|0
  • ya kısırsın ya da korkaksın yaşta kemale ermiş artık bi gözün toprakta ama yaşama ümidini kaybetme

0|0
    0|0
  • Evlendirme programlarına çık, belki bu seferki olur.

0|0
    0|0
  • 3. cüye bak olmadı 4, adamını bulana kadar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• hayatta her sey olabilir ne mutluluklar uzun sürmüş ne de mutsuzluklar

0|0
    0|0
  • karamsar olmamalısın

0|0
    0|0
  • biraz kafanı dinle

1|0
    0|0