İlk sevgilim eşim olsun diye düşünüyor musunuz?

Özellikle hemcinslerim bu soru size:) İlk sevgilim eşim olsun diye bir düşünce içinde misiniz ve bunu uygulayabildiniz mi? Bunu neden soruyorum çünkü ben 20 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı hep böyle düşünüyorum. Acaba bu mümkün mü diye merak ediyorum. Evet cevaplarınızı samimi olarak bekliyorum..

Güncellemeler:
Şu zamana kadar hiç sevgilim olmadı diye hep kendimi kötü hissediyordum ağlıyordum acaba hata bende mi diye düşünüyordum ama şu yorumları okuduktan sonra gerçekten mutlu olduğumu hissettim. Benim gibi düşünen erkeklerin, kızların olduğunu görünce çok sevindim. Ve doğru yolda olduğumu hissettim. Herkese yorumları için çok teşekkür ediyorum :)

0|0
18|28

En İyi Erkek Görüşü

• benim sevgilimin kafasındasın ilk sevgilisi benim ve bana ilk ve sonum ol diyor allahın izniyle olucam insallah : ) 5-10 kişiyle cıkıp farklı farklı şeyler yapıcagınıza bir erkek sevin bir erkegin kadını olun arkadaş

6|1
    2|1
    • Gerçekten müthiş bir cevap. Sevgiliniz için böyle şeyler düşünmeniz de inanılmaz şaşırtıcı. Böyle erkekler kaldı mı hayatta ya. Sevgiliniz çok şanslı. Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah. Bende aynı şeyi düşünüyorum. Farklı insanlarla birlikte olup kendimi küçük düşürüp bir gün eşim olduğunda aa bu benim eski kırığımdı gibi itici sözleri eşimin duymasındansa bir kişiyle sevgili olup evlenirim benim ilkim ve sonum olur diyorum.

• teşekkür ederim amin inşallah eder : )

Erkekler Ne Diyor 27

• Şuana kadar hiç sevgilim olmadı ve evet ilk sevgilim Allah'ın izni ile eşim olacak. :) Bunu canı gönülden istiyorum.. :) Soru güzeldi..

2|0
    0|0
  • isim-soru uyumu o değilde 20 yaşındasın hala sevgilin olmamış vede bu senin tercihin dahilindeyse tebrik ederim...

1|0
    0|0
    • Tercihim çünkü mecbur kaldım. Yoksa bende sevmek sevilmek istiyorum. Bunu herkes ister değil mi? Bazen bunalıma giriyorum. Ama şöyle bir bakıyorum da. Oyunsuz yalansız dolansız seven kalmadı ki bu dünyada pek.

• kendimi aşmam lazım sanırım .D

• Bende 22 yaşındayım sevgilim olmadı eğer evlilik niyetli degilse yanaştırmadım erkekler başla şey istiyor

• Sonun rahibe terrassa gibi olmasın

3|0
    1|0
  • bu senin elinde olan birşey değil. eğer görücü usulü evlenmeyi düşünmüyorsan tabi :)

1|0
    0|0
  • HANIM KIZ :D HIC SEVGILIN OLMADI ISE :D VE BU KONUDA CIDDI ISEN :D HEMEN ADRESINI VER SENI ISTEMEYE GELICEM :D CUNKU BU YASA GELDIM DAHA DENK GELMEDM :D

1|0
    0|0
    • yok artık :D

• tamam bakıcam :) sana hayırlı işler o zaman. yorumlar için sağol.

• Niye bu kadar şaşırıyosunuz bende 22 yaşımdayım kimseyi istemedim anca evlenmelik isteyenle olur:)

• ilkin eşin olur inşallah allah gönlüne göre verir iyibirisi çıkar

1|0
    0|0
    • Amin inşallah :)

• 28 yaşındayım 1 kişi hayatıma girdi 15 yaşında olup her hafta sevgili değiştiren liselileri görüyorum yeni nesil ço farklı ilk okula gidenlerin bile sevgilisi var biz liseye giderken 400 kişi en az vardı lisede 5 parmağımı geçmezdi sevgilisi olanların yeni nesil çok hızlı

• Evet şimdikiler birbirinden görüp marifetmiş gibi sevgili edinme çabasına giriyorlar. Sanki sevgilisi olmazsa ezik duruma düşüceklermiş gibi hissediyorlar.

• evet bunun için o kadar kişiden vaz geçtimki hemde tanımadan henuz ve ilk sevdiğim oylebir terketti ki mal gibi dunyam yıkıldı:S yani o olay TAM BİR SACMALIKMIŞ...

2|0
    0|0
  • Hep o umutla sevgili edinilmez mi zaten? Evlenmeyi düşünmediği biriyle sevgili olur mu insan? Yoksa ben mi çok safım :S

1|0
    0|0
  • bircok kisi bunu dusunur,bende oyle yapacaktim,ve 22 yasinda biriyle ciktim,o kadar olumsuzluga ragmen devam ettirdim,ama kiz yalan oldu,anlayacagin kaderde yoksa evlenmek ne yarar beklemek

1|0
    0|0
  • 20 yaşından önce düşünüyorsan ve hiç sevgilin olmamışsa bunu uygulayabilirsin ama 15 yaşından başlarsan bu işlere uygulayamıyorsun :D

0|0
    0|0
  • muhtemelen öyle olacak :D 23 yasındayım hıc sevgılım olmadı
    bundan sonrada zaten ya karım olur ya babamın gelini ya da
    kardeşimin yengesi flan işte hangısınıbegenıosa onu seçsn :D

0|0
    0|0
  • evet benim düşüncem bu

0|0
    0|0
  • hayat senin planlarından farklı şeyler sunuyor sana. bu nedenle bu planın tutmama olasılığı yüksek. nerden mi biliyorum :)

1|0
    0|0
    • nerden biliyosun ?

• @niko51 dostum ilk plan suya düştü bile. ilk sevgilimle evlenecektim :)

• o yarınlar gelmiyor bir türlü.

• düşünüyordumm

0|0
    0|0
  • inşallah istediğin gibi olur .bende aynı düşüncedeyim .

0|0
    0|0
  • düşüyorduk ama 15-20 oldu nefsimize yenik düştüm :)

0|0
    0|0
  • Bilmem ama daha iyi tanirsam neden olmasin

0|0
    0|0
  • umarım dıledıgını bulursun.

0|0
    0|0
  • düşünüyordum eskiden olmuyormuş ama öğreniyor insan

0|0
    0|0
  • çok düşünüyoruz

0|0
    0|0
  • Evet ama olmuyor işte

0|0
    0|0
  • yok artık ebenin. mı ali sami

0|0
    0|0
  • aynen öyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ilk sevgili hic bir zaman esin olamaz

0|0
    0|0
  • reca ederim adıma

0|0
    0|0
  • Kesinlikle !

0|0
    0|0
  • karşına benim gibi biri çıkmamış desem ukala diceksin. Bekle o seni bulur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• bende 21 yaşındayım hiç sevgilim olmadı.Allah eş diye nasip etmediğini aşk diye çıkarmasın karşıma inş.

3|2
    0|0
  • canım seninle aynı durumdayız ben 19 yaşındayım benm de ilk defa sevgilim oldu öyle düşünüyorum çünkü bu saatten sonra bi çık bi ayrıl olsun istemiyorum zaten en güzel anlarım onunla neden bi başkasıyla olsun ki :)

2|2
    0|0
    • Demekki bir tek ben böyle düşünmüyormuşum. Bunu duyunca çok sevindim. Bazen beni yadırgıyorlar. Neden sevgilin olmadı hiç yalan mı söylüyorsun. Falan gibisinden konuşuyorlar sinirleniyorum üzülüyorum bazen.

• Amiiinnnnn . Allah herkese bu anı güzelliklerle nasip etsin.

• Amiiiiin canım amin inşallah :)

• Öyle olmasını isterdim hep bende ama maalsef...sen istesen bile karşı taraf gidiyorsa yapılabilecek birşey olmuyo. Birbirimizle geçinsek gitsek ayrılmazsak küçücük sorunları büyütmesek ne gerek var tekrar başkasıyla olmaya. ?

Şöyle bir yazı vardı

Bir gazeteci yaşlı çifte şöyle sordu.

65 yıl nasıl bir yastığa baş koydunuz?

Yaşlı kadın şöyle cevap verdi;

“Bizler yırtık elbiselerin yamandığı, söküklerin dikildiği, kırıkların tamir edildiği bir zamanda doğduk, kullanılıp atıldığı ve yerine yenisinin alındığı bir zamanda değil...

Allah gönlüne göre versin inşallah. :)

1|0
    0|0
    • Güzel ifade etmişsin canım. Çok teşekkür ederim. Umarım sende ilkin olmasa bile son sevgilini bulursun ve bir ömür boyu mutlu olursun inşallah :)

• Ben teşekkür ederim canım. :) İnşallah amin ...

• Öncelikle bu soru harika.İnsanlar aşık oldukları zaman o kişinin onun kaderi olduğunu düşünürler.Çünkü dünya da onlar için başka kız ya da erkek yoktur.O tektir ve ömürleri boyunca tek olacaktır.Ben bile şu anda bunları yazarken sevdiğim erkeği düşünüyorum.Ve işin ilginç kısmı bu hayalleri hiç hayal kurmayan bile aşık olduktan sonra bu hayalleri kurmaya başlar.Fakat akıl var mantık var önyargılı olmamak lazım.Hayat değişken biz de öyle...

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim sorumu beğendiğin için. Evet hayat değişken fakat benim fikrim kesin. İlk sevgilim eşim olsun istiyorum ve biliyorum ki karşı taraf için bu kesin olamaz bu yüzden sevmekten korkuyorum :(

• Sakın koekma canım.Hayatta öyle erkekler tanıdım ki evlenme aşkı ile yanıp tutuşuyorlar.Hm aşık olmk ve sevmek çok hoş.Eğer sevgiline evlenme konusunu konuşacaksın onaa yavaş yavaş hissettir.Eğer o da bunu istiyorsa zaten mesajını anlar ve sana evlenme teklifi eder.Sakın ha pat diye evlenme konusunu açma bazen erkekler çok korkak oluyorlar bu konuda.Sanki dünya başlarına yıkılıyor da...Neyse sevmek bir insanın hayatta sahip olduğu en yüce duygudur.Sakın bunu unutma...

• Daha hiç sevgilim olmadı, korkuyorum biraz. Ama bir gün geldiğinde sevgilim olursa tavsiyelerine uyucam teşekkürler :)

• mümkünddür tabii dogru bir birliktelikle. ben de hep öyle istiyordum. ama salak gibi lise 1 de bi cocukla cıktım. 2 sene cıktım lise 3 de ayrıldık. yani ilk sevglm evliliğim asla olamaz. ama o ynlş bi secmdi. yıllardr kmsyele ckmıorm ve buneden snraki ilişkim evlilik temelli olacaktır. öyle adam gbi adamla cıkacagm :) inşallah.

1|0
    1|0
  • tam hanım kızlık bi düşünce :D

neden olmasın ;)

1|1
    0|0
  • aslında bende öyle bişey istiyorum :D bunun için insan karşısındakini iyi ölçüp biçmeli özellikle yakın arkadaşlarıyla iyi geçinmek herşeyini bilmek gerekir diye düşünüyorum :D ama yinede olabilir mi bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Aynen bende 25 yaşındayım bu güne kadar kimseyle çıkmadım tabi bazı kişilerden hoşlandım falan ama bir sevgilim olmadı çünkü olmasını istemedim. Bende evleneceğim adamın ilkim ve sonum olmasını istiyorum. Eğer biriyle çıkarsam evleneceğim insana ihanet etmiş gibi hissediyırum

0|0
    0|0
  • çok isterdim öyle olmasını,

ilki çok büyük bi hataydı, ikincisiyle 3.yılımıza yaklaştık inşallah eşim olur..

0|0
    0|0
  • ELBETTE böyle düşünüyorum her kız böyle düşünmeli ahlak edep kalmadı rahat kızlar yüzünden erkekler evlenecek kız bulamıyor.22 yaşımdayım ve dedigin gibi kocam olıcak kişiyi bekliyorum

0|0
    0|0
  • Hiç sevgilim olmadi. Eşime ilk senin elini tuttum diyebilmeliyim

0|0
    0|0
  • Evet düşünürüm.

0|0
    0|0
  • öle hayaller kuruyodum 17 yasnda öyle olmadıgını gördüm

1|0
    0|0
    • ben ne insanlar tanıdım aynı mahalle'de büyüpte evlenen.. karşındakini cok iyi tanırsan birbirinize güveniniz tam olursa 10 yılda bekleseniz evlenirsiniz. sizinkisi yürümemiş sanırsam .. aşkt'a deger,sevgi,güven cok önemli bunları başardıkdan sonra önünüze cıkıcak engeller tek tek aşılır . :)

• en iyisi o zaten

0|1
    0|0
  • bende o düşüncdym ama bizm gbi düşüncesi olnlra geri kafalı diye bakyr bazı gerizekallar

0|0
    0|0
  • ilk aşkım ilk sevgilimle 3 yıldır birlikteyiz :) inşallah eşim olacak

0|0
    0|0
    • Allah mutluluğunuzu daim etsin. İnşallah bende böyle duygular içine girerim birgün :)

• Evet ilk sevgilim ilk eşim oluyor ve ben sevmeyi sevilmeyi aşkı mutluluğu özel duyguları onunla yaşıyorum. İlk defa ona sarılıp ilk defa onu öpüyorum. Biraz utanıyorum heyecanlanıyorum. ne kadar harika bir duygu değil mi ? çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

• rica ederim :) umarım gönlünüzdekiler olur

• Ahhhh bıkkınlık geliyor bana bu sorulardan...

0|0
    0|0
  • bende senin gibi düşünüyorum ilkaşkımlar beraberim inş yakında evleneceğiz ama hayat bu .. önemli olan sevgiline eşin olmuş gibi davranma seviyeni koru kaderde ne oldunu hiç bilemeyiz... belki ölürüz belki o ölür ... ne olacağı bilinmez

1|0
    0|0
    • Bu konuda haklısın. İnşallah bende senin gibi günü geldiğinde ilk aşkımla evlenmiş olurum.

• amin hayırlısı

Yükleniyor...