Günümüzde üniversite okumak bu kadar kolaylaştı mı?

arkadaşlar günümüzde üniversite okumak bu kadar basit mi? bi akrabamın kızıyla aynı sene sınava hazırlandık o dersaneye gitti 2 sene ben gitmedim.. benım tek bı hedefim vardı belliydi okumak istediğim bölüm ama aynı zamanda ailemin yanında kalmak istiyordum onun için vakıf üniversitesi tercih ettim %100 burslu olarak yerleştim vakıf üniversitesine yerleştim diye tabi herkes zengin vs olduğumu zannediyor ama durumumuz iyi değil. neyse, o akrabamızın kızıda ygsde barajı geçemedi ama yinede tercih yaptı 2 senelik vakıf üniversitesine tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümüne %50 burslu yerleşti ve barajı geçemeden puanı 142ydi. şuan kendısı ailesi çevremiz onu benimle bir tutuyor babam bile yeri gelince o kadar çalıştın deli gibi ama bak kız barajı geçemedi oda özelde burslu sende diye. çok zoruma gidiyor artık ya akraba diye bişey de diyemiyorum..

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• gereksiz bir karşılaştırma.. üniversiteye odun girip odun çıkanlar da var. o odun çıkanlardan birisi zar zor mezun olduğu halde şu an bbc'de çok iyi pozisyonda çalışıyor, bölüm birincisi starndart bir işte çalışıyor. önemli olan üniversite sonrasında ne olacağı ..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• nasıl eskiden lise bitirme sınavları vardı ve lise mezunu olmak zordu ama artık lise mezunu olmayanı döver hale geldiler.üniversite içinde aynı şey söz konusu.her ile bir üniversite açma politikası,zibilyon tane özel üniversite derken artık üniversite bitirmek bir anlam ifade etmeyecek.yüksek lisans,doktora önemli olacak ve üniversiteyi nasıl bitirdiğin,neler yaptığın

0|0
    0|0
  • bence çok rahat ol.öss kılavuzunu okulların paun tablolarını bölümün kalitesini falan dosyala .zaten vardır kılavuzları

böyle diyenlere ver.herşey burda yazıyor de.bu kadar basit :)

0|0
    0|0
  • ya ondan bişey olmaz ilerde görürsün bak hep zaten öğle değilmidir ailelerde biriyle kıyaslarlar :)

0|0
    0|0
  • eğitim şart ama kaliteli...

0|0
    0|0
  • barajı geçmeden tercih yapabilme hakkı yok kards ne olursa olsun

0|0
    0|0
  • Aynen öyle amerikada daha kolay spora yetenigin varsa al scolarshipi sen sag onlar selamet

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiç takma.Ailelerin genelinde kıyaslama var.Benimkilerde öyle idi.

0|0
    0|0
  • insanların ağzı torba değilki büzesin. sen canını sıkma bölümüne okuduğun alana odaklan söylenenlere kulak asma netice işe girince ( o da girebilirse) belli olur. tartışmaya gerek yok ancak 4 yıllık bile bazen yetmiyorken sen 2 yıllıktan bahsediyorsun. millet üstüne yuksek lisans yapıyor dili varsa geliştiriyor. sende bu yolda devam et ;)

0|0
    0|0
  • paralı ünivs çıktı çıkalı puanları düşürdüler ben tıp istiyorum her sene 500 altına düşmeyen bu sene 488. hersey para oldu ya.. ama sen onla kendini bir tutma sen %100 kazandın o %50 sen dersaneye gitmedin ama o gitti? sen daha zekisin :)

0|0
    0|0
  • sen mesleğini eline alınca herkese cevabını en güzel şekilde verirsin sıkma canını :)

0|0
    0|0
  • cahil konuşur sen ne takıyosun.sen kendi değerini,başarını biliyosun o yeter.

0|0
    0|0
Yükleniyor...