Mesleğinizden memnun musunuz? Ressam olmak istiyorum... Sizce ressam olacak yetenek var mı bende?

Arkadaşlar küçükken 10-12 yaşlarımda sürekli resim çizerdim çok mutlu olurdum vakit nasıl geçer bilmezdim hatta abim resim ödevlerini son güne bırakırdı gecenin 12 sinde beni uyandırıp yarına yetiştir diye tehdit ederdi seve seve sabahlardım hepsini yapardım

bilime olan ilgim sadece bilim adamlarının sakalları ilginç gelirdi hayatlarını okurdum.aile baskısını da ekleyince malum türkiyede yaşıyoruz mühendis olmaya karar verdim,matematiği fiziği severim ama türkiyede tatmin edici işler yapılmıyor..

neyse yıldız teknik üniv. elektrik mühendisliğinde 4. senemdeyim.aynı zamanda iki senedir part time mühendislik yapıyorum yani vaktimi zamanımı emeğimi herşeyimi harcadım buraya kadar.son 5 senedir resim çizmiyorum.dün işler yoğun değildi sıkıldım bi arkadaşımı çizdim onun izniyle.ve işyerinde resim çizerken çok mutlu olduğumu hissettim

eğer yeteneğim iyi noktalara gelebilecek kadar varsa bırakmayı düşünüyorum okulumu da mesleğimi de...

sizin fikirlerinizi almak istedim.link paylaşamıyorum profilime biri fotosu diğeri de çizdiğim resim olan iki fotoğraf attım.

benim için önemli olacak bi kararda dışardan bakanların yorumlarını bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• keşke elektrik mühendisliği yerine mimarlık okusaydın çizim açısından kendini iyi hissedebilirdin.. :) ressamlık türkiye standartlarında önemsenen bir dal değil malesef. sanatçılarımızın eserleri ancak sanatçının vefatından sonra değere biniyor. senin yerinde ben olsam, zaten 4. senenmiş mezun ol diploman muhakkak olsun da resim konusunda eğitim alır ne gerekiyorsa yaparım. başta hobi olarak başla, meslek gözüyle bakma. sonraki ilerleyişine göre daha farklı değerlendirebilirsin. bizim ailemizde de resim önemli. babamın harika yağlı boya tabloları var. abim mükemmel kara kalem çizimler yapıyor. benim de kara kalem çalışmalarım var seviyorum bunu. :) abim ressamlardan eğitim de aldı mimar sinan güzel sanatlara hazırlanıyordu ama olmadı. sen de madem çok seviyorsun, mimar sinan güzel sanatlara hazırlan mesela.. ne bileyim konu hakkında pek bilgim de yok ama araştırılırsa iyi yerler bulursun gibi. :)

0|1
    0|0
    • ben de mimarlık yazmadığım için pişmanım elektrik elektronik fakültesi davutpaşaya taşındı ama mimarlık hala yıldızda beşiktaşta :/ bi de tercih yaparken son anda karar verdim mimarlığı yazmamaya.biraz garantici davranmaya çalıştım ama şu an da çizim yapıyorum tek fark elektirk elektronik ağırlıklı :D

ikinci bi üniversite okuyamam..sanırım kurslara yazılmam gerekecek şu okul bi bitsin iş okul derken hiç vaktim kalmıyo kursa

• teşekkür ederim, geleceğim üniveristenize. amcam da yıldız teknik inşaat mühendisliği mezunu. amcamdan ötürü sanırım, yıldız tekniğe bir sempati duyuyorum. gerçi ne olacagı belli olmaz. ben de sizin gibi eğitimimi mühendislikle tamamlayacagım ama açık konuşmak gerekirse hayalimde sanatla ilgili şeyler var. mesela fotografcılık okumak ne biliyim hoşuma gitck seyle istiyorum ilgi duyuyorum. ama ailem fotografcı olmamı istemiyor boşta kalacagım diye. sanırım bu konuda benzer sıkıntılarımız var. :/

• malesef türkiyede yaşıyoruz...

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanin kendine objektif bakamamasi iste.

Senin daha cok yolun var be cigerim..O resim benim guzel sanatlar lisesinde 2. sinifta cizdigim resim seviyesinde.

Golgeler filan yok?

Tamam,yetenegin var ama daha cok yolun var gelistirmek icin.

1|0
    0|1
    • objektif bakamaması mı ? yukarıda ne yazdım ki ben. yeteneğim var mı ressam olabilecek kadar dedim..

tamam sen süpersin sen en birincisin mi diyeyim.amacın ne artistlik yapmandaki amaç ne ben onu çözemedim.bırakmak istiyorum mesleğimi.yolum varsa da ilerlemeye çalışırım.dün 15 dk da resim çizdim ve hoşuma gitti.yıllardır elime kağıt almadım resim çizmek için tabiki lise halin daha iyi olacak ben hala ilkokulda nasıl çiziyosam öyleyim

• gölgelere gelince dedim gene yukarda iş arasında bi boşluk oluştu 15 dk da bunu çizebildim biraz gölge verdim sadece.o da kağıdın fotosunu çekince pek belli olmadı...

• Okulunu birakmayi bile dusunmussun iste?

Bizde artislik filan olmaz,acikca konustum iste.Ben de super degilim,sadece cok yolun var diyorum.

İster artislikten say,ister dinle.İsine gelirse..

• Bence üniversiteni bitir 4 sene emek vermişsin oda cepte olsun . Çok yönlü olursun daha sonra güzel bir kursa git yetenek sınavlarına girersin.Geliştirirsin kendini baktın oluyorsa ilerlersin bu meslekte yurt dışına burs falan bile ayarlarsın iyiysen eğer, ama önce bitir bu okulunu sonrada resimi dene hayat senin hayatın, aklında kalmasın.Şimdi okulunu bırakırsan pişman olursun onun yerine ikisini de yapmayı dene önce bitir okulu sonra resimine bakarsın.

0|0
    0|0
  • resmini göremedim ama bence resim sadece yetenek işi değil yeteneğin olmazsa bile azimle çalışarak iyi bir noktaya gelebilirsin bir resim kursuna giderek ama önce okulunu bitirmek daha iyi olur bence.

0|1
    0|0
    • resim kesinlikle yetenek işi

resmi sildim ama tekrar yükliyim bak istersen

• olsun bitirmek daha mantıklı bence.

• tamam :)

• Memnunum ama getirisi az.

0|0
    0|0
    • resimlere baktın mı ?

benim mesleğin getirisi yüksek ama mutlu olamadıktan sonra... neye yarar

• bence okulunu bırakma bırakırsan pişman olursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen gene resim çizebilirsin buna engel yok.Ben bölümümden memnunum ama kendimi yeterince geliştirmem gerek.

0|0
    0|0
    • nasıl engel yok abi hiç vaktim olmuyor resim çizmeye

• 1-2 sene sonra hayatın düzene girdiği zaman,elbet ömrünün sonuna kadar nefes almadan çalışmayacaksın biraz sabret bros.

• sabır kalmadı artık ya :/

• ben hayatımda resim çizmedim.yaptığım mobil uygulamalara digital çizim yapmam gerekiyordu. 2 hafta önce bi kitap aldım, normal karakalemle çizimle alakalı temel teknikler falan. ordan biraz uğraşınca bayağı birşeyler kaptım. her alanda yetenek önemli ama temel teknikleri öğrenirsen belli bir seviyeye geliyorsun o yuzden şansını dene.

0|0
    0|0
Yükleniyor...