Eşi vefat eden biri ne kadar bir süre sonra evlenmelidir?

Sizce eşi vefat eden biri ne kadar bir süre sonra evlenmelidir?Defne joy'un eşi 8 ay sonra evlenmiş.35 yaşında hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin Solmaz, gözlerden uzak bir şekilde evlendi! 8 ay önce hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin Solmaz, sessiz sedasız evlendi. 2 Şubat'ta arkadaşı Kerem Altan'ın evinde astım, alkol ve kullandığı ilaçların reaksiyon oluşturması sonucunda ölen Foster'ın eşi Solmaz, 6 Ekim'de Bolu'ya bağlı Yeniçağa Belediyesi'nde Zekeriya Gökmen tarafından kıyılan nikahla, 1978 doğumlu Beyza Dankal'la dünyaevine girdi.

Güncellemeler:
Bence hemen evlenmeli diyenler anne ve babanızı da bir düşünün.

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• ölen sıradan biri değil eşin.hayat arkadaşın.hergün beraber uyuduğun tek insan.ölümünün ardından kendine gelmen buna inanman nereden baksan 3-5 sene.belki büyük konuşuyorum ama bir insanın eşi ölmüşse o defteri ömürlük kapatmalı.yaşı ihtiyacı ne olursa olsun.o topraktayken bir başkasını sahiplenmek haksızlık bence.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bence 2 aydan sonra evlenebilir..tabi bu kaybettiği eşini ne kadar sevdiğine bağlı..Ben 13 yıldır evlenmemiş ve halen eşini sevgi, aşk ve gururla ananları biliyorum..tabi bunu demek kolayda..duruma göre değişir..mesela Çocuk varsa baba tek başına nasıl yapacak, çalışsa mı çocukmu baksa... bakıcı tutsa acaba güvenilir mi,ve bakıcı konusu Maddi olarakta mesele..Anne-Kayın valide ne durumda bakabilirlermi vs..vs.. çok farklı kriterleri olan bi durum...Yasin Solmazı eleştiremem..Kaybettiğ eşi de İş diye nerden çıktı malum..neysee..neysee...kimsenin arkasından konuşmamak lazım...

1|0
    0|0
  • erkekten erkeğe değişir hakan peker 2002 de kendisi için intahar eden kız arkadaşını hala unutamadığını söylüyor

yani bunun ideal ortalama bir süresi olur mu bilmiyorum

1|2
    0|0
  • Allah kimsenin başına vermesinde bir dahada evlenmeyi düşüneceğimi sanmam .

1|0
    0|0
  • Allan kimsenin düzenini bozmasın allah kimseye böyle birşey yaşatmasın bu sevgi ile alakalı seviyorsan asla ama sevmiyorsan 6 ila 1 yıl arası olur heralde

1|0
    0|0
  • arkadaşım Kur'an'da iddet süresi vardır... boşanma veya eş ölümünden sonra 3 ay 10 gün yani 100 gündür... sebebini tam olarak bilmiyorum... fakat 100 gün sonra hatta anneye veya babaya evlenmesini isteyip istemediği sormak dinen üstümüze vazifedir. veya dul olanlara sormak vazifedir. sonucta onlar da bi insan...

1|0
    0|0
  • Hemen değil ama kendini evliliğe hazır hissettiğinde evlenmelidir. Sonuçta ölmekte yaşamın içinde var olan birşey ve insan yanında birini ister.

1|0
    0|0
  • bunun için bi sınır olacağını sanmıyorum. Şöyleki: zaten yasal olarak 6 aylık bi sınır var.ama her şey ölüm değil bi erkek yada bayanın cinsel istek ve düzenli bi hayat kurmak gibi istekleri olacapı için uygun birini bulduğu taktirde en kısa zamanda evlenebilir. Ama şu var ayrılan veya eşi vefat eden kişi duygusal bi boşluğa düşebilir ki çoğu zaman böyle olur. o yüzden hatalı bi evlilik yapablir.Dikkat etmek gerek.

0|1
    0|0
  • Duruma göre değişiklik gösterir.Bir şey söylesek bile durumları bilmeden yanlış laf etmiş olabiliriz.Hassas bir mevzu.

1|0
    0|1
  • napsın ölenle ölünmüyo yaşı genç

1|0
    0|1
  • Sex büyük bir ihtiyaçtır ama sex için evlilik yapacak kadar şapşal insan yoktur herhalde... Yoksa var mı :?

Neyse konu dağılmasın...

Seversen evlenirsin, insan kalbi tek bir kişi için çoook büyüktür. Hele boşsa...

Normal karşılamak lazım

0|0
    0|0
  • Hayatına bakması lazım biryerden itibaren..

Süre olarak değil de psikolojik olarak hazır mı diye değerlendirmek gerekir..

Eşinin yerine başkasını koymak kolay değildir..

0|0
    0|0
  • giden gittiğiyle kalır,kalan hayatına kaldığı yerden devam eder,bir süresi yok 8 ay yada 8 yıl gibi.hangi giden unutulmadı yada ilkgünkü gibi acı veriyorki düşündüğümüzde..

0|0
    0|0
  • 40 gün geçmesi kafidir ancak eğer eski eş e az da olsa saygı varsa düşünülmemeli bile...

0|0
    0|0
  • 40 gun sonra evlenmelı bence erkekte kadında

0|0
    0|0
    • Acelesi ne bu işin.Sanki evlendiği eşini o kadar kısa sürede almış oluyor insan.

• beklese ne olacak kı yıllarca bıran önce evlensın hayatına dewam etsın

• Ya tamamda insan bekarken evlenene kadar kırka takla atıyor evleniyor sonra eşi ölüyor o ölünce biriyle anında evlenebiliyor bekarken ilk eşi ile bunu yapmıyor ama

Kızlar Ne Diyor 3

• ben ölümü son olarak görmüyorum..geçici bir ayrılık benim için.. bizde insan bir kere evlenir.. eşi ölürse de ona kavuşmayı bekler.. eşim bana sadık kaldığı sürece benden önce vefat ederse.. yapacağım tek şey ona kavuşmayı beklemek..ölüm sevginin bitmesine sebep değil.. sevgi varken de başkasını sevmek mümkün değil..

1|0
    0|0
  • Bence en az 5 sene gecmelı, saygıdan. Gözun bile görmemelı başkasını bi süre

1|1
    0|0
    • bu dediğin bence mantıksız, 5 sene ciddi uzun bir süre

5 sene sonra ne değişecek?

1 seneye yakın süreler normaldir bence, ya da ömür boyu bu işten el etek çekilir ona da saygı duyarım...

• 1 sene mı? Senin eşın, belkıde çoçuklarının annesi, vefat ettı sende 12 ay gecınce başkasıyla evlenmeye razısın? Allahım ya noluyor bu dünyaya

• o kişinin yapısıyla alakalıdır , ölen eşine duyduğu sevgiyle alakalıdır ve evlenmeden önceki yaşamıyla alakalıdır..

1|0
    0|0
Yükleniyor...