Dini inancınız konusunda şüpheniz var mı?

İnancınız nedir diye sormuyorum.Düşündüğünüz zaman, kesinlikle inancımın doğruluğundan şüphem yok, doğru yoldayım diyor musunuz yoksa ufak da olsa şüpheniz var mı?

0|0
21|22

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Şüphe bir tek agnostikte olmalı.. Çünkü şüphe onun özü..

Fakat agnostik, deist ve ateist birbirne giryor neden cahillikten.

Dini inancım tam diyen insanın; müslümanım hristiyanım budistim efendime söyleyyim ezidiyim

diyen adamda şüphe mi olurmuş..

1|0
    0|1
  • evet dogru yoldayım rabbime şükürler olsun

2|3
    1|0
  • Şüpheye iki kez düştüm ve şüphe duymuyorum artık.

1|0
    0|0
  • Hayır yok.

0|1
    0|0
  • Yok elhamdülillah, müzik-kahve-çikolata arkadaşın dediklerini tam okumadım ama " gözle görülemeyen ispatlanamaz bir kavramdır kesinliği olmadığı için kimse bundan %100 emin olamaz" demiş,yanlış demiş. Allah'a inanan ve onu kendinde bulmak isteyen insana Allah kendini öyle güzel tanıtır öyle kendini belli eder ki ne rüyalar ne olağanüstü şeyler yaşatır %100 emin olur insan. Ben inançlıyım ve %100 eminim.

1|0
    1|0
  • Buraya nolmuş ya herkes kavga etmiş :D Zaman zaman şeytan dürtüyor.

0|0
    0|0
    • dini sorularda filan oluyor hep bunlar ... fransanın oyunu bunlar .D

• O kadar dinlerle haşır neşir olduktan sonra şüphem kalmadı şahsen..

0|4
    1|0
    • Akımları birbirleri ile eşleştirmeye ve benzetmeye çalışacaksak hepsinin bir benzerini bulabiliriz zaten sevgili mathesis. Birbirlerinden yola çıkarak türemişlerdir hepsi.

• Ortada saçmalık görüyorsam susmam. Bu benim prensibimdir. Bunu da ailem için bile olsa çiğnemem bu kadar basit.

• neden böyle oldu dediğim anlar olmuştu.

0|1
    0|0
  • Kendime şunu sordum: Müslüman olarak doğduğum için mi müslümanım yoksa başka bi dinde olsaydım dinimi değiştirip müslüman olur muydum? Zor soru...

0|0
    0|0
  • süphem yok cok sükür

0|1
    0|0
  • Hayır, yok.

0|0
    0|0
  • dini inancım...ailemin kökenleri biraz karışık.3dinden var kökenimde ama 2si daha baskınmış.Yeni öğrendim:)ailemde hacılar çok fazladır.gelelim bana Allah'a ve tüm dinlere inancım var.Sadece Müslüman tarafım azcık daha baskın.Belkide Müslüman bir ülkede yaşadığım için olabilir.

0|0
    0|0
    • Seninki de tuhamış :)

• ailemde baba tarafımın kökeni yahudiymiş.annemde de hristiyanlık var.ama Müslümanız.Sonuçta Yahudilik ve Müslümanlık daha ağır ailemde.Ama babaannem hacı.tuhafız azcık evet:)

• Elhamdülillah şüphem yok

0|0
    0|0
  • Beni, "ben" olduğum için seven sevsin.

Dini inancım için değil...

Şüphem de yok.

0|1
    0|0
  • Doğru yolda olduğuma tüm kalbimle inanıyorum

0|2
    0|0
  • Hayir yok.

1|1
    0|0
  • hiç kimse kesin ve net olarak emin olamaz ancak kendimi sorgulayarak bulduğum bir inancım var..

0|0
    0|0
  • Yani tam olarak bir suphem yok da, hac isaretlerini cok begeniyorum, kiliseleri de ayni sekilde. Nedense oyle bir sey var icinde. Sizde de olur nu bilmem ama Hristiyanliga merak sariyorum arada.

0|0
    0|0
  • Haşa Elhamdülillah hiç bi şüphem yok..

1|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Eskiden vardı artık yok şüphem hallettim.

Şuan doğru yoldayım. :)

0|2
    1|1
    • Kesinlikle :)

• Müslüman bir Müslümanın yanlışını düzeltmekle mükelleftir..Bu da benim görevim...

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu konuda islam alimleri 2'ye ayrılmışlardır. Bir kısmı '' inancından şüphe eden, şirke düşmüş-dinden çıkmış'' demektedir. Bir kısmı da bu görüşün tam aksine şüphe etmenin sadece bir sorgulama olduğunu, kişiyi şirke götürmeyeceğini savunmuşlardır. Şahsen kendimi garantiye almak adına inancımdan şüphe etmiyorum ancak inancımın gereklerini ne kadar yerine getirebiliyorum bunun sorgusunu kendime yapıyorum. Farklı bir yaklaşım tarzı oldu benimki ancak benim burdaki maksadım ''şüphem var'' diyebilecek arkadaşları uyarmak. Alimlerin böyle yorumlaramaları mevcut.

1|0
    1|0
  • Araştırmaya başladığım senelerden son 6 aya kadar şüphelerim ve aslında bilinç altında kalan korku vardı. Artık yok, rahatım.

1|1
    0|0
    • Çoğunun şüphe duymamasının sebebide korku zaten.Onu atlatınca iş bitiyor.

• Tamam demek istiyorum ki agnostizm de Tanrının olup olmadığını bilemiyorsun bu da bir şüphe uyandırmaz mı sende mantıklı olarak? Bunu demek istedim aslında..

• Haliyle evet..Artık yok demişsin şüphe olarak bir de agnostiğim demişsin yukarıda o yüzden sormak istedim yargılamak değil amacım.

• Zerre kadar şüphem yok "Elhamdülillahi Rabbil Alemin" Hamd ve şükür Alemlerin Rabbi Din gününün tek sahibi olan Allah'ımadır..

0|0
    0|0
  • Sen kitabı terziye elbiseyi sahafa sorarsan yanlış cevap alırsın her zaman. Kitap ve Elbise NE Kadar güzel olursa olsun onu güzel anlatamadıktan sonra bi işe yaramazlar.

Dini burdan şurdan kulaktan dolma bilgilerle öğrenirsen şüphe duymana gerek kalmaz inancın olmaz zaten. Ama İslamı Ehlinden Bi araştırın Bi Kitap Tesvirli Okuyun Bi Anlamaya Çalışın Bira zAraştırın O zamn Şüphe Falan kalmaz:Din Çok derin birşey bu kadar yüzeysel bahsedilmemeli

0|0
    0|0
  • En iyi cevap seçilen arkadaş " kimse %100 emin olmaz " nasil bi yorumdur Allah aşkına? Dünyaya gelmiş geçmiş onca insanın inançlarından emin olmadığından nasıl emin olabildin? Hepsiyle yüz yüze görüşüp teyit almadıysan boş konuşuyorsun. Dünyadaki en büyük ahmaklık herkesi kendin gibi sanmaktır.

Şüphe eden tam iman etmiş sayılmaz zaten.

0|1
    0|0
    • O kadar yobaz ki onu bile anlayamıyor..Gerçi ben işine gelmediğini düşünüyorum, " haklı olmak için her yol mübahtır. " yolunu izliyor arkadaş.

• Birçok soru işareti yok değil aklımda. Bana birisi Nuh olayını mantıklı bir şekilde anlatabilir mi? (Bu sadece bir tanesi) Daha Yunus peygamber olayı falan var. Hristiyanlıkla ilgili tutarsızlık çok. Zaten incillerin hiç biri orjinal değil. Her neyse. Nuh peygamber dünyanın her canlısının bir çiftini nasıl gemiye aldı? O kadar su nereye gitti? Sular çekildikten sonra her yerin bataklık halini alması gerekmiyor muydu?

0|0
    0|0
    • Binler onbinler geçmiş.Su buharlaşabilir o süre içinde çekilebilir.

• ruyamda bir seni gördüm...

• Abdest aldın mı?

• Şüphem yok ..

0|0
    0|0
  • Zerre kadar şüphem yok.

3|1
    2|0
  • Şüpem yok . İnancım tam

0|1
    1|0
  • şüphem yok çok şükür

1|1
    1|0
  • Malesef biraz şüphem var bir kere dinime ihanet ettim sonra geri döndüm hatamı anladım

0|0
    0|0
  • var olmaz mı. körü körüne bir şeylere inanamam. kesin ve mantıklı olması gerekir. biliyorum çoğunuz kafir diyecek ama 21 yy da modern araştırmacı bir insan elinde internet bilgisayar var her şeyi çok iyi araştırıp o na göre hareket etmeli.

0|0
    0|0
  • asla! herşeyden şüphem olur dinimden asla!

Şüphesiz o yeri ve göğü yaratandır.

Allah şu gördüğünüz gökleri direksiz yükseltendir.

Direk görürsem o gün şüphe edebilirim

0|0
    0|0
    • Komünizm, materyalizmin siyasi koludur. Ne dininden bahsediyorsun. Hangi inanışın adı Allah inancı oldu da haberimiz yok?

• şüpheliyim ve müslüman olduğumu söyleyemem bu durumda .

0|1
    0|0
  • yok.

1|0
    0|0
  • Şüphem olsa o dini seçmem zaten.

1|0
    0|0
  • ALLAH,a şükürler olsun doğru yolundan ayırmasın...

0|1
    1|0
  • çok şükür hiç şüpheye düşmedim

0|0
    0|0
  • evet kesinlikle şüpheiyim

0|0
    0|0
  • cok sukur en ufak bi suphem yok olmazda

0|0
    0|0
  • İnanmak düşünmekten daha kolaydır,O yüzden düşünenden çok inanan var

0|0
    0|0
    • kolay olduğundan değil, düşündüğünden inanan çok var.

Yükleniyor...