Yeni Kadın Dövme Yasası Hakkında Ne Söyleesiniz?

TBMM'de 24 Ocak'ta kabul edilen 6411 sayılı yeni Denetimli Serbestlik Yasası, onay için Cumhurbaşkanı'nın önünde bekliyor. Gül'ün onayı ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte yasa uygulanmaya başlayacak. Yasa ile kadına karşı şiddet kapsamında suç işleyen ve çoğu eşini "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" gibi suçlardan birkaç yıl ceza alan dayakçı kocalar derhal tahliye edilecek. Bu suçlar için ceza ertelemesi yolu da getirildiği gibi dayakçı koca hiç hapse girmeden cezası da ertelenebilecek.

Artık kadın öldürmek bile serbest hale gelmedi mi sizce?

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• zaten amaç bu ülkeyi 100 yıl önceki sistemde yönetmek değil mi ?

amaç kadını 2 sınıf insan yapmak değil mi?

amaçkadınlara 4-5 çocuk yapın dıyerek eve bağlamak çalışma hayatından uzaklaştırmak kendilerinin maddi anlamda güçlü olmasını engellemek özgüvenlerini yok etmek değil mi?

ahmet kaya nın bir şiirinde dediği gibi ''sofradaki yeri öküzümüzden sonra gelen kadınlarımız '' zihnıyet buna dogru gıdıyor yıne kapısındaki hayvana her türlü şevkati gösterip eşine dayak atan bir toplum var

kadınlar çalışmaz diyen ama hastaneye gidince benim karıma kadın doktor baksın diyen gerizekalı bir zihniyet var

allahım şiddet gören kadınlarımızı korusun artık işleri allaha kaldı çünkü :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu ülkede böyle şeyler olur. Bu halkda mal gibi bakar.

Kadınların insan olduğu fikri yavaştan hissedilirken, bu hareketlerle tekrar eskiye süratli bir gidişat söz konusu.

Kadınların çalışmaması gerektiğini savunan, evinden çıkmaması gerektiğini savunan insanların onları en iyi kontrol alma yöntemi belkide. Belkide bu bir yasa değil tasma, kadını bağlayan...

Bu ülkede kadınlar sokaklarda katledildi, her 5 dakikada bir kadının şiddete maruz kaldığı ülkede. Böyle bir yasa gerekliydi işte, bu süreyi kısaltan.

0|0
    0|0
  • 6411 sayılı Kanunun 4. maddesi ile öngörülen erteleme, daimi bir infaz ertelemesi veya denetimli serbestlikle bırakılma veya hükmün açıklanmasının geri bırakılması değildir.

kasten işlenen suçlarda üç yıl, taksirle işlenen suçlarda ise beş yıl veya daha az süreli hapis cezalarının infazı, davet üzerine gelen hükümlünün istemi ile ilgili cumhuriyet başsavcılığı tarafından ertelenebilecektir. Cezanın infazının geçici olarak ertelenmesi, toplamda bir yılı geçmemek üzere en fazla iki defa yapılabilecektir.

0|0
    0|0
  • çin'de hırsızlık cezası idam. Biz de adam öldüren dışarda . Yorumu sen yap

0|0
    0|0
  • ya şaka gibi gelioyr cezaları geç hadi.Bir erkek kadına niye vurur yani biri bana vurmasa karşımdakinin burnunu eline vermem.Yani bi erkek gelip bana durduk yere sebepsizce vurmazsa kavga çıkmaz.Hadi erkeği geçtim kadın erkekten güçsüz.Ee dayak yemezsin bu kadınlardan can güvenliğin konusunda sıkıntı yok.Peki niye döversin hiç anlamam

0|0
    0|0
  • bence böyle bi yasanın tam aksine eşini dövene daha ağır cezalar geliyor sen bunu çarpıtıyorsun nedenide ortada chp lisin , yaa milleti resmen salak sanıyorsunuz kim sizin bu laflarınıza bakıpta iktidar partisine kötü olur ki :))))

0|0
    0|0
    • Cahile laf anlatılmaz. Haber oku öyle gel..

• bak arkadaşım bu siteye gir yeni yasayı oku ondan sonra otur oturduğun yerde... yeni yasa kadın hakları yaz googla ondan sonra ilk çıkan en üstteki sayfayı tıkla sonrada o sayfadaki en üstte bir bayan avukatın paylaştığı linke tıkla ordan okursun kadın hakları yasasının bayanlar için ne güzel şeyler getirdiğini.. okey umarım şimdi anlarsın...

• Orada yazan dövmeyi, Vücuda çizilen şekil olarak anlayan kaç kişi var benden başka

0|0
    0|0
  • Hayatta en uyuz oldugum insan güçsüz gördünmü bulaşan güçlü gördümmü sıvışan insanlardır o* cocukları bunlar başka bişi değil

0|0
    0|0
  • Asla bir kadına el kaldırmadım,kaldırmam,kaldırtmam böyle söyliyim.

0|0
    0|0
  • Kadına şiddet uygulayanı görsem yeminle sokak ortasında elimden kimse alamaz..

Kadına şiddete hayır...

Erkeğe şiddete hayır...

0|0
    0|0
  • akp sayesınde kadına sıddet hayaldi smdı gercek oldu yuzde bın bes yuz oranında artmıs ne beklıosunz kı

0|0
    0|0
  • yasa yı pek incelmedim ama dediğin gibiyse, kadınların vay haline

0|0
    0|0
  • türkiyede hersey normal zaten nebicim bir ülkede yasıyorsak yönetimide öyle

0|0
    0|0
  • aslında 5 yıllık eski sevgilimi güzelce dövesim var

yoksa akıllanmayacak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu ülke bu cahillikle gidip bunlara oy vermeye devam ederse kızları yakında çarşafa büründürüp eğitim hayatlarını da sonlandıracaklar yakındır

1|0
    0|0
  • serbest zaten bacim etrafa bak

0|0
    0|0
Yükleniyor...