• Sor
  • Bence

Hangi dövüş sanatı, neden?

Beyler bayanlar sizce en güzel en çekici en kaliteli dövüş sanatı hangisi, neden?

Anket Sorusu

Güncellemeler:
yüzlerce dövüş sanatı var sonuçta anca bir kaç tanesini şıklara koyabildim.
link kapuera videosu

link bu videodaki yaşlı adamda dünyanın en yüksek mertebedeki ninjasıdır.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Ben oldukça araştırdım ve benim vucüt tipime en uygun olanının Jeet Kune Do olduğunu gördüm. Benim için JKD bir başkası için Muay Thai bir başkası için jui jitsu...Değişir kişisine göre...

Kızlar Ne Diyor 20

• Yakın dövüş dersi almıştım bir zamanlar .. Ama şiddete karşıyım .. hiç birisi

• hiçbiriiiii

• Ninja sectım cünkü Ninja sanatında sessızlik konusu önemlı. Nefes alışına kadar öğretırler, fena bir sanat :).. Ama bunu öğrenmek imkansız, verılen dersler sahte ve gercek olanlar çoktan bitti

• gerçek dersleri e var tabi ki ama gerçek ninjitsuda felsefesi ile öğretiliyorki bu felsefenin içinde insanları sessizce arkadan vurmak olayı da var.bunu kişilik haline getirebiliyorlar.getirmeden ilerleyenler zaten hoca oluyor

• Gercek ninja gizlidır ve herzaman gizli kaldı :) tabıkı bir iki bilgi paylaşıldı ama o verılen dersler gercek ninja değıldır :) imkansız zaten onu öğrenebilmek.

• ömürlük bir eğitim olduğunu duymuştum.çok küçük yaşlarda başlamazsa bir anlamı yokmuş.e bu durumda kursları ile sadece belli şeyler öğretilebiliyor ama birgün japonyaya gidersen gerçek üstadlarını görebilirsin.
      iyi bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz gibi oldu =)

• Thai-Box babamin israrinla gidip geliyordum cocukluk zamaninda

• ninjaa sanatiii ehhh tam bana da uyuyor

• Kung-Fu

• Box

• Boks tabi, kum torpamla az boğuşmuyoruz:)

• hiç biri yaaa hepsı de çok korkunçç :)

• kick boks

• Kadinlar boxuna gidiyorrdum cok dayak yiyince biraktim :D

• kadınlar boxu da ne? =)

• Bildigimiz box:D

• puhaha

• jiu jitsu yapmak isterdim.Elemani kitle kipirdayamasin.

• sert takılıyoruz :)

• Öncekileri Göster
    • Brazilian Jiu Jitsu judoya benzerdi sanırsam değil mi arkadaşlar. Severim onuda. Aslında üç tane spor öğreneceksin Jiu Jitsu + Taekwondo + boks :D birisi el ağırlıklı birisi ayak biriside yakın mesafelerde. Harika olur

• Jiu jitsu mu nazik sanattır?Bence daha iyi araştırmanız lazım.Jui jitsu Japonya'da her tarafı zırhlarla kaplı savaşçıları alt etmek için kullanılmıştır.Zırhların hareketi sağlamak için sadece eklem bölgeleri açık olduğundan bu noktaları hedef alır.Gayet ölümcül olabilir.Adında geen yumuşaklık,hareketlerin yumuşak olması,kendi gücünü kullanmaktan ziyade rakibin momentumunu kullanmanın gerekliliğinden kaynaklanır.Gayimsi demek yakışmamış.Ölümcül olduğundan spora yakın olsun diye Judo türetilmiştir

• Thai-box. Zamanında ben de ilgilenmiştim. Hoşuma gidiyor bu spor ve onunla uğraşanlar.

• Kapuera bence...Adamlar vurmuyor bile birbirlerine..Zararsız ve çok estetik duruyor.Ayrıca hareketler çok hoşuma gidiyor dövüşü dansa çevirmişler..Öğrenmek isterdim bu sanatı gerçekten;) link

• katılıyorum kapuera en güzeli =) birbirlerine vurmuyorlar yalnız ciddi bir kavgaya girdiklerinde çok tehlikeli şeyler olabiliyor.

• Öncekileri Göster
    • eskişehirde eğitim veren güzel bir spor merkezi var..bayramdan sonra devam etmeyi düşünüyorum.haberin olsun ;)

• Ne mutlu sana ama ben eskişehirde değilim malesef ki.

• box :D

• yazmasını öğren önce kedicikk

• boks

• osmanlı tokatı :) ( şiddet'in her şekline karsıyım)

• lakin bunlar şiddet eğilimi yaratmıyor.tam tersine genel olarak insanın içindeki şiddet potansiyelini boşaltmasına yardımcı oluyor ve disipline sokuyor ;)

• Öncekileri Göster
    • spor nıhayetınde bu şiddete karsıyız ama dünya şiddet dolu

• Yanılıyorsunuz kızlar. Disiplinli bir salonda yapılan spor hem kişiye gerekli disiplini sağlar hemde öfke kontrolü sağlar belalardan uzak durur. Bela gelirsede eğer yetenekliyse belasını bulur. Ben çok sinirli bir çocukken taekwondoya başladıktan 1 yıl sonra disiplini kapıp beladan uzak durmaya başlamıştım halen daha uzağım.

• ben hepsine karşıyım

• neden?

• Öncekileri Göster
    • iiymiş :) şimdi dövüş sanatlarının yararlarını saymaya başlardım da konu çok uzar =)

• öyleyse boşver :)

• Karete-do jackie chan den dolayı :))

• d şıkkı

• Kung-Fu

Erkekler Ne Diyor 13

• :DD bizim gibi teknik özürlüler Allah ne verdiyse dövüş sanatını kullanıyor,ekleseydin keşke :DDD

• Karatede siyah kuşak sahibi biri olarak bir halt öğrenmediğimi belirtmek isterim

• Capoeira'yı sokakta kullanamazsın. Wing Tsun vazgeçilmezimdir. Anlatmaya kalksam saatler sürer :)

• wing tsun tabi ki yani =) ebmas'ın okullarında eğitimi güzel veriliyor bildiğim kadarı ile

• Öncekileri Göster
    • :) şakası bir yana da wing tsunu düşün derim, etkilidir ama zaman ayırman gerekir.

• kapuera veya wing tsun vardı aklımda.alfalık yolunda da gereklidir ;) bugün wing tsun için bi yerle görüşeceğim.bakalım nasılmış.

• Aikidoya iyidir vurmadan etkisiz hala getirebiliyosun karşındakini.

• Kesinlikle Ninjutsu.Ankara'da Ercan hocanın öğrencisinin derslerine girdim.Kesinlikle savunma veya dövüş sanatı değil.Tamamen Savaş sanatı.Ve idda ediyorum dünyanın en güzel ve estetik sanatı...

• kesinlikle boxgenel olarak çok çok az kullandığımız bir kas grubu kullanılıyor1-2 aylık antremanda gücünüz bariz 2-3 katına çıkıyortekrar başlamak istiyorum ama mekan sorunu yüzünden yalan oluyor

• cat fight en güzeliizlemesi eğlenceli :=)

• öhöm öhöm :) yani bakış açısı olabilir .p

• benim dövüş sanatından anladığım ve beklediğim bu.
      2 adamın garip sesler çıkararak hakem eşliğinde dövüşmesi cazip gelmiyor :=)

• boks.. çünkü boks yapıyorum ama anladığım kadarıyla uzak doğu sporlarını soruyosun wing tsun öneririm ama Türkiye'de wing tsun dersi verecek kapasitede bi hoca olduğuna inanmıyorum

• wing chun yapacağına git boks yap.wing chun da 2-3 senede kazanacağın gücü boksla 6 ayda kazanırsın.artı bi ton para.ama wing chun yapacaksan da soyulmamak için prowes te yapabilirsin sifu berat uylukçu izmirde,istanbulda cemil uylukçu(türkiyenin 1 numaralı sifusu).ama ben gidersem boksa gidecem.

• kastın sadece boks ise boksa gitmem çünkü temel olarak üst vucut kaslarına odaklı ve bacaklar güçsüz kalabiliyor.kick-boks ise biraz haşin teknikten ziyade güç önemli.tabi teknikte önemli lakin wing tsun'da teknik işin temeli ve felsefesinde teknik ile senden çok güçlü insanları yıkabilme var.

• 10-15 yıl uğraşırsan yıkarsın.Sokakta teknik meknik hikaye.mesela ben spor salonunda öğrendiğim teknikleri babama yapamıyodum.babam kilitleyiveriyodu beni.sokak felsefesi bir yumrukta nasıl adam yıkılır.sen git kung fu öğren karşına boksör çıkarsa zincir yumrukla dövebilirsen banada haber ver

• Sevgili cemiyetdaşım Krav Maga diyorum sana. Dövüş sanatı da değil krav maga. Savaş sanatı. Araştırırsan görürsün. Harika birşey. Pek çok dövüş sanatıyla ilgilendiğimden biliyorum. Krav magada çok farklı yakın dövüş teknikleri bulunmakta her türlü eşyayı silah gibi kullanabilmeyi vücudunuda çok iyi bir silah olarak kullanmayı öğreniyorsun :D Ve rakibi etkisiz hale getirdikten sonra olay yerinden kaçıyorsun.

• israil ordusunun geliştirdiği sanat değil miydi krav maga? hatta how i met your mother da geçiyordu =)

• Aynen o israil ordusunun oluşturduğu sanat. Diğer sporlarda yasak olan hareketlerin en etkilileri krav magada geçerli :D

• kafatsu kafayı kodummu oturturum-su da dıyebılırız

• Wing Tsun. National geographic'de "tarihin en ölümcül silahları" belgeselinde 1 numarada. "IP MAN" filminde insan izlerken kendinden geçiyor. Amatör ellerde ise çok komik duruyor :)))

• amatör eller için +1

• Öncekileri Göster
    • Ben kendimi biliyorum.Bilmeyen arkadaşın başına neler geldi bu sene.En iyisi pirinç torbaya çalışmak.Canlı hedefler tehlikeli

• Hele ki canlı hedef ben olunca...

• Kick box yada box .Tarzlarını seviyorum.

Yükleniyor...