Özümüz mü? Günümüz mü?

Özümüzden ne kadar uzaklaştığımızı, her gün örneklerle, pekişerek anlıyorum. Buda beni oldukça üzüyor.. Hadi, bir kaç dakikamızı ayırıp, özümüzü hatırlayalım. Özümüze verilebilecek en güzel örneklerden birisi bu olsa gerek. Buyrun ; link

Günümüzden bahsetmek bile istemeyecek kadar utanıyor ve tiksiniyorum.. Örnek vermeye gerekte yok. Sokağa çıkın biraz sağa sola bakının yada bir kaç insan silüetinde olan yaratıklarla konuşun. Yeterli olacaktır..

Elbette insanlığını yitirmemiş olanlarda var, kurunun yanında yaşta yanar mantığında değilim, yanlış anlaşılmasın lütfen. Ama oranlar çok büyük bir değişim gösteriyor, değindiğim nokta bu.

Benim imkanım olsa, şuanda sahip olduğum herşeyi bırakır, özümüzü yaşadığımız o güzel zamanlara dönerdim..

Peki ya siz?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Johann Wolfgang von Goethe'nin "insanları tanıdıkça hayvanları seviyorum' sözüne katılan bir yorum yapmışsın,belki sen öyle olmayabilirsin ama,her insanla samimi olan ilişki kuran veya güvenen kişilerin yapabileceği bir yorum bu.o tür insanların insanlardan soğuması çok doğal bir şey. evet kısmen haklısın ama düzgün insanların sayısı da hatırı sayılır sayıda,ben bu yaşıma kadar hep seçici davrandım her önüme gelen insana yakınlaşmadım sevmediğim kişilere de kalbini kırmayacak şekilde mesafe koydum.bir yönden de bahsettiğin olay kıyametin alametinden biri sen özünü temiz tut varsın etrafındakiler bozulsun,her koyun kendi bacağından asılır.

0|0
    0|0
    • Yaşın 30 galiba, o yüzden sedat abi diye hitap etmek daha uygun olur. Evet ben öyle biriydim, yani her yüzüme güleni kendim gibi sanardım. Bunları yaşamamda beni soğuttu insanlardan. Yani soğuttu derken, bende senin gibi yaklaşmaya başladım bunu gerçekten farkediyorum abi.. Sanırım gençliğin tecrübesizliği ve saflığıyla yaşadım bunları ama bazı şeylerin erken farkında varmak da güzel bir durum. Çok iyi analiz edip güzel yorumlamışsın ellerine sağlık abi.

• Bu arada farkettin mi? Boş bir soru sorulduğunda cevap yağmuruna kapılır o soru. Böyle bir soru karşısında cevap verenlerin sayısı bir elin parmaklarını bile doldurmuyor. Sadece 4 :) Bu soruyu sorarken, içimden geçirmiyor değildim. Böyle bir site için ağır bir soru falan diye.. Nitekimde öyle oldu :)

• her insan gençliğinde hatalar yapar bu doğal bir şey önemli olan hatalardan ders alıp tekrarlamamaktır.insanı olgunlaştıran geçen yılları değil yaşadığı tecrübelerdir.haklısın hayata erken hazırlanmak iyidir ,yorumun için teşekkürler kardeşim.bu arada yaşım 32 ;)

Kızlar Ne Diyor 2

• Aslında tam olarak anlattığın gibi değil. Zaten bu aşırılıklarından dolayı en farklı ve yozlaşmış olanlar dikkatimizi çok çekiyor.Ama bu derece dikkat çekmeleri toplumda yüzdelerinin çok olduğu anlamına gelmez.Az olan ve sırıtan herşey elbette ilk planda göze çarpar.

Sırf kabul görmek adına , düşüncelerinin getirileriyle başedemeyeceklerini zannettiklerinden ötürü kendi kişiliğinden farklı davrananlarda var.Çoğu insanın saçma sapan bu davranışlar davranışları altında başka sebepler yatıyor.Bu kişiliği benimsemeleri değil.

Mesela duyarsız biri mi ? Bu insan ya güçlüklerle başedecek çabadan yoksun ya da korkak birisidir.

Haksızlıklara sesini mi çıkarmıyor?Çünkü kendini güçlü görmüyor.Olayları değiştirebileceğinin farkında değil , risk almak istemiyor.

Evlenmeden cinsellik mi yaşıyor?Ben özgürüm,kimse umrumda değil.Zaten Allah'ta öbür tarafta beni yargılayacak seni değil düşüncesinde.Birlikte olduğu kişi sayısının çokluğuyla gururlananlar ise aferin meraklısı , cesur olduğunu kanıtlama çabasında olan kişiler.

Tabi yalnızca benim düşüncelerimdir,katılmak ya da katılmamak kişiye bağlı.

0|0
    0|0
    • Gerçekten de arttığını düşünmüyor musunuz? Kaldı ki, siz gerekçe sunmuşsunuz sadece. Bu neyi değiştirir? Çünkü herşey insanın kendi elindedi. Mesela kafama silah doğrultsalar, ya onu ödürürsün yada sen ölürsün deseler, ben bu vesile ile katil olsam. Haklı mı olacağım? Özgür irade denen bir şey var. İnsan olmak istediği kişidir. Mesela sizde kötü biri olabilirsiniz olamaz mısınız? Elinizde değil mi? Ama değilsinizdir... Değişim açıkça ortada, kabullenmemeyi kabullenemem...

• Ah ahh. Evet o dönemlerde kamera vardı da onlar çekmedi, profesörler vardı da onlar belge tutmadı, habercilik vardı da onlar günümüze kadar sürüklemedi. Bu yaklaşım tarzın, paylaştığımın linkin doğruluğunu sarsmaz ki. Eğer izlersen, doğruluğunuda araştırabilirsin. Ama yok, belgelere dayandırılmayan herşey yalandır diyorsan ki öyle gibi seziyorum. Haberlerde yalan olabiliyor, belgelerde.. Yalancı profesörlerde var. Neyse, sen burda zıttı oynama rolüne bürünmüşsün, saygı duyuyorum..

• Hayır ben aksine belgelerin bile insanları yanılttığının altını çizdim.Bilhassa Insanlar inansın diye ortaya koyulan somut şeyler onlar. Bu da desteklerini almalarına yetiyor. Belgeden kastim ise anket sonuçları gibi şeyler. Küçücük durumu kapsayan bi olay yani.Ben genellemelerin dışında seninle hemfikirim zaten. Bunu yanlış anlayan sensin.

• :)Çok güzel soru

...

Döner mydim?Dönmek ister miydim?

Evet.Ama şöyle de bi'gerçek var,bu dünyanın bu hale gelmesinde bizim de payımız var.

Bu yüzden,elimden geldiğince,bu zaman diliminde hakikatin adamı olmaya çalışıyorum.Başka vakitlere özlemim ne halde..ben bile bilmiyrm.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• her dönemin bir özü olduğunu düşünürsek, çok gereksiz.

0|1
    0|1
    • Siz diyorsunuz ki, benim bir özüm yok, olmam gereken bir kişilik yok. Beni yaşadığım toplum, zaman, dönem şekillendirir. Ben kişiliksiz biriyim, ne olmam gerektiğine ben karar vermiyorum. Nereye çekilirsem oraya gidiyorum mu diyorsunuz? Evet, öyle biriyseniz, sorum gereksiz. Vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkürler.

Yükleniyor...