Bu kadınların ikiyüzlülüğü mü üçkağıtcılığı mı nedir ?

erkek teklif etsin.

erkek aşkı için her şeyi yapsın.

erkek çalışsın evine baksın.

erkek adam korkmaz.

erkek adam ağlamaz.

erkek dediğin kadınına sahip çıkar.

erkek evlik teklifi yapsın tek taşla en güzel teklifi.

erkek söz yüzüğü taksın.

erkek nişan yüzüğü taksın.

erkek nikah yüzüğü taksın.

erkek düğün dernek yapsın.

erkek ağlamasın.

erkek güçlü olsun.

erkek kıl olsun erkek yün olsun erkek kadınları anlasın vs vs vs...

bunları söyleyenlerin hepsi kadın ama aynı kadınlar biz erkeklerle eşitiz onların yaptığı herşeyi bizde yaparız erkeğin kadından üstünlüğü yoktur diyerek ellerinde bayrakla en ön safta duran yine kadınlar.

be ne perhiz bu ne lahana işine gelirse her şeyi erkek yapsın işine gelmezse biz eşitiz...

Güncellemeler:
erkeğin evi olsun arabası olsun işi olsun bana bakabilsin evlendikten sonra çalışmak istemiyorum vs vs vs hani eşittik ? neden bi erkek tüm bunları kadından isteyemiyor ?
bugün hasta olduğum için raporluyum evdeyim yani tv de bişi de yok merak ettim şu evlilik programını açtım kadınların ortak isteği:

evi arabası olsun zengin olsun kendi işi yada en az 3000 tl maaşı olsun evlendikten sonra çalışmak istemiyorum istanbulun nezih semtlerinde olsun evi romantik olsun yakışıklı olsun atletik yapılı olsun bana hediyeler alsın cimri olmasın beni yaşattsın vs vs vs... evde bana yardımcı olsun yemek temizlik çocuk bakımı vs gibi... sakinim sövmeyecem :@ bu ne lan :@
bi tutturmuşsunuz kadın olmak zordiye

bi iş başvurusunda bile kadına öncelik var

boşanma davası için mahkemeye gidiyosun 3-0 malup başlıyosun ne kadarda haklı olsan ee karşındaki kadın

ömrünce çalışmak zorundasın ne o kadın hoş olsun kadın istediğini alabilsin yok maddi sıkıntı yaşarsam kadın terk eder sen erkek yapacaksın sen erkeksin bakacaksın vsvs vs ondan sonrada kadın olmak zor niyee ee biz anneyiz leylek direk size veriyo ya o çocuğu dimi...

bi düşün bakalım kadınmı olmak zor erkekmi?

0|0
16|13

En İyi Kız Görüşü

• :D güzel sorular , söylenecek laf kalmadı sanırım , aşırıya kaçmamak lazım erkeklerde haklı :))

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 15

• genel konuşma.. sizde kadından çok şey istiyosunuz namuslu olsun evine bağlı olsun çocuğuna baksın yemek yapsın ev gelirine yardım etsin alttan alsın vs vs... Kadın erkek eşit dğildir ikisininde ayrı görevleri var yaptığımız herşeyi yapamazsınız çocuk doğuramaz büyütemezsiniz. Kadın olmasa erkek olmaz erkek olmasa kadın olmaz. Ayrıca her kadın bu saydıklarını istemiyo ben sevgilime düğün masrafındada yardım ederim, erkek ağlamazda demem göz yaşınıda silerim. Kadınına istersen sahip çıkma senin bileceğin iş. sana zorla bna sahip çık diyen bi kadın oldumu ? ikiyüzlü üçkağtcı çok yanlış laflar !

3|0
    0|2
    • namuslu olma istersen...

• sen niye sürekli ben diyosun sana atılan bi söz yok oldukça üzerine alındın konuyu genelleme yok burda ben öyle kadınlar tanıyorum ki cüzdanlarında mavi kimlik taşımalarına rağmen çoğu erkekten daha adamlar... çoğuda erkek tanıyorum ki onlara adam sıfatı bile hafif kalır bilmem anlatabiliyomuyum ?

• sinirlendm çnkü :) tamam anladım

• Bu devirde artık eğitim konusunda kadın erkek ayrımı yok,kadın da erkek de okuyup biyerlere gelmeye meslek sahibi olmaya çalışıyor,anlayacağın kimse kimseye muhtaç değil.Elinde doğru düzgün bi işin vs. varsa ortalama olarak seninle aynı durumda çalışan bi kadınla evleneceksin zaten.Parasal yönden yükünüz eşit olacak,tamamen eşitlik istiyorsan akşam eve geldiğinde de yardım edeceksin karına,başka zamanlarda da böyle olmalı bu.Yani kısacası artık bu devirde erkek işi kadın işi kalmadı,kadın da çalışıp eve para getiriyor,erkek de gerektiği yerde evinin temizliğini yapıyor.Herşey eşit.Ayrıca burada böyle söylüyorsunuz,ama sokağa etek giyip çıktığınızda dahi gözle tacize uğrayan sizin bedeniniz olmuyor,atılan laflar da cabası.Yolda yürüyemiyorsun ya,bundan daha aciz bir cinsellik anlayışı benimsenmiş bir toplum olabilir mi? Gazetelerde hiç kocasını döven kadın haberi gördün mü peki? Ya da hiç "Erkek sığınma evleri" diye birşey duydun mu? Ya da hiç "Haydi Erkekler Okula" diye? Bırakın bu lafları artık.İki gün sonra sevgiliniz olup da sizden ayrılınca kendinize "çapkın", kıza "or*spu" dersiniz.Sevgiliyken cinselliğin dibine kadar gitmek istersiniz, izin vermeyince "ana kuzusu,aşırı namusuna düşkün" dersiniz, kız verse adını bişeylere çıkarırsınız..Evlenirken de bakire kız istiyoruz dersiniz bide sonra..Ya bi yürüyün gidin,bırakın maval okumayı artık herşey ortada..

1|0
    0|1
    • sen hiç bişiyi okumamışsın yada okudun anlayamadın o yüzden hiç cevap hakkımı kullanmıyorum peki diyip susuyorum ;)

• İyi güldürdün beni ya, verilecek bi cevap olmayınca bi etiket yapıştırması ne kadar kolay dimi :D Bu laflarınla gerçekten verecek bi cevabın olmadığını tekrar gösterdin yani, tebrikler :D

• sen yadıklarımı yorumlarımı okusan yada okuduysan algılama kabiliyetin olsaydı bu yazdıklarının hepsinin cevabının benim yazdıklarımda olduğunu görürdün tebrikler okuduğunu çok iyi anlıyosun ;)

• hiçbir zaman için kadın erkek eşit değil öyle söyleseler bile kadınlar artık erkeklerin yaptığı işleri yapabiliyorlar bunun adı eşitlik değil beceri Bence her kadında bir değildir Siz erkeklerde bakımlı kadın güzel kadın istiyorsunuz bizim geleneklerde erkek çalışır kadın evin tüm yükünü üstlenir sen artık kadınlarda evlenme teklif ediyorlar erkeğe tek taş almak bi garip Olur galiba sonuç itibarıyla erkek evlendiği insana sahip çıkmak zorunda Hangi kısmı zoruna gitti anlamadım evlilik malla parayla Olmaz onlar yan kolları mutluluk huzur olsun en önemlisi Bence o

1|0
    0|0
    • sana katılıyorum...

benim sözüm bu sözleri sarf edip her şeyi erkekten bekleyip daha sonrada biz onlarla eşitiz her şeyi bizde yapabiliriz diyen ama konu bunlara geldiğinde sorumlu olarak tek erkeği görenlere sözüm...

bencede erkek koruyucu kollayacı evine bakan kadınına sahip çıkan olmalıdır...

ama kadınlardada bu denli şımarıklık olmamalıdır diye düşünüyorum...

• şımarık insan parası çok olan insandır Ha birde vardır sonradan görme onlar daha fena Oluyo sonuç itibarıyla insanlar biraz kendilerine Denk kişilerle görüşmeli

• laf yetiştiremem ben bu kadınlara o yüzden peki diyorum susuyorum :)

• İki kere erkek ağlamasın demişsiniz...

Bu 'Ne Olacak Şimdi' filminde Nevra Serezli ile Levent Kırca arasındaki diyalog gibi...

1|0
    0|0
  • arkadaşım çok dertliysen aç erkek hakları diye dava. yur dışında millet ne davalar açıyor. bir kadın kedisini ykayıp mikrodalgaya atıyo kurusun diye kedi. snra kedi ölüyo. ee sonra kadın dava açıyo neden bu mikrodalganın üstünde kedi kurutmayınız yazmıyor diye. kadın dil uçuklatıcı bir mebla ile kazanıyor davayı. daha neler neler. aç sende bir dava kadın erkek eşitliği üzerine bizde bi bakıp gülelim sonra yine bakıp yine gülelim :)

0|0
    0|0
  • Evet olagan seyler bunlar. Var malesef boyle bayanlarimiz bunlari duydukca ben hemcinsimden utaniyorum iyi guzel hosta neyi soruyosun onu anlamadim :)

0|1
    0|0
  • bütün kadınlar böyle düşünmüyor ki...senin bahsettiklerin basit karaktersiz yiyici tipler

2|0
    0|0
    • biriyle tanışıyorum mesela yada tanıştırılıyorum kızın sorduğu ilk soru ne iş yapıyosun ? kızım bi sor ben kimin neyim hırlımı hırsızmıyım sinirlimi sakinmiyim işimi napcan ilk beni bi tanı işi sonra sorarsın işi sormak maddiyatı ölçmek değilmidir geneli böle hepsi değildir elbet ama bana denk gelenler böle bu sabahda bunu izleyince iyice evlilikten soğudum düşün 5 yaş küçük erkek kardeşimin 3 yaşında kızı bile olmasına rağmen :S

• hayır benim dediğim ilk soru işin ne olmamalı saçma değil mi? :)))

• hayır değil.çünkü bir insan iş sahibi olabilmek için yıllarca okuyor=)yaşadığı yer v.s ortam herşey demek

• Bu neyin kafası?Görev dağılımı denen bişey var.Sadece erkeğin görevlerinin listesini yazmış ağlamış yaa ..Yazık tüh tüh erkeklere .

2|0
    0|3
  • Şuan hiçte öyle değil. Mesela benim babam annemi aldattı parasını çaldı üvey bir kardeşim var.Annemi dövdü.EVET ERKEKLER SÖYLEDİĞİN GİBİ ÇOK ŞEY YAPIYOR.Hani takılıyosunuz ya çok erkeğiz diye bunları da kabul edin o zaman.

1|0
    0|1
    • kusura bakmada senin babanda tam bi şerefsizmiş :S kadınında erkeğinde iyisi ve kötüsü var ama konu farklı

• Konu aynı aynı sen rahat ol

• İkiyüzlülük ve üçkağıtçılık öyle yazılmaz bu arada

0|0
    0|0
  • İsterseniz biz teklif edelim, biz çalışalım siz şey gibi yatın evde, bize sahip çıkmayın, tek taşı alıp teklifte bulunup tek taşı siz takın. Ne dersiniz? Bunlar bi erkeğe yapılınca da o erkeğin erkekliğinden şüphe duyarım ben. Biraz din açısından da araştır bunları

3|0
    0|2
  • tamam onları biz yapalım sizde çocuk dogurun ozaman ...

3|0
    0|3
  • bana kalsa denen o ticari eğlenceyi hiç yapmam amaç iki insanı bir araya getirmek bu çok zor değil.. şartlar bizi buna zorluyor..gel gelelim erkeğin bazı konularda ilk adım atması tamamiyle toplumla alakalı burda kadınlarında suçu yok.. eşitliği bazen erkeklerin kıskançlıkları da bozabiliyor bunu unutmayalım!

0|0
    0|1
  • ben sana bakarim haci :)

0|1
    0|0
  • Ben böyle birşey demiyorum.

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Kadın yemek hazırlasın kadın temızlık yapsın kadın seni keselesin kadın cinsel ısteklerıne cevap versın kadın cocugun altını değişsin vsvs eşitlik burda fazla nankor olmayalım erkek olarak miço :)

5|1
    0|2
    • yahu bırak bunları zaten kadınlarında tek arkasına saklandığı ben anayım değil mi sanki bunu tek başına yapabiliyorlarmış gibi bunuda yapmasınlar bari ellerinde olsa anneliği bile erkeklere yıkar bu kadınlar yemeği artık kadınlar erkektende bekliyor temizliği çocuk bakımını herşey ev içinde ortak diyen kadınlar değil mi bunları sende biliyosun miço amacın nedir ? :))

• ben aksini iddaa etmiyorum ama bu kadarda erkek itin kıçına sokulmaz onu diyorum ahh bi anlasan söylediklerimden ve şu amacından bir an olsun vaz geçsen olmaz mı ? :))

• Yemek hazırlamak, temizlik yapmak, keselemek, cinsel isteklere cevap vermek. Bunları erkekler de yapıyor. 100 yıl öncesinde yaşamıyoruz artık. Eşitlik dediler biz onların yaptıklarını da yapmaya başladık. Onlar ne yapmaya başladı? Bizim gibi çalışmaya ama nasıl, kendileri için.

Kusura bakma da o doğum bir iyilik değil, mecburen doğrucaklar kendi sağlık ve istekleri için. Emin ol erkek olmadan doğum yapabilme şansları olsa o zaman görürüm seni miço.

• biraz abartıyorsun. yazdıklarının çogu kadın erkek farketmez,insanın hayatını idame ettirebilmesi için şart. kadınlar annelik gibi kutsal bir gorevi üstleniyorlar. durumun varsa hayatını paylasacagin insandan tek tasi esirgeme ki bunu şart kosacaklarini sanmiyorum.

3|0
    0|2
    • sence bunlar abartılı mı yoksa olan gerçekler mi ?

annelik tek dayanaklarıda bu hep bunun arkasına saklanıyorlar bizim hiç mi payımız yok annelikte hem emin ol ellerinde olsa anneliğide erkeğe yıkarlar.

tabiki esirgemeyeyim ama neden hep erkek yapacak olgusu var tamam madem var neden erkekten üstün olma çabaları var ?

• hepsine sahip dik duran,onurlu,eyvallahsız kızlarda var.

2|0
    0|0
  • Yürü be! Helal! :)

0|1
    2|0
    • Arkadaş hepsi de bir doğumdur tutturmuş! Doğurmayın yiyorsa? Sanki biz istiyoruz diye doğruyorlar. 30'a geldikleri anda çocuk yapmalıyım diye çıldırıyorlar. Kendi sağlık ve istekleri için de mecburen doğuracaklar laga luga yapılmasın şimdi. Zaten erkeksiz doğum çıkarsa o zaman görürüm ben bunların gerçek yüzlerini.

• ööle mi .h.h görürsn sn supangleci

• 2 gundur sana dediğim kadar taşa kazandibi deseydim o taş kazandibine dönüsürdü.. pehh bir de daha ben görecekmişim. He larke he..

• çok iyi anlatmışsın derdimizi kardeşim helal olsun valla

0|2
    2|0
    • olur mu onlar anne alayı meryem ana ya bize hiç ihtiyaçları yok biz onlar için ölüyoruz ya o yüzden bu kadar fazla istekleri abartık biz tey allam elim ayağım titriyo yeminle kardeşim :@

• tabi canım tabi zaten dünyanın zembereği kadınlar onun için dünyanın çivisi çıktı ya hepsi ego manyak

• erkekler bukadar abaza olup kadınlara atlarsa onlar da böyle naza biner. rusya da kimse kadınlarla ilgilenmiyor, adamlar votka dan iktidarsız canı istemediği gibi yaptığı da bir işe yaramıyor. ayrıca nüfus olarak da kadınlar daha fazla. o yuzden ordaki kadınlar çok cana yakın sevecen bulursa birini erkeğin sözünden çıkmayan tipler. bizde hem erkek nüfusu fazla hem de tamamı abaza nerde kız görse atlıyor onların da bu kadar çok şey istemesi normal arz talep meselesi :D

1|0
    1|0
  • öncelikle +5

içinden istemek yani temenni etmek başka talep etmek başka.kadınlar hem ister hem talep eder.fazlasını ister , veremeyeceğini ister.evlilik programlarına bakma zaten tezgah malı bence onlar.

erkeklerin isteği çok daha azdır,yani sadık olsun evine bağlı olsun falan bunlar zaten kadında olması gereken şeylerdir.erkekte de olması gereken şeylerdir istek bile sayılmaz, ev araba şu bu gibi extra bişey değidir yani.

erkekler bunun için erken ölür işte :)

0|0
    2|0
  • Abi bu Sözlerinle İnsanları Evlilikten soğuttun :D

0|1
    1|0
  • kadınları anlamak için bence kadın olmamız lazım ki allahtan değilim :D erkek gibisi yok hayatta D

0|1
    1|0
  • erkek adam aglamaza katilamicamm

yoksa hepsine katiliyorumm

0|1
    2|0
  • efet bncede

0|0
    2|0
  • Kadınlar hayatta güçlük olmadıkları sürece, kandırılmayı, şiddet görmeyi, hakediyorlar, çünkü doğanın kanununu bu zayıf ezilir, zenginin mezesi oluyorlar kızların çoğu, yazık valla eşiniz olacak adam...

0|2
    1|1
    • asıl senin gibi öküzler şiddeti hakediyolar, gerici yobaz zihniyet heryerde

• sevgilin baya canını yakmış anladım :) ezik olma işte, eğitimine, işine kazancının iyi olmasına bak, öyle yakışıklı zengin peşinde koşarsan, önce şeftelini yer, sonra kötü davranır sende gelir benim sana gösterdiğim gerçek karşısında anıların canların ve sinirlenirsin böyle

• erkek bodyguardım olsun erkek banka cüzdanım olsun erkek yatakta kaplan olsun erkek beni güldürebilsin ben hiç bir şey yapmayayım nede olsa makyaj yapıp topuklu giyip güzelleşebiliyorum yeter de artar bile ben sadece yatayım. sana tamamen katılıyorum bunları düşünoyrdum bende epeydir .neyse size kadınlıgı ögretecek olan ben değilim.

0|3
    1|0
Yükleniyor...