Bir takımın taraftarı olmak, takım tutmak sizin için ne demek?

Bu futbol takımlarından bahsediyorum. Ben mesela tutmuyorum, izlemesi güzel tamam ama kaptırmak saçma değil mi? İnsanlar birbirine zarar veriyor ve o kadar ihtiyacı olan insan varken futbol için bir sürü paralar harcanıyor. Bilmiyorum izlemek güzel ama fanatik olmak saçma. Bir faydası da yok üstelik. bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

0|0
7|23

En İyi Erkek Görüşü

• O kulübe para kazandırmak demek hahha bırakın bu saçma sapan şeyleri esir gibi izliyorlar ne anlıyorlarsa artık yok gol atmış yok yenilmiş filan kapitalist bunlar cebindeki paraya odaklılar

0|0
    0|0
    • Kesinlikle.. para olmasa mahalle futbolu kalır geriye

• En mantıklı olanı en azından bedenine bir faydası oluyor. Arkadaşlarınla vakit geçirebiliyosun.

• Evet anlayışlı ve akıllı olduğun için teşekkür ederim sana spor futbolu insanlara yanlış öğretiyorlar

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede spor sevilmiyor. Kaç tanesi olimpiyatları izliyor. Fanatizm var ve bu sporda da çok bariz görülebiliyor.
    Insanın bir sebepten iki hayvanlık yapma, tepinme, özgürce hır gür çıkarma ihtiyacı hayatı boyunca yaşayamadığı tatminsizliklerden ileri geliyor gibi.

0|1
    0|0
    • Büyük ihtimal öyle ne yaptığını bilmiyor çoğu

Erkekler Ne Diyor 22

• renk askı bu.. ama fantıklık ve holıganızm ıyı seyler degıl.. ıngılterede bınlerce ınsan oldu bunun ıcın.. geregınden fazla mana katmamak lazım.. sosyal sınıfların çatışmasından dogdu holıganızm.. rengı seveceksın ama.. sarıyı ayrı kırmızıyı ayrı:)) ben başarı ıcınde cımbomlu olmadım.. ben ona gonul verdıgımde 14 sene sampıyon olamamış bır takımdı.. asaletını sevdım.. dık durusunu ve renklerını.. oda benı 2000 gıbı onemlı bır tarıhte Avrupa sampıyonu olmuş bır takımın taraftarı olmakla odullendırdı..

0|0
    0|0
    • başarılarını tebrik etmek lazım. galatasaray öyle peki fenerbahçe, besiktas? onları da tebrik etmek lazım neden ayrım yapılıyor o zaman? gönül vermeyi de anlamıyorum ne kazandırıyo?

• kızdırmak bu ısın doğasında var:)) yeterkı holıganızm olcusune varmasın ısler..

• yine de saçma :)

• Sevdiğin bir şeye laf dedirtmezsin, göstereceğin tepkide sana bağlı. Kendini ne kadar kontrol edebiliyorsun? ne kadar insansın? bunlar önemli. Ülkede fanatizmin boyutu çok uçuk, ve insanlar kendilerini kontrol edemiyor. Daha dün fenerbahçe galatasaray maçında stadın çevresi içip içip küfreden insanlarla doluydu. Berabere bitti maç ve insanalr boynu bükük ayrıldı stattan, ya fener yenilseydi ne olacaktı? Kavga olacaktı, yaralananlar olacak, stadı yakmaya kalkanlar olacaktı. Önce insan eğitilmeli bence.
    Alınan apralara gelecek olursak, ülkede futbol artık endüstriyel hale gelmiştir. Ve borsaya dönmüştür. Futbolcu insan muamelesinden daha çok bir mal muamelesi görmektedir.
    bir de şu durum var, insan sevdiği birşeyi yapmaktan veya onunla olmaktan çok zevk alır. Ben avrupa maçlarına dahi gidiyorum. Onları görüyorum, o ortamda nefes alıyorum, sonuç ne olurs aolsun mutlu bir şekilde dönüyorum.

0|0
    0|0
  • eskiden futbolsuz ve fenerbahçesiz bir hayat düşünemzdim damarı kessen sarı lacivert akardı ama şimdi futbolu sevmiyorum izlemek sıkıyor maç sonucuna bakıyorum sadece ne olmuş ne bitmiş diye maçların sonucuna bakıyorum o kadar heyecan kalmadı hiç dünya kupası avrupa başaldımı eve kapanan ben artık izlemek istemiyorumm...

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz , yaşanır

0|0
    0|0
  • ben eglence olarak görüyorum, yenince nasıl alkıslayabiliyorsum yenilincede karsı takımı alkıslayabiliyorum

0|0
    0|0
  • Tuttuğum takımın ilk 11 ini sayamam :D

0|0
    0|0
  • o bir tutkudur canım, futbolu gerçekten sevmeyen, bir takıma gönül vermeyen insan anlayamaz bizi :(

0|0
    0|0
  • bir kere gel Bursaspor maçına anlarsın

0|0
    0|0
  • işin içine fazla girince ister istemez kaptırıyorsun kendini

0|0
    0|0
  • Fenerli olsaydım Atatürkçü.. Beşiktaşlı olsaydım ülkücü. Galatasaray'lıyım çünkü: Yabancıları yenme gaydesi ile kurulmuş Avrupada tek kupaları bu ülkeye getirmiş Eğitim ve kültür kökenli ve tüm doğuluların tutma sebebi..

0|0
    0|0
  • saçmalık.

0|0
    0|0
  • topluma aykırı davrandığım konulardan biri... ;)

0|0
    0|0
  • Taraftarlık bir tutkudur

0|0
    0|0
  • Fenerbahçe ulannnnn

0|0
    0|0
  • Kötü günde iyi günde yanında durmak. Yenildiğinde taraftarı ıslıklamak yerine moral vermek demektir.

0|0
    0|0
  • yaşam

0|0
    0|0
  • Bende tutmuyorum ama fenerliyim :/

0|0
    0|0
  • takım tutmak :)

0|0
    0|0
  • Hiçbir anlam ifade etmiyor.. boş işler bunlar..

0|0
    0|0
  • Ben fanatik beşiktaşlıyım. Aynı zamandada ıl takımımızın nerdeyse her macını trıbunden ızlerım. Icınde olmuyanlar anlayamaz. Sadece takım sevgısıde degıldır mevzu. Orada kurulan abı kardes ılıskılerı cok kuvvetlıdır. Bır baska aılendır ordakı ınsanlarda. Muhabbetler anılar flan 1 gun yasasan anlıyabılırsın. Bunları gızlıden yazıyorum kendımıde ovmus gostermemek ıcın. Ama kanımızıda doktuk arma ugruna acta kaldık deplasmanlarda kardeslerımızle. Evımızıde actık zorda kalan arkadaslarımıza evlerınede gıttık basımız sıkıstıgında. Umarım anlamıssındır ufakta olsa ıyı geceler

0|0
    0|0
  • tutmuyorum, pek alakam yok futbolla.

0|0
    0|0
  • Bencede.
    Onun icin en buyuk Milli Piyango erkek hentbol takimiii

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• COCUKLUK ASKIMSIN SEN ILK GOZ AGRIMSIN.. KIMSEYI KIMSEYI SEVMEDIM SENIN GIBI.. SEVDANIN UGRUNA KAYBETTM HERSEYI. HAYATN ANLAMI GALATASARAY!!!

0|1
    0|0
  • fanatik olmak anlatılmaz yaşanır... ben çoğu zor günümü futbolla atlattım en iğrenç günümde tuttuğum takımın zaferiyle dertlerimi unuttuğumu bilirim..

0|0
    0|0
  • Bende tutmuyorum

0|0
    0|0
  • Takım tutarım ama benim için pek bir şey ifade etmez.

0|0
    0|0
  • Tutmam bende.

0|0
    0|0
  • Çok haklısın doğru düşünüyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...