Antrenman sonrası glikoz?

uzun zamandır kas yapmaya çalışıyorum ve sıkı antrenman yapıyorum. spordan sonra genelde protein tüketiyorum. bazı yerlerde okuduğuma göre spor sonrası kas yıkımını engellemek için glikoz da Alın diyor. bu glikozdan kastı bildiğimi çikolatadaki glikoz değildir herhalde değil mi, yanı antrenmandan sonra bir yemek kaşığı pekmez yersem kas kaybını önlemiş olur muyum?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Hayir kimi. Yuksek glikoz diyor ama ben glisenik endeksi dusuk sekerli. Gidalr tercih. Edin. Derim. Elma olur. Kirmizi. Meyveler olur cunku kan. Sekerinin bir anda cikip bir anda inmesi iyi degil

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Senin en buyuk ilacin karpuz suyu ic bol bol. Ne kas agrin kalir ne bisey.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• antrenman bitiminde 5-6 tane jelibon atarım ağzıma, ufak bir bitter çikolara veya muz da yiyebilirsin

0|0
    0|0
  • glikoz kasları şişirir yani kas yapımıyla pek alakası yoki bildiğim kadarıyla (ki bende ağırlık çalışıyorum) çalışırken kaslar glikoz ve su harcar ve bunun sonucunda kaslara glikoz ve su akışı olur ve bunun sonucu kaslar çalışma sırasında şişer

0|0
    0|0
    • yanı antreman sonrası glikoz almaya gerek var mı yok mu?

• glikoz gerektren herhangi bişey duymadım hiç bende almıyorum kısaca gerek yok protein amino asit ve karbonhidrat glikozu normal alman yeterli olur gerekse bile, ekstra bişey duymadım hiç bayadır içindeyim

• kas yapmak istiyorsan spor sonrası protein almalısın
    obür türlü sadece enerji verir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...