Ayrılıklar sonrası kalp-beyin çakışmasında hangi taraf galip gelir?

Hepimiz biliyoruz, ilişki mantık işi değildir. Fakat o süreç sona erdikten sonra hakimliğini sürdüren hangisidir? Bu düellonun galibi hangisi?

Benden size ufak bir tavsiye:

"Ayrıldığınız zaman kalbi değil, beyni dinleyin. Çünkü terk ediliş anlarında kalp her zaman ¨geri gelecek¨ ümidi taşır. Aklınız ise, size doğrusunu gösterecektir. "

Bu cümlelerin geri dönüşümü "kolaydı sanki" olacak.. Bilirim!

Bu yüzden size formülünü de veriyorum;

"Aklınızı kullanın ve intihar edin!"

0|0
912

En İyi Erkek Görüşü

• Beyin git, kalp kal dediginde..., Gitsende de kalsanda da mutlu olamazsın çünkü hangisinin sözü dinlenmediyse bık bık eder durur sonrasinda. Bildiğin boka sarmak..

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Iliski mantik isidir ve iliski cok ciddi bir olaydir.

Saglikli dusunemiyorsun saglikli yorumlarda yapamiyorsun dikkatini cekerim.Aci cekiyor olabilirsin ancak o kadar degil sen o olmadan da vardin o olmadan da var olacaksin CATIR CATIR GOSTERE GOSTERE HALEP ORDAYSA ARSIN BURDA diyeceksin ...

Iliski tek basina yasanamiyacagina gore ben gidiyorum diyen erkek veya /kadina diger tarafta kadin/erkek gule gule demektedir bu genel bir kuraldir .Olay dondu donmedi pisman oldu beni aradi kiymetimi yeni farketti olayi kesinlikle degil bir defa bunu GURUR meselesi yapmaman gerekiyor sen degerlisin ve senin hayatinda cok degerli.Butun dunyadaki insanlar biraraya gelse seni bir daha yaratamazlar bu mumkun degil sen o kadar degerlisin ve hicbir sey insan hayatindan daha degerli olamaz agzindan cikanlari ve yazdiklarini bir kerede daha oku saglikli dusunemiyorsun ...

Gelelim senin mantik/kalb savasina ,mantigin bu adam yanlis kisi dediginde sen neredeydin ruya alemindemiydin?Neden devam ettin?Ortada duygu falan da yokdu zaten isin en basindaydin simdi cektigin aci o hatanin BEDELIDIR.

Yasamda insan yaptigi hatalarin bedelini bir sekilde oder.

Ve mantik girdigi her savasi kazanir sadece ve sadece gercek sevgi karsinda yenilir bu da bir kuraldir.(burada birbirini seven iki kisinin varliginda bunun yaratigi sevgiden bahsediyoruz).

Bir kisinin tek yonlu duydugu patolojik sevgiden degil.

saygilarimla

1|0
    0|0
  • hiçbir taraf galip gelmez bence.. çünkü onunla yaşadığın mutluluğu , heyecanı sadece kalbinle değil ki beyninle de yaşadın .. yani beynini dinleyip doğruyu bulacağın bir yol yoktur.. ki yaşadığın ayrılık acısını kalp sadece hisseder ama beyin ceremesini çeker çünkü düşünen odur.. o yüzden sadece galip gelecek şeyler ; acı , bitmeyen uykusuz geceler ve sürekli biten sigaralar..

0|1
    0|0
  • Ask kalb isidir.ask biterse beyin devreye girmelidir.Eger beynin devreye girmezse bunalim yasama ihtimaliniz yükselir ki bu zor günler gecirmenize neden olabilir.

Aklini kullanip intihar etmeside cok komik bir durum olur sizin formule göre konusuyorum.

Eger bir iliski bittiyse yapilacak en güzel sey onu hayatindan anilarindan cikarmaktir yani unutmaktir.

Bir insana verilecek en büyük cezada unutulmaktir.

0|0
    0|0
    • Unutmanın formülü yok mu peki :) 3 aydır unutamıyorum ya hep başa dönüp duruyorum bi şey söyle

• ona ait onu hatirlatan ne varsa herseyi at gitsin.hatirlamazsan unutursun.

• gündüz beyin

akşamları kalp

gecenin 1'inde "özledim" diye mesaj attıran organımız..

2|1
    0|1
  • İntihar ın akılla bağdaşan hiçbir yanı yok hatta tamamen akılsızlık.

Evet beyni dinlemek doğru yol.Ama kimileri bile isteye acı çekmeyi seviyor.Ona da elden bir şey gelmez.

0|1
    0|0
  • Akıl intihar et demez hiç bir zaman bunu kalbin diyor olmasın neyse hiç bir şey için intihar etmeye deymediğini zaman sana ayan beyan gösterecek burda yazdığın son cümleye bakarmısın senin aklın yerindemi ? Dinleyelim hikaye ne anlat

0|0
    0|0
    • Ayrılığın, insan psikolojisi üzerindeki etkisinden bahsediyorum.. Kalp acı çeker, ama akıl da intihar fikriyle kafaları kurcalar. Yoksa, intihar aciz insanların seçeceği bir ölüm şekli!

Acizlik, son noktadır!

• Aynı pencereden, farklı görüntüler. Boşversene!

• Bir erkek için intihar etmeye deymez bir kız içinde deymez sen boşversene .)

• Kalp ve beyin duelloya girmezler.

0|0
    0|0
    • Zafere ulaşmanın hazzına varmak isteyenler düelloya sokar zaten.

• mide galip

0|1
    0|0
  • Kalp-damar okudum. Konu kardiyoloji sandim :)

0|0
    0|0
  • ayrıldıktan sonra telefon kullanmayın.

0|0
    0|0
  • bende hiç biri çalışmıyo şu an.. bir süredir çip takılmış robot gibi dolaşıyorum...az kaldı, bi mektup bırakırsam, dijital kopyasını size de gönderim muhakkak..

0|0
    0|0
    • Mektubun yazılış amacını bilmeden okumam. Dökül!

• ne döküliim? dur daha sıkmaya karar vermedim..son bi şans çıkar belki..

((şanstan kasıt bi kadınla ilgili değil, onlar için sıkmiycak kadar fazla akıllıyım))

Kızlar Ne Diyor 9

• ikisini de tenhada kıstırıp ağzını burnunu dağıt

sessiz sakin oh mis

1|0
    0|0
  • Mide asiti <3

1|0
    0|1
  • Bi çikolata açıp yesinler, bi film izlesinler. Ertesi gün geçmezse en adi namıssızım.

1|2
    0|0
  • benim kalp beraberken de pek çalışmadığı için ayrılık sorun olmuyor çok şükür

0|0
    0|0

• şaka ediyor olmalısın intiharda neyin nesi ...

önce kalbini sonra beynini sök yerinden yap bi ızgara miden bayram etsin acken sen sen değilsin unutma!..

0|0
    0|0
  • bana intahar ettircek erkek daha anasından dogmadı..mal gbi yaşarım..ama yaşarım.

0|1
    0|0
    • intiharı genelde erkekler düşünür zaten ayrılık en çok onlara koyar kızlar pek düşünmezler daha akıllıdüşünürler ayrıldıktan sonra ama erkekler kesin çözüm intihar der...sen de büyük konuşma ama

• Happily ever after kafasina girmeyin bir kere de gozunuzu seveyim ya.

0|1
    0|0
  • mantıgını dinleyipmisal 3ay susarsın sonra bi sn.de bi mesajla 3ayı yakarsın

0|0
    0|0
  • ben kalbimi ikna ederim ve aklımı dinlerim.intihar kısmına asla katılmıyorum.kişinin kendinden daha önemli birşey yoktur hayatta

0|0
    0|0
    • Bu sadece, farklı bir görüşü hayal gücümde canlandırmamla alakalı.. Şahsi fikrim değil.

Yükleniyor...