Hangisi "Hadi bee!" dedirticek cinsten?

“Ada sahillerinde bekliyorum” şarkısının, “Menderes ve DP’lilerin yargılandığı Yassıada’yı akla getiriyor” gerekçesi ile yasaklanmış olması.

Musa Eroğlu’nun “Yolun Sonu Görünüyor” türküsünün “intiharı özendirdiği” gerekçesiyle yasaklanması.

Adnan Şenses’in ‘’Doldur Meyhaneci” şarkısı “Halkı içmeye teşvik ediyor” diye denetime takılması.

Sözleri “Ormancı da gelir gelmez yıkar masayı/ söz dinlemez ormancı, çekmiş kafayı/ aman ormancı, canım ormancı/ Köyümüze bıraktın yoktan bir acı...” şeklinde olan 'Ormancı' türküsünün “Ormancıların devletin memuru oldukları ve türküde ormancılara, dolayısıyla da devlete yergi ve sitem yapıldığı gerekçesiyle TRT denetimine takılması.

TRT Denetimi, Barış Manço'nun “Arkadaşım Eşşek” şarkısının, kuzuların daha sevimli olduğu gerekçesi ilen “Arkadaşım Kuzu” olarak değiştirilmesini önermesi.

Özdemir Erdoğan’ın “İkinci Bahar”ı, Sezen Aksu’nun “Gel Gel Sarışınım Gel” şarkısının “ahlaka aykırı bulunduğu için”, TRT'den onay alamaması.

Şenay’ın “İnsanlar el ele tutuşsa/ Hayat bayram olsa“ dediği şarkının, komünist propagandası yaptığı gerekçesi ile onay görememesi.

Ayla Algan’ın Fikret Şeneş imzalı “Bak Şu Adama Âşık Oldu” şarkısının “evli bir erkeğe âşık genç bir kadının hikâyesini anlattığı” için, TRT'den onay görememesi.

Leman Sam’ın “Anladım” şarkısı, içinde geçen “Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe/ sırf sana benziyor diye/ usulca sokulup/ ‘Merhaba’ dedim.” sözleri nedeniyle TRT denetimi tarafından onay görmemis. Gerekçesi olarak ise “Türk kadının tanımadığı hiçbir erkeğe selam vermeyeceği, şarkının 'Türk kadının ahlakını bozduğu' iddiası.

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• komikmiş gerçekten ama neslin değişmesine engel olamamışlar sanırım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• hepsi de HAAAADDDDİİİİİİİİİ BEEEEEEEEE dıyeceğim cinsten

grup yorum da her konserden sonra tutuklanır ama trt nın her belgeselınde muziklerı calardı :)

0|0
    0|0
  • TRT Denetimi, Barış Manço'nun “Arkadaşım Eşşek” şarkısının, kuzuların daha sevimli olduğu gerekçesi ilen “Arkadaşım Kuzu” olarak değiştirilmesini önermesi.

Tek geçerim..

0|0
    0|0
  • Bunları yasaklıyorlarsa günümüzde kanalların hepsini kapatıp yayın yönetmenlerini idam etmeleri gerekir o zaman

0|0
    0|0
  • herşey ortada zaten yoruma gerek yok ...

0|0
    0|0
  • izlenimin güzel ama burası Türkiye Askeriye gibi mantığın bittiği yer

0|0
    0|0
  • haaadiiiii beeeee

0|0
    0|0
  • Okumadım kusura bakma çok uzun

0|0
    0|0
    • Yapma bak buyuk kayip okumaman..

Bide cevap yazmasaydin napardim gizli kullanici

• bu saçmalıklar ile uğraşan kişileri cahil ilan ediyorum...dünyanın dört bir yanında acılar içinde sıkıntılar içinde yaşarken bunca bu şeyler için uğraştıkları işe bak...birilerine söylenecek çok sözüm var ama bunu yasaklayan kişilerin peşinde koşanların kalbini kırmak istemiyorum...yoksa çok söylenecek sözüm var bazı iti kopuk insanlara

0|0
    0|0
  • gece vakti bunamı kafa yordun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Leman Sam’ın “Anladım” şarkısı, içinde geçen “Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe/ sırf sana benziyor diye/ usulca sokulup/ ‘Merhaba’ dedim.” sözleri nedeniyle TRT denetimi tarafından onay görmemis. Gerekçesi olarak ise “Türk kadının tanımadığı hiçbir erkeğe selam vermeyeceği, şarkının 'Türk kadının ahlakını bozduğu' iddiası. yooq artk

0|0
    0|0
  • Trt'nin mal olduğunu zaten biliyorduk.

0|0
    0|0
  • hepsi hadi be

0|0
    0|0
Yükleniyor...