Doktorlar kadınlara çekici gelmekte midir?

Bildiğiniz üzere klasikleşmiş bir halk deyişi vardır;

"Beni ne doktorlar, ne mühendisler istedi." diye...

Fakat günümüz şartlarında ekonomik problemleri de göz önüne alınca, mühendislerden ziyade doktorların iş garantisinin daha ön planda olduğunu görmekteyiz. Her ne kadar içi boşaltılmaya çalışan bir meslek dahi olsa yine de toplum nezdinde saygısını sürdürmektedir.

Merak ettiğim husus; kadınlar için gerçekten de bir ilişkide doktorlar tercih edilesi bir meslek grubu mudur?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Düşündüm cevap veremedim ya.. :P Ailede bir kaç doktor olunca anlaşılmıyor demek ki :P

0|0
    0|0
    • Doktorlar bazı kişiler için ulaşılmaz mevkide gözüküyor, belki de o temelde gelişiyor bu bahsettiğim şey.. Sanırım sen bu yanılgıyı aile içinde gözlemleyerek kırmışsın ;)

• Doktorların "iş garantisi" -en azından şimdilik- mühendislere nazaran daha fazla olduğunu belirtmek amacıyla söyledim zaten onu...

• Neye dayanak iş garantisi? anlayamadım yani..

Kızlar Ne Diyor 4

• Hekimlik saygı gören bir meslektir çünkü insan sağlığına hitap eder ve günümüz koşullarında maddi getirisi iyidir. Doktorlarla senelerce yakın iş ve arkadaşlık ilişkileri kuran biri olarak rahatlıkla söyleyebilirm ki, bu konudan faydalanmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Fakat -istisnalar hariç- belli başlı bazı sebepler yüzünden böyle biriyle ilişkiye girmeyi tercih etmem.

Bunlar da başlıca şunlardır;Tanrı benim kompleksleri vardır, insanları tedavi ettikleri için her konuda başarılı olduklarına inanırlar. Senelerce yaşadıkları yoğun sıkıntılı çalışma hayatı ilişkilerinde aşırı dışa vurumculuk veya ilgisiz olma şeklinde kendini belli eder ki hoşlandığım bir tür değildir.O kadar çok çalışırlar ki onları görmek için randevu almanız gerekebilir.

Adamların midesini nasıl mincikladıkları düşündükleri kadar eğlenceli bir konu değildir ve bunu dinlemenin diğer insanlar için neden eğlenceli olmadığını hiç anlayamazlar..

0|0
    0|0
    • Kapsamlı bir genelleme olmuş sanki... Dediğin türden çok var doğru ama yeni nesil doktorlar sanki daha farklı bakış açılarına sahip gibi geliyor.

• Ben istisnalar var dedim zaten. Yoksa benim de hekimlik yapan çok yakın arkadaşlarım var.

• Yooo ben doktorlardan hiç hoşlanmıyorum. Nedense bana itici geliyorlar. Hatta diş doktorum çıtır benle de acayip ilgili bana anca selam gönderip duruyo sanki ailede sadece benim doktorummuş gibi. Gözlerime gülerek bakıyo falan ama ben ilgi duymuyorum duyamıyorum. Çünkü doktorlar bana çekici gelmiyor...

0|0
    0|0
    • Diş Hekimlerini ayrı tutunuz :P

• Kimleri ayrı tutmayalım efendim. Beklediğiniz cevap neyse onu yazayım da siz mutlu olun:))

• İşin şakası tabi dediğim, sonuçta Diş Hekimi ile Tıp Doktoru halk nazarında farksız meslek grupları. Cevabı aldım, teşekkürler ;)

• benim için değil çünkü çok yoğun olurlar ve milletin içini dışını bilir. hem gelen hastalardan da kıskanırım. :)

0|0
    0|0
    • hipokrat yemini var. O zaman mühendisleride makinalardan mı kıskanırsın ?

• katılıyorum. tanrı bile yaşamı bu topraklarda başlattı.Çok şanslıyız aslında :)

• kesinlikle yatıp kalkıp dua etmek lazım bu topraklarda doğduğumuza :)

• bende sağlıkçıyım ve doktorlar ile çalışıyorum ve bu duruma ne yazık ki diyorum. kesinlikle mesleklerini kullanıyorlar kız tavlamak için...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Doktorluk ve özellikle bazı uzmanlık dalları son derece cazip mesleklerden. Daha önce bir soruda kadınların mesleklerinin ilişki açısından cazip olup olmadığını sormuşlardı, erkekler için sadece bir meslek sorulmuş şimdi ama sorulan mesleğin kadınların sevgili olarak tercih edeceği bir meslek olduğunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
    • Mesela senin gözünde hangi uzmanlık dalları ön planda?

• Ben kadın olsam kadın doğum uzmanına asla bakmazdım :)))

Diş doktoru (senin doktor kapsamında var mı bilmiyorum) , Çocuk doktoru bana göre kadınlar için uygun aday olabilir.

• abi doktor olduğunu gizleme artık söyle :D millet doktora moktora bakmıyor, kişiliğe bakıyor :) kasma artık diyorum. hem doktor olmak neden ulaşılmaz olsun öss gibi saçma bir sınavda ineklemeye bakıyor her doktorun zeki olduğunu sanmıyorum. Ama profsan o ayrı :D

0|0
    0|0
    • Çok mu belli ettik yahu :P

Şaka bir yana da, zaten asla doktorluğu ulaşılmayacak mevkide görmedim görenleri de meslektaşım dahi olsa kınadım. Merak ettiğim husus, her ne kadar henüz denememiş olsam da; çevremde mesleğinin "cazibesini" kullanarak kız tavlamaya çalışan insanlara şahit oluyorum. Bu gerçekten doğru mudur acaba diye sormak istedim :)

• Aslında doktor olmak bayanlara bence çok çekici gelir. Kariyerinin zirvesinde olan bir erkek onlar için çok önemli. Ama genellikle tıpçılar kendi dünyalarında yaşarlar. Doktor doktorla mutlu olur. Ama teoride ben doktorum diyip bir çok kızı yemiştim :)) işe yarıyor yani

• Bence çok saçma iğreti duyuorum mesleğini arabasını evini yatını katını bir tavlama aracı olarak kullananlardan, bu altındaki son model araca güvenip , bir bayanın önünde onu basit bir varlık yerine koyup duran insanla eş değer böyle bir mesleği , böyle bir şeyin aracı olarak kullanmak , çok yanlış ama genelde dediğiniz gibi...

• 80 kadar doktorla bilikte olan bir kadın tanıdım. Ciddi takıntılıydı doktorlara.

0|0
    0|0
  • Dayım doktar valla ne kızlar istiyor ben sayısını bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...