Işte böyle acı çekiyoruz gerçekten çok sevmenin ağır bedeli

Bazen sırf karşındaki senden çok daha mutlu olsun diye ona her şeyini verirsin. En çok da kendini. Kimseye göstermediğin özelliklerini, huylarını. Vücudunu bile. Kimsenin bilmediği erişemediği yerler artık onun olmuştur. Sonunda anlarsın sen, insan mutlu edeni değil aslında karşısındaki onu üzdüğünde ona aşık olurmuş. Yeni yeni öğrenirsin.

Sonra bir sabah olur. O gün içerisinde ayrılırsın. Halbuki o sabah yine sıradanmış gibi başlamıştır. Günaydın mesajıyla uyanmışsındır. İyi geceler mesajıyla uykuya dalmışsındır. Hatta o “uyudun mu ya” bile demiştir belki de. Böyle iğrençtir işte. Hiç bilemezsin ki, yarının neler getireceğini. Tahmin edemezsin, saatlerin neleri yok edeceğini. Zamanın neyi elinden aldığını hep elinde tutunacak bir şey olmadığında; yani kaybedince anlarsın zaten. Sonra başka bir sabah olur, özlersin. Mesaj beklersin. Hiç gelmeyeceğini bildiğin halde, beklersin, beklersin, beklersin. Hep boşunadır, sen de bilirsin. Ama nefret ettiğin bu Dünya sana bir sürü umut sağlar. O değil, umudu sana zaman verir. Ama sen hep senin hayatını mahvedende suçu ararsın. O giderken bile umut bağlamıştır aslında. “Geri döner mi?” diye. Sonra başka bir sabah olur, alışmaya çalışmalıyım dersin. Dışarı çıkarsın. Başkalarının gözlerinde onun gözlerini görürsün. Başkalarının konuştuğu cümleleri dinleyip “o da böyle derdi” dersin. Kızarsın kendine. O benim burda olmamı istemezdi dersin, kendi kendine. Ama ne kızan biri vardır, ne seni arayıp eve gitmeni isteyen.

Yine gelip ağzına sıçmasını dilersin. Ama gelmez. Sen de başka gözlere dalarsın. Dalıp gidersin öylece. Sonra başka bir sabah olur. İzlediğin filmdeki bir hareket, dinlediğin bir şarkı sırf aklına onu getirdiği için ağlarsın. Rahatlamaya çalışırsın. Gözyaşlarını silen biri kalmadığında rahatlamadığını hatta aksine daha da boğulduğunu anlarsın. Sonra başka bir sabah olur. Onun adını bir köşelerde yazdığın defterler, unutamadığın tarihler, saat dilimleri, telefonundaki eski arama kayıtları, videolar, konuşmalar “tam da unuttum” dediğinde önüne çıkar. Hatırlarsın. Suçluyu bulamazsın. Çözemezsin. Çünkü yokluğunda onu hatırlayan sensin. Hatırlatan o değil, silmeyen hep sensin. Karalayan belki o, ama silmeyip yeniden yazmaya çalışan hep sensin. Kuralları hep unutursun. Sonra başka bir sabah olur. Ve onu başkasının yanında olduğunu görür, duyar veya işitirsin. Dışarı çıkamazsın, eskilere bakamazsın, başkalarının gözlerinde onu göremezsin. Aynaya bakarsın, gözlerin dolar, bu sefer gözünün içinde onu görürsün. Silemezsin, karalayamazsın. Sadece bakarsın. Her şeyini verdiğin için artık sen; onun elinin altındayken, sen kaybolduğunu anlarsın. Sonra başka bir sabah olur. O başkasını öper, sen resimlerini öpersin. O başkasıyla konuşur, sen eski konuşmalarını okursun. O başkasına “bu bizim şarkımız olsun” der, sen onu hatırlatan her şarkıyı dinlersin. O başkasına sarılır, sende yokluğuna sarılır, uyursun.

“Anlat” demiştin. Anlatabildim mi?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum unutmalısın bunun ne kadar zor olduğunu bilsem de artık önüne bakmalısın.Koşarken önüne bak ki düşmeyesin tamam?Biliyorum zor olduğunu ama şunları yaparsan gerçekten rahatlarsın:

Müzik dinle(duygusal kesinlikle olmaz)

Onu hatırlatacak ne varsa hepsini yak at.

Sosyal ol yeni insanlarla tanış

Yalnız kalmamaya çalış mümkünse hiç kalma

Sudoku çöz(sudoku çözdüğün zaman kafandaki sıkıntılar uçuyor :))

Ben bunları yapıyorum ve gerçekten faydasını gördüm.Üzülme hayat kısa...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Asıl Aşk Böyle Değil,

Bunun Adı Sevmek Olamaz Sadece Dilde Var Yürekte Yok Çoğu Gencin..

Asıl Seven insan sevdiği insanı o bıraksa da sever, ona sadık kalır aslında insana duyulan o aşkla sonunda "Allah" Aşkınada varıyorsunuz, yeter ki siz gönlünüzü ferah tutup temiz tutun. ve sevdiğin insana sadık olup,onu adam gibi sev, o varsın ayrılsın Hâk bir gün yerini bulacaktır elbet,

Ben de bir bayanla çıkıyordum üç buçuk sene çıktık çok güzeldi her şey ancak o garip bir şekil de ayrıldı benden halada neden ayrıldığını çözemedim, ama olsun bir tek onu sevdim ilk aşkımdı ilk sevdiğim kız o ayrılalı iki sene olacak ancak ondan bir gün bile vazgeçmedim. Başkasını sevmedim. Asıl aşk aslında o ilk aşkı oluyor o ilk aşklada evlenen insanlar ömür boyu birbirine yalnız bağlı kalabilir . Kendi adım konuşuyorum ben ne olursa olsun beklerim ister gelsin ister gelmesin gelmese bile Rabbin karşısına çıktığımda sevdiğim insana sadık kaldım hep onu sevdim derim.

0|0
    0|0
    • ben hep sevdim ve hep sadıktım şuan bile seviyorum onca acı çekmeme rağmen bi gün bile vazgeçmedim bu beş senedir böyle..

• zaten bu yüzden ondan sonra kimseyi alamıyorum hayatıma unutmak zordur eğer gerçekten sevdiysen

• Eveti Dostlarıma olsun arkadaşlarıma olsun asıl doğruyu göstermeye çalışıyorum ancak çoğu nefsinin kölesi olmuş nefisiyle yaşıyorlar malesef Allah Doğru yola soksun gençleri ne diyim

• Evet gayet güzel durumunu ve Duygularını anlatmışsın. Tebrik ederim!

Ama bir şeyi atlamışsın :

Bu günde Sabah oldu ve Sen farkettin ki, Dünya Sadece senin için dönüyor. Ve sen farkettin ki Her yaşanan bir deneyimdir ve sana yemi birşeyler kazandırıyor.

Ve Sen farkettin ki, Dünya nefret edilecek bir yer değil, sadece güzellikleri kullanılacak bir yer.

Ve yine Sen bu saba şunu farkedeceksin " Bir Sen varsın, Satmışım gerisini... "

0|0
    0|0
  • oha destan yazmıs uyuza bak

0|0
    2|0
    • ı yorum yapmayacaksın o zaman isteyen okur isteyen okumaz salak!

• kim o bana eksi veren deve

• cok iyi anlatmissin hatta soyle soyliyim harcaniyorsun buralarda oturup ugrassan kitap bile yazabilecek kapasiten var.. anlattiklarina gelince kendi icinde buyuttugun bir duygu durumu o baskasina sarilirken sende sarilacak bir baskasini elbet bulursun sarilmayi gercekten hakeden birisini

0|1
    0|0
    • bugün biteli tam bir hafta oldu gururumdan mesaj atamıyorum.. ama içimdekileri de dökmem lazım gittikçe büyüyorlar küçük duruma düşmekten korkuyorum siz olsaydınız ne yaparsınız?

• vuh bayagı uzundu ama okudum hepsını... Ne desen haklısın belkide iyi ve tam duyguları anlatan bır yazı olmuşş tebrıkler :) Belkıde bınlerce kızın duydugu acının, değişik duyguların dıle geldıgı bır yazı olacak Yorum yapacak falan değilim yorumda yapamam zaten :)) ama burada sadece bir yeri begenmedım "Yine gelip ağzına sıçmasını dilersin." bu ne ya şimdi! Belkide ondan boyle olmuştur :))

0|0
    0|0
    • ayrı geçen haber alamadığım benimle konuşmadığı her geçen gün biraz daha ölüyorum

• Boş versene kendını uzmeye değermi senden daha ıyı bırı ldugunu düşündügü kızla çıkıyor bir kaç gun sonra başkası gelır onuda bırakır bole bırı ıçın uzuluyorsan bişey dıyemem sana uzulmeye devam et şekerım ;)

• çok güzel yazmış sin ama karşılık siz çok güzev yazmışsın siz kızlar duygusuz ve ruhsuz ları seçiyorsunuz iki güzel söze aldanman ya otoriter olun biraz

0|0
    0|0
    • cok haklısın abi adam gibi sevilecek adamları sevmezler 2 güzel söz söyleyenede hemen güvenip gönüllerini kalplerini verirler gerçek aşk doğru kişilerle yaşanmalı bence adam resmen kızla gönül eylendirmiş :(

• çok haklısın abi adam gibi sevilicek insana gönüllerini vermezler hak ediolar :)

• kimse mutsuz olmayı haketmez arkadaşım katılmıyorum yazdıklarına @cash27

• mükemmel...

0|0
    0|0
  • o zaman çok sevmeyeceksin bacımi

0|0
    0|0
  • Oha ne yazacagimi ssasirdim asiri guzel ve icten yazmissin...

0|0
    0|0
  • Offf içim ağladı be.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Agzına,yüregine saglık çok güzel çok içten duygular ve malesef ki,gerçekler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...