Taekwondo'yu seçmem için sebep?

çocukluk yıllarımda güreş ile uğraştım. geçen sene body (6 ay) ve kickbox (1 ay gibi kısa sürdü) a gittim. Şimdi taekwondo ya gitmem sizce faydalı olur mu ve taekwondo bana ne kazandırır?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Tekvando apayrı bir dünya.
    10 yıl düzenli ve aralıksız uğraştım.
    Vardığım kanı ise küçüklükten beri uğraşmıyorsan bu dalda vakit kaybetmemen. tekme atmak kolay gibi görünebilir ama refleks kazanması , boks gardından güreş gardından buna dönmesi çok sıkıntı çıkartır. menzilini koruman gerekir.
    Attığın her tekme birer risktir, tek ayak üstünde kalıyorsun ve bir low kicke bakıyor yerde kalman.
    Tekmelerin yumruğa oranla 2-3 kat güç ve menzil farkı olmasına karşın çok kolay bloke edilebiliyor. ben 10 yılda tekvandodan burgu - puşe- yop chaki - dwid chaki tekniklerini kendime kazandırdım. onlarda savunma ve rakip tekniğini bozma amaçlı. o kadar. tavsiyem bunda kaybedeceğin vakti, elindekileri geliştirmekle harcaman doğrultusunda. tekme işine hiç girme. güreş boks ikilisi iyidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardeşim, branşı o kadar önemli değil, tabii profesyonelleşmeyi düşünmüyorsan...
    Önemli olan bir sporla meşgul olup bedenini zinde tutman ve hayatını disipline etmendir.
    Ben Wing-tsun dersleri alıyorum, hatta onunla kondisyon antrenmanlarını paralel götürüyoruz.
    Hem hayatım bir düzene girdi, hem beslenme şeklim değişti, hem de kilo vermeye başladım...

0|0
    0|0
  • Çünkü alt yapın var güreş aslında tekvando ya çok uzak değildir pek acemilik çelmezsin ve kısa zamanda başarılı olabilirsin bence başlamalısın

0|0
    0|0
  • spor sağlıktır

0|0
    0|0
  • güreş bırakıp tekvandoya gidilirmi yav

0|0
    0|0
Yükleniyor...