Kapat

Streoid nasil bisey?

nasil bisey bu kimyasal madde nasil bbiseydir bilen var mı

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu yazımda steroidlerden bahsedeceğim. Bu yazıdaki steroid'lerden kastım anabolik steroidlerdir.- Birde kortiko steroidler var ancak bunlar performans arttırmak için değil, tıbbi amaçlarla kullanılıyor. ( Anabolik steroidlerinde tıbbı amaçlarla kullanıldığı vakalar vardır gerçi, bunuda söylemek lazım ). Anabolik steroidler, AAS olarakta ifade edilebilir. Bazen "Ped" olarakda kısaltıldığı görülür.( Performance Enhancement Drug ) Gerçi "Ped" kısaltması daha genel bir tabir ve Growth Hormone, Igf-1 gibi diğer kimyasal performans arttırıcılarıda kapsayabilir. Türkçe forumlarda genelde "Kür" "İlaç" vs. gibi terimler görürseniz, orada muhtemelen Anabolik Steroid'leri kastediyorlardır. Abd forumlarını okuyorsanız genelde "Cell-Tech" , "Roid" "Gear" gibi kavramlarda görebilirsiniz. Bunların hepsi anabolik steroid anlamına gelir. Neden bu şekilde takma isimler taktıklarını soracak olursanız, çünkü Abd'de bu ilaçları performans arttırıcı olarak kullanmak yasal değildir. Tabi bu "Yasal" engeli aşmak için bazen bazı doktorlarda kullanılıyor. Örneğin doktorunuza gidip "Testesteronum" düşük diyerek "bir şekilde" doktoronuza reçeteyi yazdırıyorsunuz , ve anabolik steroidlerinizi temin ediyorsunuz. Tabi buda bir suç teşkil ediyor, bilginize. Ancak buna rağmen Abd'de kullanımı oldukça yaygındır.

Anabolik Steroid'ler, daha önceki yazımda biraz bahsettiğim gibi, aslında erkeklik hormonu olan testesteronun, labaratuarda üretilmiş sentetik versiyonudur.

Normalde bir erkekte günde ortalama 7 mg testesteron üretilir ve buda haftada aşağı yukarı 50 Mg'e tekabül eder. ( Tabi birde Ng/Dl oranları var, oda kana karışan testesterone miktarı, ancak şimdilik o kadar detaylara girmemize gerek yok ) . Halterciler, futbolcular, basketbolcular, koşucular ( Sprinter ) , maraton koşucuları, vücut geliştiricileri, boksörler, güreşçiler vs. aklınıza ne geliyorsa, steroidlerden yardım alabilirler. Hatta eskiden bu bütün Dünya'da yasaldı. Tabi hala tam olarak engellenebilmiş değiller, hatta bunları engellemek imkansız. Çünkü bir atlet 2-3 sene boyunca steroid kürü uygulayıp, daha sonra yarışmaya 6 ay kala bunları bırakırsa steroid'ler tespit edilemeyecektir. Ki bunun dışında steroid kullanımını gizlemek için pek çok ayrı yöntemde vardır. Bunlara daha sonra değineceğim.

0|1
    0|0
    • Steroidler, genel manada anlatacak olursak eğer, kaslardaki protein sentezi hızını arttırır. Bunuda , kas hücrelerindeki ribozomların protein sentezi hızını arttırarak yaparlar. Aynı zamanda, kasların onarım hızınıda çok yükselttiklerinden, üst üste daha fazla antrenman yapabilirsiniz. Çok fazla detaya gerek yok, genel anlamıyla , doğal olarak ulaşamayacağınız miktarda kas kütlesine ulaşmanızı sağlarlar. Zaten bu sebepten ötürü zararlıdırlar, çünkü vücudunuzu zorluyorsunuz. Normal hormon dengesini bozuyorsunuz, karaciğere ve kalbe daha fazla yük bindiriyorsunuz.

1849 yılında Alman bilim adamı Arnold Adolf Berthold, testislerden salgılanan bir tür sıvının, kana karışarak maskülen etkiler yarattığını fark etti. ( Bunuda o zamanlar bazı kuşların testislerini gövdelerinden ayırarak, kuşlardaki değişimi gözlemleyerek fark etti ) O zamanlar daha testesteron bilinmiyor tabi.

• 2. sene bitti 3 e basladim

• Kanka bu işler doğru kontrollu yapılması lazım yaparken byrdan benim ani tanınadan söylemem zor ama benim tavsiyem bu işi amaç olarak edinmiş salonlardan birine git ordaki hoca sana yardımcı olcaktır herkese güvenme bu işi yapan iyi bilen ve tanıdığın kişiler olmasına özen göster cok sahte anabolikler var piyasada anabolik diye vitamin iğnesi bile satan var dusun

Yükleniyor...