İzmir insanı gerçekten farklı mı neden?

Arkadaşlar ben İzmirliyim nickimden anlaşıldığı gibi fakat kafamda İzmir insanıyla ilgili bazı sorular dolaşıo.

Başka şehirde üniversite okuyorum, dolayısıyla birçok ilden insanlarla tanışma fırsatım oluo , onların yaptıklarını , güldükleri şeyleri , önem verdikleri şeyleri görünce bazen diyorum İzmir insanı farklıdır, bazen de aslında aynıdır normal yurdum insanına İzmir rahatlığını ekle + biraz da İzmir insanının kibirini ekle al sana İzmir insanı oldu işte diyorum,

Soruma soru detaylarında yazdığım doğrultuda cevap vermek zorunda diilsiniz, İzmir insanıyla ilgili herhangi bir düşüncenizi çekinmeden yazabilirsiniz. İzmir dışındakiler İzmirlileri nasıl görüo, bi de İzmirliler bu konuda ne düşünüo merak ediyorm?

0|0
13|7

En İyi Kız Görüşü

• izmirin insanında bir kibir var en azından benim tanıdıklarımda vardı :) kibir kötü birşey tabii sadece kaybettirir.ama şu da var bu ülkede hemşehricilik vs hiçbir ülkede olmadığı kadar önemli ve her ilin insanı kendini bir parça farklı görüyordur buna eminim.bende istanbullu olduğum için kendimi farklı görmüşümdür, ve kuşaklardır istanbullu olan istanbul kültürü alan ailelerin bireyleri de kendilerini farklı görüyor.yani farklısın ;)) zaten herkes farklı :))

bense gavur izmire ve izmirlilere sempatiyle bakıyorum, her ne kadar şimdiye dek hep olumsuz şeyler duysamda çevreden, izmirliyim diyen birine ekstradan sempatiyle baktığımı itiraf ediyorum :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• ben doğma büyüme izmirliyim ve kökenim olan van erciş olayında ilk harekete geçen izmirdi sanırım aslında her coğrafyadan sakin insanların gelip yerleşip bir daha vazgecemedıgı bir şehir izmir açıkcası tam çözmüş değilim ama cidden biz farklıyız yani bişey var bende baska sehırlerden ınsanlar tanıyorum ama burda dogmus buyumus yasamıs insanlarda bi fark var oda sanırım şehrin rahat ve huzurlu olmasından kaynaklanıyor biraz kültürümüzde farklı mesela bana bazen sevgilim dahi tuhaf gelir ya sizin ora nasıl böyle anlamıyorum ki ne demek kadınlar gelmiyor :D gibi tuhaf cümlelerim olur tabi o artık benimle e bende izmirliyim kurallar zorda olsa değişik izmirin en sevdiğim yönü kadınların özgürlüğü ve imkanları sanırım :)

en çok duydugum cumle eve nasıl hava kararınca gelıyosun ya sen kızsın hadi canım

0|2
    0|0
  • Kafası güzel bir İzmir li var bu sitede:))

0|1
    0|0
  • ızmıre 2 kez gıttım ve şok oldum gerçekten herkeste gulumsemeler,herkes rahat kımse kımsenın ne gıydıgıyle ne yaptıgıyla ılgılenmıyor.ben mesela bılmıyordum ızmırı ve bır yerı bulmaya calısıyordum gayet hoş bır hemcınsıme yolu sordugumda bende oraya gıdıyorum gotureyım dedı ve goturmustu mesela gıdecegım yere hemde gayet guleryuzlulukle.bızım burda bırıne soru sormak ıçın durdur bak nasıl kufuru yıyosun egenın ınsanları boyle sanırım cunku ordada kosturmaca dolu bır hayat var fakat ınsanlar zamanın kıymetını bılıyorlar ve yasamayı sevıyorlar bence

0|1
    0|0
  • sanırım biz değiliz kendimizi farklı gören diğer şehirlerin insanları bizleri farklı gösteriyorlar, gözlerinde büyütüyorlar,eeehh yani okudğmuz kitap, geleceğe bakışımız, sanırım biraz daha özgürüz ve kendimize güveniyoruz, ailelerimzde bu rahatlıkla büyüdükleri için bizleri geliştirebildiler..

0|0
    0|0
  • Bende İzmir liyim.Buranın havası bambaşka.Başka illerimizde çok güzel tabi ama mecbur olmadığım sürece başka bir şehre yerleşmeyi asla düşünmem.İnsanlarıyla doğasıyla birlikte bir bütün halinde güzel

0|1
    0|0
    • benim de başka bi yere taşınasım gelmio izmir dışında :) istanbulu düşünebiliri ..m ama daha gitmemiş olmama rağmen

• İstanbul'a gittim ben gerçekten çok güzel bir şehir ama oraya yerleşmem söz konusu olamaz zorunluluğun dışında.

• evet farklıdır tahamül açısından farklı kişiliklere inançlara giyime kuşama gayet anlayışlıdır karışmaz kimse kimseye gerçek saygı vardır farklılıkların iç içe düzgün şekilde yaşayabildiği nadir yerlerden

0|0
    0|0
  • Biraz daha bilinçliler, o kadar.

0|0
    0|0
  • İzmirliler şeker severim kendilerini :)

0|2
    0|0
    • erkekleri kibar olur centilmen olur genelde ama kızlarına bi yorum yapamam çözemedim daha:)

• Bazılarıda fazla kibarcık aman dikkat diyim :D ama onun dışında evet :):)

• Şu izmirlilerin hepsi neden 35'li nick alıyor arkadaş, yok böyle görgüsüzlük1?!

0|0
    0|0
  • niye farklı olsun ki aynı bence

0|0
    0|0
  • İzmirlileri Atatürk'çü görüyorum :D

0|0
    0|0
  • izmirliyiz...farklıyız:))

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Buyrun benim..

0|1
    0|1
  • farklıdır çok sıcak kanlıdır o kadar sıcak kanlıdırki neredeyse tüm halkı tek vücut olarak görebilirsiniz

0|0
    0|0
  • izmirin öz yerlisi olan insan iyi niyetlidir,temizkalplidir.

tabi izmir kültürü de yozlaştı artık.

şehri en güzel seyredebileceğin manzaraya sahip kadifekaleye rahatça gidemiyorsun.

0|0
    0|0
  • maalesef bende egede yaşayamam...

yapamam ben onlarla...tabiatıma aykırı...

aradığım dostluğu ve samimiyeti orada bulamam...

0|0
    0|0
    • nedeni açıklarmısın bize?

linç girişimi bekliyorum bu yorumuna ..

• daha önce 11 yıl kaldım denizlide...maalesef ben onlar gibi düşünemiyorum..en azından onlar kadar çıkarcı değilim...ayrıca düşüncemi söylediğim içinmi girişimde bulunacaklar.. bu düşünceye linç girişimi bile farkımızı göstermeye yetmiyor mu?

• izmirden bahsediyorrum , denizliden diil ama dediin gibi olsun ,.. :)

• ben izmirliyim daha ne ossun :D

0|1
    0|0
  • farklı vıp statusunde:D

0|0
    0|0
  • Ben cok seviyorum Izmir'i.

Her sene, yazin da giderim. KSK sahil boyunda, sevgi yolunda, Alsancak, Konak, Kibris Sehitleri ve civarlarindafalan vaktimi geciriyorum ama biraz uzaklasinca ozellikle Diyarbakir'dan gelen insanlarin sehri kirletmeye basladiklarini goruyorum.

Umarim bozamazlar diyecegim ama... Umarim daha gec bozarlar.

1|1
    1|0
Yükleniyor...