Babam tekrar evleniyor

Annem ile babam tam 3 sene önce boşandılar, ve ben o günden beri annemle sadece bir kaç kez görüştüm (annem memeleketine gitti). Yaklaşık 6 ay önce babamın hayatına genç bir kadın girmiş, ama ben ve kardeşim bunu öğreneli daha 2 hafta oluyor. Babam beni sevgilisi ile tanıştırdığı gün onunla evleneceklerini açıkladılar, ve ben yıkıldım. Kim ne derse desin ben boşanan insanların kısa bir süre sonra tekrar evlenmelerine sınır oluyorum, ve şimdi bunu benim babam yapıcak. Sevgilisi dün bize geldi, ve ben onu görünce odama gittim. 2 saat sonra susadım ve mutfaka gittim şu almak için ve hemen peşimden geldi, ve bana 'merak etme tatlım, baban ile evlendince ben seni seve seve kabul ederim' dedi. O*******'ya bakın ya, birde beni kabul edecekmiş, sen kimsin ki.. Bende ona 'bakalım ben seni kabul edecek miyim?' dedim, sonra babam geldi mutfağa konu kapandı. Ben babamın o kadın ile evlenmesini hiç istemiyorum, hem kadın babam için zaten çok genç (Babam 52, kadın 34 yaşında, bende 20, yani ne benim annem nede onun karısı yaşında olabilecek biri). Kadın susune pusune çok düşkün, yıllar önce evlenmiş ve boşanmış. Konuşma tarzı, oturması kalkması, yaptığı makyaj, insanlara karşı olan davranışları bana aynı sokak kadınlarını hatırlatıyor, belkide bana öyle geliyordur sevmediğim için. Anneme anlattım b ü olayı, ve onun söylediği tek şey Allah mesut etsin. Babamı nasıl caydırmalıyım? Eğer babam o karıyla evlendirse ben o evden çeker giderim. Lütfen akıl verin (Babanında mutlu olmaya hakkı var gibi şeyler söyleyecekseniz hiç bir şey söylemeyein lütfen)

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Kadını neden sevmediğini anlatır mısın biraz? Sadece o sözü yüzünden mi yoksa baska davranısları da oldu mu sana karsı?

1|0
    0|0
    • Çünkü kadin bildigin iticinin kraliçesi. Onu daha 4 defa gördüm. Konusma tarzi olsun, verdigi cevaplar olsun. Böyle sürekli yaptigi iyi seylerden bahseder hava atar. Ve her 10 dakikada bir makyajini tazelemek için wc'ye kosar. Etrafindaki insanlari küçük görüyor. Babamin yaninda baska, o olmadigi zaman baska oluyor. Ve o söyledigi sözlerden daha bir sürü etti. Dün mesela, halamlar geldiler yemek yemeye, onlari ilk defa görüyor hayatinda, ve hemen sanki 10 yildir taniyor gibi civik civik davrandi

• Baban sana fikrini sormadı mı hic? Eğer sormadıysa onunla konusmayı dene. Kadını kötüler gibi değil de bu duruma alısamadığını , her seyin cok hızlı ilerlediğini söyle ve ona pek de ısınamadığından bahset. Bakalım babanın söyleyecekleri neler olacak.

• Yok hayir hiç sormadi, sadece eminim çok seveceksin dedi. Ama dedigin gibi ben konusmayi deneyecegim pek vazgeçecek gibi görünmese de. Tesekkurler yorumlarin için.

Erkekler Ne Diyor 11

• bosanmis bireylerin cocuklari olmak malasef cok zor. Simdi baban mutlu olmayi hak ediyoruz desek sen tepki göstereceksin..Ancak baban bu kadinla degil baska birisi ile evlenmeyi istese yine ayni tepkiyimi göstereceksin.

Yani tepkin bu kadinami eger tepkin bu kadina ise babanla oturup bunu acikca konusmalisin.Mesele her neyse bu konuda sonradan sorun yasamak istemiyorsan acikca cekincelerini babana anlatman gerekiyor.Oda senin fikirlerini merak ediyordur muhakak ki babalar kiz evlatlarina düskündürler.

0|0
    0|0
  • Yorumları okudum sana yazılması gerekenler yazılmış.. İster kabul et istersen etme baban evlenecek sen buna mani olamayacaksın.. Yaşın 20 imiş "kendini babanın gözünde küçültme" kısa zamanda evlen ayrılmış olursun o evden her kes yoluna işine bakar..

Allah yardımcın olsun zor bir durum..

0|0
    0|0
  • ön yargılı olma. önce bi kadını tanımaya çalış. iyi biriyse size zararı olmaz. kötü birisiyse tanımadan öğrenemzsin zaten. akıllı davran

0|0
    0|0
  • baban fazla yasli degil omur boyu bekar mi kalacakti ona o** demen hic hos degil kotu davranma zaten yasinda az degil yakinda sende evleneceksin baban tek basina yasamasi zor olur onu kabullen atarli davranirsan kotu olur bence olgun bir kiz gibi davran

0|0
    0|0
  • İnan yapabileceğin birşey yok..Geçtiğimiz günlerde bir olay sonrası kendi öz annem bana sen kimsinki şeklinde bir cevap verdi,yani babam o benim diye gözünde sonsuz bir kredin olduğunu düşünme,inan sana bile sırt çevirebilir..Ağzının tadını bozma..Sonsuza kadar onlarla yaşamıyacaksın..Bunu düşün..Bir gün evlenicek ve evden ayrılacaksın..Muhtemelen kadın aklını başından almıştır babanın seni görür ne duyar..

0|0
    0|0
  • babanın evlenmesinde bi mahsur yok.kadın babandan 18 yaş küçük bu biraz fazla ama ikisi de olgun insanlar kadın dediğin gibi gevşekse caydırmalısın.ama şunu yap

babanı çek bi köşeye de ki baba bu kadın seni mutlu eder belki tamam.ama gözü paranda mı.yarın bi gün boşanmak ister malına konmak ister.sen ona evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapalım de.kabul ederse gerçekten ben hiç huzursuzluk çıkarmayacam de

0|0
    0|0
  • çok uzun bir yazı gece kısa

0|0
    1|0
    • ya en nefret ettigim cevap ya, uzunsa okuma be kardesim. buraya cevap yazman ile okuman hemen hemen ayni vaktini alir

• tamam yaa ne kızıyon

• öncelikle zor bi durum tabii ama babanı karşına alıp konuşacaksın sen onun öz kızısın anlatığoın gibi bi kadınsa o.. farkı yok babanı severek istemesi bence doğru değil tek yapacağın oturup adam akılı konuşmak

0|0
    0|0
  • baban onunla evlensin sende gel benim ile evlen

0|1
    0|0
  • Evi terk et .

0|0
    1|0
  • Çok zor bir durum işin zor allah yardımcın olsun.Ama kadın gerçekten dediğin gibi biriyse süslü püslü gözü dışarda tiplerdense ve babanla arasında o kadar yaş farkı varsa babandada para varsa bu evlilik uzun sürmez kadın para için evleniyor olabilir hee para yoksa o zaman kadının amacını bilemem ama tehlikeli bi kadın olabilir anlattığın gibiyse babanıda sizide üzebilir

0|0
    0|0
    • Tesekkurler yorumun için. Babamin durumu iyi evet, ama kadininkide fena sayilmaz yani sirf para için degil eminim.

Kızlar Ne Diyor 5

• sen gazlanmak istemişsin ama doğrusu babanın yaptığı. bu hayat, yalnız yaşanmayacak kadar zor. sen de baban için memnun olmaya çalış; babanın iyiliğini düşünmelisin.

0|0
    0|0
  • 3 yıl geçmiş boşanmalarında.Buna nasıl kısa süreymiş gibi bakarsın?

Kos kocaman 20 yaşında kızsın, buna rağmen annenle birkaç kez görüştüğünden bahsetmişsin.Anneni neden bu kadar az gördün?Ayrıca okuyor musun, ev kızı mısın?Nesin?

Her ne kadar "babanın mutluluğa ihtiyacı var demeyin " desen de öyle.O yaştaki bi insanın 3 yıl boyunca yalnız yaşamasını anlayacak olgunlukta değilmişsin.Babana hak vermen gerek.Küçük bir kız değilsin.

1|1
    2|0
    • Hayir hak vermiyorum verneyecegim de! Annemle gorusemiyoruz cunku sehir disinda. Ben ev kiziyim 3 yil benim için kisa, anlamiyorum insanlari yillardir surdurdukleri iliskilerini bir anda bozarla ve ardindan terar evlenirler ustelik 3 sene gibi kisa bir sure icinde. O yillarin hic mi hatri yoktu. Ayrica benim 20 yasimda olmam hic bir seyi degistirmez, belli ki sen buna benzer birsey yasamamissin, yasa ben o zaman görürüm seni.. neyse aynilarini yasamazsin umarim,

• Hadi diyelim ki kısa bir süre değil ama yaptığı seçimde düzgün değilmiş. Yaşamadan bilinmez böyle şeyler @angelofdevil

• Bizimkilerinde boşanmaları yakındır, kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş..

1|0
    0|0
    • öyle mi.. Allah yardimcin olsun

• Zor bir durum mu? Ben şimdiden kendimi alıştırmaya çalışıyorum.

• Evet baslarda çok zor, içinde hep bir kopukluk oluyor, ama sonradan alisiyor insan.

• Her kim ne olursa olsun her şeyden önce o senin baban kadın onu ne kadar etkilerse etkilesin babana herkesten çok sen yakınsın çünkü sen onun evladısın ve aslında her şey senin elinde. Babana sadece biraz zaman tanımasını iste kardeşim ve ben onu biraz tanımak istiyoruz sonuçta aynı evi hatta babamızı paylaşacağız de baba konusuna biraz baskın gir işte biz seni çok seviyoruz seni kimsenin üzmesini istemem o yüzden onu tanımalıyız falan de hem biraz zaman kazan ve kadınada yakın davran onu önce sen tanı zaten bu süre zarfındada onun ne mal olduğu ortaya çıkar.

0|0
    0|0
  • aralarinda cok yas var o sorun olur baban 8 yil sonra antrapoza girerse bukadin onu nasil kabul eder ask desen altiayda necabuk ask ve güven olusmus

ben zaten cocugu olan adamlarla evlenmeye karsiyim bide isin yok git onun bunun cocugunun derdiyle ugras flört etse daha iyidi kimsenin basi agrimaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...