Kaleci ve bariz gol?

kaleci ceza sahası içerisinde bariz bir golü tekmeliğini atarak engellerse hakemin kararı ne olmalıdır?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• hakem de kramponu kalecinin kafasına fırlatsın, tribünler sahaya kıçını dönsün, yan hakemler de köşe bayrağında erotik dans yapsınlar. işte size modern futbol.

0|0
    0|0
    • işte bu!!! maçlarda hep elimde bayrak halay çekmeyi hayal etmişimdir

• kardeş sen ne içyon da bu kafayı yaşıyon söylede biz de içelim

• dillerimizi karıştırdılar dillerimizi, yoksa anlaşırdık :((((

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Akıllara hemen penaltı vuruşu kararı gelebilir ama FIFA'nın 10 ihlal kurallarından hiçbirisinde, bununla ilgili bir ibare görünmüyor. Ancak, şu şekilde düşünebiliriz;

-Futbolda, çizgiden topu elle çıkaran (kaleci hariç) oyunculara, golü kural dışı önlediği için kırmızı kart verilebilir. Yani, kırmızı kartın tanımında bu yer alıyor. O nedenle, kaleciye kırmızı kart verilmesi, ek olarak da "sportmenliğe aykırı hareketten" disiplin kuruluna sevk edilmesi gerekir, yalnız bu ek bir yaptırımdır, kırmızı kartın gerektirdiği cezaya dahil olan disiplin işlemleri değildir.

-Asıl sorun ise, oyunun bundan sonra nasıl başlatılacağıdır ki, bu tamamen hakemin inisiyatifine kalmış bir durum olacaktır. Çünkü, hiçbir faul atışında bahsi geçen durumla ilgili bir ibare bulunmamaktadır. O nedenle, yazılı olmayan herhangi bir kuraldan ötürü durdurulan oyun, hakem atışı ile yeniden başlatılabilir.

Kısacası, kaleciye kırmızı kart şarttır, çünkü gol, kuralı çiğneyecek şekilde engelleniyor. Bundan sonrası ise, hakemin takdiridir. Penaltı, endirekt vuruş verilebilir ama, bana göre daha uygunu hakem atışıdır. Zira, hiçbir ceza atışında "bir oyuncunun golü, topa yabancı maddeler atarak engellemesi" şeklinde bir ifade bulunmuyor, bulunuyorsa da mevcut kaynaklarda böyle bir ifade yok.

Kaleciye kırmızı kart ve hakem atışı, şu an için en uygun karardır. Ancak, bu olaydan sonra hakem atışını alan, kalecisi kırmızı kart görmüş takımın, rakip takıma bilerek bir gol attırması durumu dengeler. Yapılması ve gerçekleşmesi gereken budur.

0|0
    0|0
    • hocam oyun endirek serbest vuruşla başlar hakem atışı kurallarda yazılı olmayan nedenlerden dolayı olur bariz gol ve bariz gol şansı kuralda vardır. not:1996 yılından buyana hakemlık yapıyorum

• Ben verilemez demedim zaten, bu benim şahsi görüşümdür. Şayet fair-play uygulanacaksa, hakem atışıyla top golü engellenen tarafa verilip, o takımın tekrar gol atması sağlanır.

• Gol geçersiz üstüne bide sarı kart görür

0|0
    0|0
  • penaltı kırmızı kart

0|0
    0|0
Yükleniyor...