Atiba Hutchinson 33 yaşında niye bu kadar iyi oynuyor?

Evet ciddi soruyorum, kariyeri o kadar da şaaşalı olmayan bir futbolcu, 33 yaşında nasıl Beşiktaş'ın ortasahasını tek başına sırtlayıp muazzam futbol oynar? Geldiğinden beri takımın en güvenilir oyuncusu olmayı 3 senedir nasıl başarır?

Adam ilk geldiğinde 'Her yerde oynarım' demişti, 'Siktir öyle topçu mu olur?' diye burun kıvırmıştım ama kalecilik dışında yapmadığı iş kalmadı takımda.

Yorulmuyor da, 33 yaşında adam it gibi koşuyor, pas yüzdesi %90'ın altına düşmüyor ki özellikle bu sene, öyle her aldığını yanındakine vermiyor, topu saklama ve top kapma becerisi elit seviyede, çok fazla top çalan bir oyuncu olmasına rağmen pek faul yapmıyor, sahada kendini atma, çirkeflik yapma huyları da yok.

Biz bu adamı bedavaya aldık. Madem böyle topçular bulabiliyorduk niye zamanında Tabata'ya 8 milyon euro verdik?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Takımda Atiba gibi 2-3 topçumuz daha olsa ligin tozunu attırır uefa'da finale kadar çıkardık bee. Ayrıca 33 değil de 25-26 yaşında olsaydı Avrupa'nın en büyük kulüplerinin bile dikkatini çekerdi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aldığı parayi sonuna kadar hak ediyor helal olsun yaşla ilgisi olduğunu düşünmüyorum Quaresma da 32 yaşında ama adam oynuyor yani Necip uysal 24 yaşında ve sonuç...
    Ama bu takımda aldığı parayi hak etmeyen bir kişi varsa oda Tosicdir.

0|1
    0|0
    • Quaresma 27 yaşındaki halinde değil şu an, atikliğini biraz yitirdiğinden zorlandığı oluyor ve 90 dakika yüksek tempoda oynayacak kondüsyonu yok.

Necip zaten takoz, ki kendisinin rakiplerdeki muadilleri kendisinden bile kötü. Necip ilk 11 oyuncusu değil zaten.

• Haklısın hatta bir çok genç futbolcudan daha iyi oynuyor ama neyse sen benim demek istediğimi anlamadın galiba 😕

• Sorun iyi oynaması değil, o yaşta, öyle kariyerli bir oyuncu olmamasına rağmen elit bir mücadelecilik gösterip hatasız oynaması.

Quaresma en iyi döneminde bile kendisinin gösterdiği performansı hiçbir zaman göstermedi mesela.

İyi oynamak ile eforlu oynamak aynı şeyler değil. Sen anlamıyorsun burada bahsedilen şeyi.

• Nazar değdireceksin sussana :/

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Boşuna demiyoruz her başarılı forvetin arkasında bir Atiba vardır diye
    Gs maçı öncesi boş yere kırmızı kart verilen bu adami savundukca ne var yanı bu adamda derbiyi etkileyecek kadar diyorlardı
    İsabetli pas yüzdesinde avrupada sıralamaya girdi

Yaşlandıkça iyiye gidiyor şarap misali

0|0
    0|1
  • Bence de tarihimizin en başarılı transferlerinden. bu kadar anlattığın şey yapıyor ve nerdeyse hiç sakatlanmıyor:))

0|1
    0|0
  • Tupten anlayanla toptan anlayanlarin farki tabata ve atiba ;)

0|1
    0|0
  • Atiba alındığı zamandaki transfer heyetimiz francoya muhteşem ötesi atibaya yaramaz cıks almayalım demiş:/

0|0
    0|0
    • Franco genç, ondandır. Bilic ısrarla istediği için 'Tamam' demiş almışlar ki bonservis bedeli gerekse para verip almazlardı hayatta.

• Adam görev adamı genelde o yüzden
    böyle oyuncular pek meşhur olmaz ama gösterişlide olmaz :)

0|0
    0|0
    • Görev adamı Michael Carrick gibi olur, mevkiisinin görevlerini yerine getirir, sade oynar. Atiba bek, kanat, stoper, orta saha, ön libero gibi oynuyor sahada.

Bir tek şut çekmeyi beceremiyor.

• Carrick istendigi vakit defansta bile oynadı bazı maclarda

• Adam zaten fizik gücü yüksek defansif ortasaha oyuncusu.

• Adam kendine bakıyor, beslenmesinden, uykusuna kadar. Motivasyonu yüksek tutuyor. Bizimkiler gibi oyunculuk pesinde değil. Görev adamı gibi.

0|0
    0|0
  • Ben beğenmiyorum

0|2
    0|2
  • Görev Adamlığı Profesyonellik Çok Çalışma Ve Yetenek

Özür Diliyorum Konuyla Pek alakası yok ama Melo Atibadan daha iyiydi demeden duramayacağım :D Çok Pardon

0|0
    0|0
    • Melo bir defansif ortasaha oyuncusu olarak zaten elit seviyede bir adamdı. Aldığı maaş yanılmıyorsam 3 milyon euro falandı ve sahada oldukça çirkef olduğunu Galatasaray taraftarı bile kabul eder.

Atiba takımdan 1 milyon euro maaş alıyor. Fizik gücü Melo kadar yüksek değil, o kadar iyi markajı da yok ve şut konusunda çok geride Melo'dan. Ama daha iyi top saklama becerisi ve pas istasyonu olma kabiliyeti var.

Tam aynı türde oyuncular değiller ama evet, Melo daha iyiydi. Ben yine de o herifi Beşiktaş'da görmek istemem, bize anca Pascal gibi samimi çirkef adamlar yarıyor, Melo gibi rakibin sinirleriyle oynayan adamları sevmiyor Beşiktaş.

• Evet çok para alıyordu biraz çirkefti ama melonun kuyruğuna basmadıkça bir sorun çıkarmazdı volkanla emreyle mottayla zaten insan olan kavga eder :D atiba dediğim gibi profesyonel böyle adamlar 36-37 yaşına kadar aynı tempoda oynarlar çünkü değer kıymet bilirler elinden ne geliyorsa son damlasına kadar verir ancak melo da öyleydi fıtık ameliyatı oldu nerdeyse hemen döndü oda profesyoneldi ben Galatasarayda öncelikle Melo Gibi futbolcular isterim olmuyorsa Atiba gibi topçuları da çok isterim varsın hırsını yaşamasın takıma lazım olanı versin

• Motta çirkef değil, mal sadece. Yani Emre, Volak gibi pislikten yapmıyor yaptığı salaklıkları, agresif yapılı ve sinirli, öyle rakibe artislenme, abuk subuk davranıp efelenme huyu yok. Mal sadece.

• Yönetenlerin mantalite farkında dolayı

0|0
    0|0
Yükleniyor...