Sivas Katliamının fotoğrafları ortaya çıktı !

Polisi askeri sanki bir bayram kortejiymişçesine kayıtsızca güle oynaya giden kalabalığı izliyor. Hoşgörü dinine mensup müslüman arkadaşlarımız çok sıradan bir işmiş gibi ellerinde benzin bidonlarıyla insan yakmaya gidiyorlar. Bunların fotoğrafları kişilerin kim olduğu belliyken yıllarca bu insanlar devlet tarafından saklanıyor. Ve medya kanallarımız saniyelik gösterimlerle geçiyorlar bu haberi yada hiç göstermiyorlar. Sonradan bana dini sev diyorlar.

O günki kan donduran dehşeti tekrar yaşatan bu fotoğraflar çok şey anlatıyor. Görene ...

link

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum, cesareti olanlardan...

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi birileri çıkar -belkide çıkmıştır okumadım aşağıyı- 3-5 kişinin yaptığını bütün Müslümanlara mal edemezsiniz. Herkes öyle değil. Bık bık bık bık öterler.

Ulan o öyle değil, bu böyle değil. Kim müslüman lan o zaman? Nereden tutsak elimizde kalıyor.

Birisi çalar çırpar, "Biz onları da kınıyoruz, bunlar gerçek müslüman olamaz"

Birisi küçücük kızı taciz ve tecavüz eder, "Allah'ından bulsun bu nasıl müslüman"

Birisi düpedüz cinayet işler topluca, "Bunlar müslümansa biz değiliz"

Birisi yılbaşında kalabalığın ortasında namaz kılmaya çalışır "Böyle müslüman mı olur, camii ye gitseymiş"

Birisi zimmetine haldır haldır para geçirir, kendi şirketlerinin elemanlarını taşeron olarak atar (üniversitelerden bahsediyorum) "Yazıklar olsun, böyle müslüman olmaz olsun"

Birisi kadınları recm eder, kız çocuğunu okula göndermez...

Birisi 5 karı alır, koyar koyar atar kenara ortada bırakır...

Birisi çarşafla kapalı kadının ayak bileklerinden tahrik olur...

Birisi TV'de Allah kitap şov yapar...

Ulan bi' müslüman gösterin de görelim o zaman. Herkes "Böyle müslüman olmaz" diyor. Ortada 1 tane adam gibi müslüman yok.

4|5
    1|6

Kızlar Ne Diyor 6

• bisey söylemeye gerek yok iki uni ögrencisi eylem yapmaya kalkissa onlarca polis biber gazi jop ile saldirir. o.cocuklarini devletin basina oturtan da zaten eli bidonlu bu piclerle ayni zihniyette olanlar.

hosgörüye gelince, inancsiz olanlar herhangi bir dine mensup olan diger insanlardan daha hosgörülüdür. okadar asagilanip dislandiklari halde siz niye namaz kiliyorsunuz siz niye cem yapiyorsunuz diye kimseye saldirip terör estirmiyor.

3|3
    1|5
  • Bunlar Müslümansa ben değilim. Bunlar Allah'a inanıyorsa ben inanmıyorum. Bunlar Allah'ı seviyorsa ben sevmiyorum. İşte o kadar...

3|4
    1|4
    • tamam olma, sankii cok lazimsindaa

• Ne demek istediğimi anlayamayacak kadar az beyin hücresine sahipsen bana laf sokmaya çalışma parcaladım09. Bilmem bunu anlatabildim mi?

• her dinci böyle bağnaz yargılayıcı değildir gayet açık görüşlü olanlarıda vardır.bununla dınle alakası yok kısıyle ve fıkırlerle sana empoze edılen düşüncelerle alakası vardır ve bırde donem sartları vardır.zamanında polıs sılahı sağcıya verıp solcu öldürttürüyordu sonra o sılahı alıp solcuya verip sağcı öldurtturuyordu. herkes kendı davasının peşinde sanıyor ama aslında yukardan oyanatılan kuklalardan farkı yok çogunun. bu kadar basıt bakmamalısın olaya temel etken dın değil o bır aractır. tabı bu yapılanda haksızlıktır savunmuyorum ama bence sen dar bır cerceveden bakıyorsun olaya.

0|2
    0|0
    • Güzel kardeşim skull and bones'tan tut dünya üzerindeki ekonomik tetikçilerden tut hepsini defalarca okudum. Olaya dar çerçeveden bakacak en son kişiyim. Ama maalesef din aydınlanmanın, özgürleşmenin, bilimin her şeyin önünde oturan kocaman bir engel bana göre, dini hiçbir zaman savunamam. İnsan yapımı bir şeyi savunmanın ordaki benzin bidonunu savunmaktan farkıda yoktur bana göre. Bu konuda çok ılımlı bakamıyorum maalesef. Olan yananlara olmuşken arkalarından öyle bakmayın demek kolay sanırım

• Bir öbür taraf olmadığına çok emin olduğum için ve var dahi olsa kendimden emin olduğum için sıkıntı yok. Biz öbür taraf hurafelerine en son inandığımızda 15 yaşındaydık sanırım.

• benımde bekledıgım boyle bır cevaptı o zaman sen hıclığe ınanıyorsun. bir müslüman olarak görüşüne saygılıyım senın tercıhın herkesın kendı doğru yolu vardır nasıl mutluysan öyle kal arkadaşım.

• Bir gaz bidonu ve okunmuş sakallar. Yani bunlar bildiğimiz şeyler.

Asıl önemli olan hala türkiye'nin belirli yerlerinde din, ırk ve toplum baskısı adı altında katliama uğrayan insanlar.

0|2
    1|2
  • Kanım dondu görünce... Ölüme göz göre göre izin vermek bu oluyormuş... Allah'sızlık bu işte...

0|0
    0|1
  • dedikleri gibi allah büyük :) sorar hesabını.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Eğer bunları devlet saklıyorsa polis orada göz yummuşsa bunun altında başka bişeyin olduğu ap açık.her nekadar hiç görmesekte derin devlet denen topluluk falan fıstık herneyse madımaktada onlar vardı 3-5 gün sonra sivasın intikamı diye başbağlardada onlar vardı.kaldıki madımakta içeriden çıkan yanmış cesetlerin hepsinde kurşun izi olduğu her daim söylenir.fotoğrafta görünen cübbeli sarıklı adamlar senin dediğin cinsten müslüman olabilirler ama 28 şubat sürecindeki ali kalkancılar müslüm gündüz gibilerde olabilirler onların kim olduğu sonradan ortaya çıktı o adamlarında derin devlet görevlisi olmadığını kim garanti edebilir.müslüm gündüzün altına yatan müridi denen kadının aksaraydan pavyondan getirildiğide çıktı ortaya.demem o ki herşey bizlere gösterildiği gibi değil kanımca

1|1
    0|0
    • Din insana dayalı örgütlü şiddet biçimidir bana göre ve altında yatan değil orda yananlar önemlidir.

• Sana dinlere saygı göstermeni bekleyen yok inananlara saygı göstermek zorundasın göstermem diyorsan hadi dediğin gibi müslümanlar katliam yapmış olsun hak edersin geçmişte sizlere katliam yapanları kınıyorum lanetliyorum soyunuzu kurutmadıkları için işlerini yarım bıraktıkları için

• Bu zamana kadar inananların gösterdikleri saygıdan dolayı baya ilerledik. Her taşın altından çıkacak neomüminler, sonrada saygı bekleyecek neomüminler. İşte özünüz, sarfettiğin cümleler özünüze en güzel örneği teşkil ediyor.

• Dinler yüzünden kaybettiğimiz gördüğümüz katliamların sadece en basitidir madımak. Kimler ölmediki hangi din daha hoşgörülü diye birbirini öldüren insanlar var bu dünyada. Yani sizce tanrı oyunmu oynuyor 4 din göndereyim yesinler birbirlerini. Kayıtlı insanlık tarihinin binlerce yılın sadece 260 yılı barışla geçmiş gerisi hep din savaşları. OLmasaydı dinler şuan kanserin bile çaresi bulunmuştu. İnancınız önemliyse Budaya inanın o daha mantıkllı Buda Derki '' Nerede okumuş olursanız olun kim söylemiş olursa olsun Ben bile söylemiş olsam Mantığınıza uymuyor size mantıklı gelmiyorsa hiç bir şeye inanmayın...

0|1
    0|0
  • Ateş olmayan yerden hiç bi zaman duman çıkmadı..

Madımakda ateş vardı duman çıkarmaya gittiler..

Sana dini sev diyen kim ulu orta dine hakaret etme otur oturduğun yerde bak duman çıkıyor mu...

Bırakın bu ayakları..

0|3
    2|4
    • Ne ateşi ne dumanından bahsediyorsun. Dinde denir ki insan canını Allah verdi Allah alır. Bu dini seven o insanların insan canı almaya hakkı var mı?

Sen neden bahsediyorsun.

• Seninkinde yara mı var?

• Elmalı pasta gavur icadı mantıken ama neyse. Kininiz içinde boğulun :)

• işte ben de bu tipler yüzünden nefret ettim dinden falan. hazret bile ömründe 2.5 ay savaşmış bunlara her gün cihat... deliye hergün bayram dememişler boşuna... bu arada mahkemede bunların avukatlığını yapanlar da akp vekili hatta birisi bakan şu anda

1|2
    0|0
    • Olurmu güzel kardeşim, hepsi hoşgörü dini mensubu. Hepsi sütten çıkma saydam kaşık bunların. Hepsi ana baba abi kardeş. Hepsi insan nede olsa bunların.

• iddiaları o yönde :/

• Ne denilebilir ki...

Kelimeler acıyı azaltacak mı?

O zaman yargılanması gereken insanlar yargılanacak mı?

Hala o cahillikten kurtulmamış örümcek beyinler için bir çözüm buluna bilecek mi?

Artık insanlar yoruldu bence.

Bu kadar rahat kandırılan bir millet olarak bu katlandığımız sonuçlar beklenen öngörülebilir şeyler.

0|1
    0|0
  • Bir kaç provakasyoncu kişi için her kişiyi yargılayamazsınız yanlış bir düşünceniz var bunu dine mal edemezsiniz

1|3
    1|2
    • Öldürülen, bombalanan, yakılan hangi aydını, yazarı, bilim adamını, hukucuyu hatta ilahiyatçıyı dine mal etmeyelim ? Hangi birini ?

• bunlar belli bir örgütün türkiye ile planlarının geldiği nokta iyide işlerini yaptılar kardeş kardeşi vurduruyorlar

• Hz İsa'nın hayat hikayesinin kendinden bir kaç bin yıl önce yaşamış Horus'un hayat hikayesinden alıntı olduğunu söylediler. Ve Hz. İsanın aslında yaşamadığını mitolojik bir varlık olduğunu söylediler. Bazı arkadaşlarda buna şeytanın oyunu bu, şeytan belliki bilerek o adamı binlerce yıl önce oraya koymuştu dediler. Her zaman cevap vardı yani.

• tamam inanmıyorsan inanma Allah'tan kormazların yaptığı şeyleri dinimize bağlama sadece kendini öyle avutursun.Adamlar olayları çarptıracakya hemen ortaya dini atıyorlar . Cins cins konuşmayın .

0|1
    1|1
    • Ne ilk nede sondu bu eylem. Ölen tonla aydın var ve hepsinin ölüm sebebi aynı. Bunu neye mal edelim ?

• O üstümdede kim varsa kim ne yazdıysa ha onlar ve senin gibilerin zihniyettinden dolayı böyle şeyler oluyor daha çarptırıp duruyorsunuz olayları hadi işinize bakın

• Yakan, yıkan, öldüren, bombalayan, kurşunlayan sen olacaksın, sonrada karşındakini suçlu göreceksin. Pes doğrusu şaşıyorum.

• bunların bosnada müslümanları öldürenlerden...tibette budistleri öldürenlerden..avrupada paganları öldürenlerden vs...ne farkı var..önemli olan sen suçlusun..o suçlu ben haklıyım yerine...herkesin inançlarıyla ve farklılıklarıyla hürce yaşayacak bir ortam kurmasını sağlamaktır..aslında gerçek laik bir devlet bunun için vardır ama laiklik türkiyede herkesin oyuncağı...hukukun kanun yerine geldiği bir ülkede normal...

0|0
    0|0
  • Hacıdan hocadan korkucaksın..

1|1
    0|1
  • yaa türkiye biraz karma karisik haliyle dünyada tek yani bögle seyler normaldir diye bilirizz

solcu sagciya katliyam yapar, sagci capulcuyaa, capulcu mahsum köylüyee ... iste bögle devam eder giderr yaa

yaa bunlara rahmen ülkeyi bütün tutmamizz cok cok güzell ne olursa olsun zamani geldiginde tek bilek oluyoruzz eh iste TÜRKIYEEMM

0|0
    0|2
    • o eskidendi corc şimdi kaç bilek oluruz ve o bilekler ne olur garantisi yok

• Kardeşim burda kürtlükle alakalı bir muhabbet yok ? Sen ordan bir bidon al kendini yakmaya başla hafif hafif, vatana millete en faydalısı bu olur bence.

• tamam usta senimi kiricazz, simdiden vatana millete hayirli ugurlu oslun yaa allah bismillah

• Üstü minare altı kerane denirya. Ha işte bunlar aynen öyle dinini seviyor kardeşim.

Hepsi şerefsiz.

0|1
    0|1
  • "Alevilere balans ayarı"... 1512'den 1993'e değişen bir şey yok...

0|1
    0|1
  • yaw kardeşim, dinle alakası yok bunun,adamların amacı da senin gibi gördüğüne inananları soğutmak zaten.

Sivasta,Maraş ta olan şey aynıdır.. 28 Şubatta olan şey de aynıdır. O dönem, istihbarat bürolarında sakallı,cübbeli kaç tane eleman bulunduunusen biliyormusun?millet o dönemlerle yüzleşip günah çıkartıyo, sen hala dini sevemedim diosun.. upgrade ol la bi..

0|1
    0|1
    • İşte bunun direk dinle yani cehaletle alakası var. Ben bunları gördüğüm için böyle düşünmüyorum. Zaten hep böyle düşünüyordum böylede düşünmeye devam edeceğim haksız değilmişim. Görünen köye kılavuz yüklemeye çabanız niye. Var olan birşey olmamış gibi göstermeye çalışmanız niye. Bu kara leke böyle silinmez.

Bizim ülkemizdeki din, şair öldürür, aydın öldürür, bilim adamı öldürür, sanatçı öldürür, gazeteci öldürür, ilahiyatçı öldürür. Din önüne çıkan herşeyi öldürdü bunca yıl.

• est abim,okuyosan bana da anlat öpiim elini...

• Dostum downgrade olup yaşarken upgrade ol diyerek aforizma parçalamanda bir garip.

Yükleniyor...