Wesley Sneijder Varken Bilal Kısa'yı Forvet Arkasında Oynatan Hoca Sizce Neyi Amaçlıyor Olabilir?

Son 10 yılda dünyanın en iyi 10 numaralarından biri varken Akhisardan gelmiş bir adam Galatasarayın forvet arkasında oynuyor.
Aylardan sonra ilk kez bir lig maçını seyrettim ama yine saçmalıklara şahit olmak zorunda kaldım.
İster kabullenin ister kabullenmeyin Sneijder bu ligin en iyi oyuncusu. Ve herkes biliyorki Sneijder doğru mevkide oynatıldığı zaman formda olduğu zaman bir maçı tek başına alabilecek yetenekte ve takımıda oynatabilen bir oyuncu
Ama son maçta ilk yarıda Hollandalı sol kanat oynuyor Bilal Kısa ise 10 numara pozisyonunda.2. Yarı Yasin sol kanada geçiyor Sneijder ön liberoya Bilal yine forvet arkasında. Bakıyorsunuz Sneijder defansta top çıkarmakla meşgul
Dünyanın her yerinde 1 maçta olsa böyle bir saçmalık kabul edilemez.
Bilal attığı gol dışında sahada yoktu, ne defansa yardım ne oyunu yönlendirebilme hiçbirşey yok ama bunların hepsini yapan Rodrigez oyundan alındı.
Zaten iyi oynayan birileri ya yedek kalıyor ya da oyundan çıkıyor.
Biz skor odaklı taraftar değiliz Şampiyonlar Ligi asla böyle saçmalıkları affetmez.
Siz bu yonetiliş biçimini beğeniyormusunuz?

0|0
1|9

En İyi Kız Görüşü

• Mourinho İnter'deyken Sneijder'i bir çok farklı mevkide denedi. Sol kanat ve defansif orta saha olarakta görev yapabiliyor Sneijder. Teknik direktörünüzü bence eleştirmeyin lige havlu atmış bir takımı şampiyon yaptı hatta 3 kupa kazandırdı size.

0|1
    0|0
    • Mourinho hangi maçta denemiş acaba söyleyebilirmisin? Sneijder i defansif oynatacak bir adam olabilirmi sence Mourinho?
      Mourinho İnterde en büyük başarılarını yakalarken takım lideri ve 10 numarası Sneijderdi. Arkasında Cambiasso önünde Milito ile Eto vardı

• 2010 daki Sneijder'in durumu 2013 teki Ribery'nin durumu ile aynıdır. Evet iyi oynadılar ama takım oyunu olarak bireysel olarak bu oyuncular takımı sırtlamamıştır. Hatta Bir çok kişi 2013 yılında Ribery yerine Robben olması gerekiyordu orada diyordu. Müller vb. bir çok oyuncu çok iyi oynadı ama Ribery bireysel olarak hiç parlamadı takım oyunu oynuyordu takım. Real Madrid ve Barcelona gibi bireysel olarak parlayan yıldızlar olsa neyse derim. 2013 te Ronaldo bir sürü gol attı bireysel olarak parladı takımını Dünya kupasına bile taşımıştır İsveç'i tek başına yıktı hat trick yaptı. İşte Sneijder ve Ribery bunları yapamıyor bunları yapamadıklarından Ballon D'or da kazanamaz en iyi oyuncuda olamazlar.

• Sneijder bireysel olarak zaten ön plana çıktı. İnterde geçirdiği mükemmel sezondan sonra Dünya kupasında tek başına Hollandayı finale taşıdı. Hatta orta saha oyuncusu olmasına rağmen 5 gol atıp David Villa ile gol kralligini paylaşti
      Futboldan anlayan bir insan Sneijderin defansif oynamasıni savunamaz. Hollanda milli takımında Defansif oynamıyor maçları izleyerek yorum yap.

En İyi Erkek Görüşü

• Bak Kardeşim Galatasarayın normalde olması gerek kadro
    Muslera-Sabri-Denayer-Chedjou (Hakan Balta)-Carole-Rodriguez-Selçuk-Yasin-Sneijder-Podolski-Burak (ligin ikinci yarısında duruma göre grosskreutz kanata geçebilir)
    ancak RODRİGUEZ melonun alternatifi olarak geldiği halde daha çok selçuk'un alternatifi gibi duruyor keza bilal kısa da öyle selçuk tarzı bir futbolcu benim tahminim rodriguez uzaktan şut atmaması golü ve asisti kovalamaması yüzünden bilal oynuyor diye düşünüyorum bilalde hamza hoca tarafından biraz kayırılıyor gibi ama dediğim gibi rodriguez bu dediklerimi yapmaya başlarsa (muhtemelen ligin ikinci yarısında başlar) mükemmel bir futbolcu olur zaten şu hali bile fena değil o zaman bilal efendi kulubeye forvet arkası sneijdere orta saha selçuk-rodrigueze bırakılır diye düşünüyorum

0|0
    1|0
    • Meloyu çok arar Galatasaray. Sezon başında Melo gidiyor haberlerini duyduğumda inanmak istememiştim. Ve malesef korktuğum başıma geldi. Ve bazı Galatasaraylılarda Melo gitsin diye demediğinı bırakmadılar.
      Galatasarayın Rodrigez dışında şut atan ve golü düşünen birçok oyuncusu var zaten. Rodrigez orta sahayı hızlandırıyor. Ama Bilalde hiçbirşey yok.

• Gökhan 4.5 milyon euroya alındı, 22 yaşındaydı ve takımda ikinci sezonuna başlayacaktı, bir insan evladı da Gökhan'ın ederinin daha fazla olmadığını iddia etmez ki geçen sene çok iyiydi Gökhan. Şimdi o paranın iki katına alıcı bulursun Gökhan'a.

Sorun da bu * , bu bizim büyük takımlar bu kadar basit birşeyi yeni yeni öğreniyor. Beşiktaş batmasaydı bunu hiç oturtmayacaktı, aynı şekilde Galatasaray'da bunu öğrenmeye çalışmayacaktı. Bu ne biçim yönetim la?

Fener de olurda FFP'ye falan takılırsa mecbur öğrenecek transfer yapmayı. Senelerdir kalas anadolu topçuları arasında göze iyi gelen vasat oyunculara ederinin çok üstünde para veriyorlar.

Mesela Galatasaray'da çok net bir örneği var, Olcan Adın.

• @Ragnar_Lodbrok sadece olcan olsa iyi en büyük yara budur şimdi 10 dk düşünsen sana 4 büyüklerden 50 isim yazarım en az ama düşünmek istemiyorum işte umarım bu iş sürekli devam eder ben Galatasarayda Carole Rodriguez Denayer gibi futbolcuları görmek isterim tarık çamdal olcan adın umut bulut gibi futbolcuları değil İnşallah hep Bu politikayla devam Eder Galatasaray

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 8

• Sneijderin kanat oynamasi konusunda evet sacmalik bencede defansif ortasaha konusu ise macin belli bolumlerinde denendi ki futbol kariyerinde zaman zaman bu mevkidede oynasada şu an zor sneijderin yeri ofansif ortasahadir Cl zaten kaldirmiyo hatalari orasi ayri.

0|0
    1|0
    • Biz bu Prandelliyi bu saçmalıkları yüzünden göndermedikmi zaten. Sneijder bugün Galatasarayda forvet arkasında oynamıyorsa bu bir skandaldır.

• Mac icinde denendi sadece bu. Sneijder'in geride top dagitmasi, Bilal'in onde sok pres yapmasi amaclandi. Asil sacmalik Sneijder'den kanat yapma sevdasinda

0|0
    0|0
    • Sneijder birçok kez defansta top çıkarmakla meşguldu. Aynı şeyi Prandelli yaptı biz onuda sert biçimde eleştirdik.

• bir kere daha soyluyorum, macin bir bolumunde denendi bu. Hamzasson'u sahsen pek begenmem, macin ilk yarisi kadro ne kadar kotuyse, ikinci yarisinda da o kadar iyi oynadi. Takimin bir tane bile defansif orta sahasi yok la.

• Takımın bir tane defansif orta saha oyuncusu yoksa bunu bu kadro planlamasını yapan ve transferleri yapan adamlara sorman lazım. İngilterede maaş alamayan adam imza parası+700 bin Euro verip Jem Karacanı alanlar bunu düşünmüştür herhalde
      Maçın 2. Yarısında Sneijderin 1 tane şutu bile yok Selçuk ve Sneijder hep Bilalin arkasında oynadılar

• Abi bence de yanlış Bilal GalataSaray'da ilk 11 oynayacak adam mı? Sadece bir alternatif, ama Sneijder milli takım kampından geldiği için yorgundu. O yüzden böyle bir rotasyon olabilir zaten erken çıktı oyundan. Normalde Sneijder'i kimse kesemez bunun bütün takım da taraftarlar da farkında zaten.

0|0
    0|0
    • Sneijderi kimse yedek bırakamaz zaten. Ama yanlış mevkide oynatılıyor

• yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı

0|1
    0|0
  • Yasini oynatmayip rodrigez i kanat oynatirken ne dusunuyosa aynisini dusunmus 😄

0|0
    0|0
  • görüş farklılığı ben bilalin oynamasından memnunum rodriguezi beğenemedim bir türlü

0|0
    0|0
  • Benfica macinda bunu yaparsa biteriz

0|0
    0|0
  • Bunu sormak icinmi uye oldun?

0|0
    1|0
    • Ben 3 senedir bu sitedeyim buna benzer soruları daha öncede birçok kez sordum zaten. Bir ara sıkılıp hesabı kapatmış olabilirim. Ama bunu yapmam soru sormama engel olamaz.
      Benim için adımın yanında yazan xper puanlarının önemi yok. Yazdıklarımın önemi var. Aksi olsaydı yaz başında 3 senelik hesabımı hiç düşünmeden kapatmazdım.

Yükleniyor...