Isteyince olmayacak şeyler var mıdır ?

aslında çok önemli bir soru...

bazen deriz ya imkansız diye birşey yoktur... insan isterse herşeyi yapar başarır. yeterki istek olsun içimizde diye...

inanıyomusunz... hayatta herşeyi istemek yeterlimi... yada şöyle sölim isteyince yapamayacak şeyler varmıdır ?

Güncellemeler:
bi kaç örnek istiyorum...

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• yeterki iste gerçekten oluyor 27 yaşıma kadar hiç tatil yapmadım ve tek isteğim avrupaya gitmek ve almanyadaki yakın akrabalarımı görüp avrupada gezmekti o kadar çok istediğim bir tatil planıydıki bazen yapamayacağım sadece hayel de kalacağını düşündüm ama gerçekten isteyince oluyor ve kısmet oldu 1 sene de 2 defa gitme imkanı yakaladım ve çek cumhuriyeti,almanya,hollanda olmak üzere avrupada güzel bir tatil yapmış oldum... yapabileceğine inan yeterki... ama yapılamayacak hayeller kurma sakın.. aradaki ayrımı belirlemen önemli kesinlikle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Arkadaşım, benim meşhur bir sözüm vardır;

"Talih kuşunun sıçması için kafamızı kuşun g*tüne denk getirmeye çalışmak yetmez, kuşun da sıçmaya niyeti olmalı..."

Yani ne yaparsan yap, çabanın karşılığı her zaman şans ile ilişkilidir, şans yoksa çabaların boşa gidebilir...

0|0
    0|0
  • Hayatta ne yaparsan yap hep bir eksik vardır. o da sevgidir.

Ha sevgiyi bulduysan eger hayatta başaramayacagınız hiçbirşey yoktur

0|0
    0|0
  • Cok sey var isteyipte yapamayacagin... yapabilmen icin her seyin bir kriteri var sonucta... ornekse okumak: okumayi ogrenmek okumak icin bir kriterdir... las vegasta kumar oynamak icin para kriterdir gibi... yani insanin icinde bulundugu hayat sartlari gelir duzeyi toplumsal ve politik gercekler vb unsurlar isteklerini gerceklestirmesine engel teskil eder... cok ornek var saymakla bitmez isteyipte yapamayacaklarimiz...

0|0
    0|0
  • istesekte yapamayacağımız şeyler vardır tabikide.herşey istemek değildir.bazen biraz verilen gücün sınırı,bazen rabbimin istemesi,bazende kısmet.örnek mi:koşarak uçaktan daha hızlı olmak istiyorum o kadar antreman yapıyorum ama bisikleti bile geçemiyorum :) örnek mi gençliğimi çok istiyorum hani nerde.ama çok istiyorum :) gibi gibi gibi

0|0
    0|0
  • kesinlekle imkansız diye bişey yok ama birde kader olgusu var,bazaen insan birşey ister ne kadar gücü olursa olsun elde edemiyor ,o zaman bu deyim göreceli bir kavram haline geliyor zaten öyle değilmi

1|0
    0|1
  • Malesef imkansız diye bir şey vardır ne kadar çok istesekte...

0|0
    0|0
  • istemekle olmaz, çalışıp çabalayacaksın:) sadece istemekle olsaydı kimse çalışmaz, her köşede istek cafeler olurdu:D

0|0
    0|0
  • vardır.

0|0
    0|1
  • O seni istemediği sürece sen onu ne kadar istesen de olmuyor bazen

0|0
    0|0
  • ikili ilişkilerde her şey imkansızdır.çünkü ortak nokta gerekir.

0|0
    0|0
  • Var mesela mutlu olmak istiyorum olamıyorum

0|0
    0|0
  • Var tabi.

0|0
    0|0
  • Var. Mesala böyle gitar çalmak isteyebilirsin, ama çalamayabilirsin: link

0|0
    0|0
  • elbette zamanda yolculuk edemezsın sımdı

0|0
    0|0
    • edersin tamam belki eski zamana gidemezsin ama ordan kalan eşyaları resimleri falan görüncede insan zaten gitmiş yaşamıs gibi oluyor

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu soru bence içinde kaderi de barındırıyor direkt. Çünkü senin çok daha fazla çaba gösterip istediğin şeylere bir başkası sahip olabiliyorken sen olamayabilirsin. En son kademeyi kader belirler.

Ama o kademeye gelene kadar önce istek, sonra çaba. İnsan, öyle ya da böyle istediğini alır diye düşünüyorum. Belki tam istediği şekilde olmaz ama mutlaka olur. Ama dediğim gibi yine işin içine kader ve inanç giriyor. Eğer o çok ama çok isteyip çaba gösterdiğin şey, bu dünyada senin imtihan vesilense yapabilecek bişey yok.

İstek ve çaba yeterli olsaydı, insanlar herşeye karar verebilselerdi, şu an bir tanecikte olsa bi ölümsüz insan çıkardı :) en basitinden seni bir türlü sevemeyen bir insana yapılabilecek tüm güzellikleri yap, yine de onun kalbine giremiyorsan giremiyorsundur. Bazı şeyler çabayla olmuyor. Ya da mesela hastalıklar. Çok istersin, bütün yolları denersin, iyileşemezsin. Aciz olduğumuz muhakkak.

Ama ben yine de imkansız diye birşey olmadığını düşünüyorum. Ümit kapılarını kapatmayı hiç sevmiyorum. İnsan çok isterse ve çabalarsa ve çok dua da ederse yürekten, mutlaka birşeyler olacaktır bence. :)

Konu başka yöne kaydı ama öyle. İmkansız diye birşey yok çünkü çalışıp çabaladığım, çok istediğim şey benim için çok ulaşılmaz ve imkansız olsa da, gerekli sabrı ve emeği gösterdikten sonra, onu bana verecek olanın gücü herşeye yeter zaten.

0|0
    0|0
  • insanın isteyipte yapacağı tek şey vardır oda günah işlemek !

huzur istediginde olmayan bişey tek çare Allah'tır o yuzden iyilikler Allahtan kötülükler kuldandır

0|0
    0|0
  • sana örnek olarak sevginden vazgeçemiyosun önünde engellerin var önce düşünecegin ilk şey önündeki engeli aşıp daha sonra sevdiginin peşine düşmek gibi... zaten engel aşmadan istedigine kavuşma imkanın çok zor olacaktır tabi sende bu engelleri aşmak istersen imkansızı başarmış olursun

0|0
    0|0
  • imkansız a inanmıyorum sadece caba ve sabır isteyen seyler vardır nihayetinde insan kazanırda:)))) azim hırs sanırla insan oğlunun yapamayacağı elde edemeyeci hiç bişi yoktur...

0|0
    0|1
  • evet insan istedigi herşeyi yapabilir ama önünde engeller vardır o engelleri aşmadan istedigine ulaşamaz oyüzden çaba göztermesi lazımdır.

0|0
    0|1
  • istemek yetmez çabalamak gerek ama brzda kader işi

0|0
    0|0
  • imkansız yoktur .. engeller vardır aşması bazen imkansız olan ...

0|0
    0|0
  • Hayırlısı olsun demek lazım...nasipse olur.Tevekkül ve tevekkül.

1|0
    0|1
  • yk bence mesela ben okuyorum öğretmen olmayı istiyorum ama şuan olmuyor

0|0
    0|1
  • ben yok diyosam yoktur.

0|0
    1|1
Yükleniyor...