Hüseyin Nihal Atsız'ın beğendiğiniz sözlerini paylaşır mısınız?

Hüseyin Nihal ATSIZ beğendiğiniz sözlerini paylaşırmışınız?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Türkler için milliyet her şeyden önce bir kan meselesidir.. Türklük yalnız manevi-ahlaki değil, aynı zamanda maddi (yani fizik, fizyolojik, fizyonomik ve antropolojik) bir şeydir.. Türk olmak için Türk ırkının maddi ve manevi hasletlerini tevarüs etmek icap eder..Bazılarının söylediği gibi milliyet yalnız anlaşma vasıtası olan dilin birliği ile izah edilseydi bir istanbul yahudisinin bize bir Kırgızdan daha yakın olması lazım gelirdi. Halbuki bütün kanunlara, siyasi ve içtimai hadiselere, propagandalara rağmen biz Kırgızı kardeş, yahudiyi de köpek çifit olarak tanıyoruz. Çünkü Kırgızın damarındaki kanın kendi damarımızdaki kan olduğunu, yahudinin ise bize düşmanlıkla yuğurulduğunu biliyor, seziyoruz..

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yazmasaydın tanımıyordum bu adamı :) araştırdım çok başarılı bence takdir ettm :D

Din arabın, hukuk sizin(italyan), harp türklüğündür.

0|3
    0|0
  • Dinin bir ruh ihtiyacı olduğunu bilim kabul etmiştir.

İlim ve hakikat, siyasetin oyuncağı olamaz.

İstek ve inanç, her güçlüğü devirir.

İnsan meziyet sahibi olmaya mecburdur.

...

Ben aslında kim olduğunu bilmiyordum,soruya bakınca araştırmak istedim,teşekkür ederim.Yeni bi'şey öğrenmiş oldum.

0|2
    0|1
  • para para para.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• En çok bilinen sözü; "Şerefin tavizi olmaz!"

0|1
    0|0
  • "Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."

Atatürk

0|1
    0|0
  • atsız adam gibi adam kitaplarına hastayım ruh adam, bozkurtlar diriliyor, bozkurtlar ölüyor bunları tuttum

0|2
    0|0
  • Paul auster

Bir güzellik yap kendine. Kimseleri sevmediğin kadar, kendini sev sadece. Bırak seni sevmeyenler üzülsün; yüreklerine sığamayacak kadar büyüksün diye.

Benden nefret ettiğini duydum. Eğer seni düşünecek vaktim olsa, bende senden nefret ediyor olurdum.

Bir kadının canı yandığında, bir erkeğin başı belaya girmek üzeredir .

Kadınlar önce erkekleri değiştirmek için çaba sarfederler. Erkek değişince de; seni artık tanıyamıyorum, çok değiştin derler.

Bir defa aldatan kişiyi affedersen, seni yine kullanır; çünkü ihanet bir ruh hali değil, karekterin dökülüs biçimidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...