We'll all together...

Bu aralar depresif panda gibi takılmaya mecbur bırakıldım.Tuhaf tuhaf insanlarla beraber zaman geçirmek her zaman ilgimi çekmiştir.Yeni insanlar tanımak.Ama benim bir huyum var.Yeni insanları tanımak iyi geliyor her telden ama işte o lanet olası huyum beni bırakmıyor.Başkalarını tanırken kendimi tanımayı istemiyorum.Ben şizofren miyim acaba? Bugün benim bir alt jenerasyonum olan bir çocuk ingilizce kursundan çıkmış 'We'll all together' diye diye dolanıyordu ortalıkta.Bu söze inanmıyorum.Siz inanıyor musunuz? Madem hep birlikte olacağız neden sınıf farkı var? Neden ırkçılık var? Neden hala asgari ücret alan birinden maaşının nerdeyse 2 katı vergi alınıyor? Buna ragmen diğer insanlar nasıl mutlu olabiliyor? Herkes birşey hissederken ben bu duruma neden hissiz kalıyormuşum gibi hissediyorum? Ben felsefe mi yapıyorum yoksa? Ya da ben şuan ne yapıyorum? Neden? Bu sözcük kim tarafından neden bulunmuş ki? İnsanlar kullandıklarında genelde isyanını belli etmek için kullanmış oluyor? Ben bu aralar gustave flaubert gibiyim. Realist birşeyler yazmak istiyorum ama bunu kimse okumasın istiyorum. Yahu bu aralar ben ne yapıyorum.Genel bir isyan başlattıım kendi içimde.Alyuvarlar vs. Akyuvarlar. Neler oluyor.

Ve bunlar, bütün bunlar beni neden ilgilendiriyor? Çok mu realistim çok mu pasif...

Murat Cemcir üstadımdan bir sözle kapatıyorum

-Alayına isyan değil kardeşim,alayının şerefine içiyoruz.

Bunu aslında yazı olarak yazmak istedim ama kısmet burayaymış.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Düzen böyle yapacak birşey yok.Ve tüm bu düzene rağmen insanlar mutlu.Çünkü insanlar ayakta uyutuluyor.Elden ne gelir?

0|0
    0|0
    • Vay be. Ben farkında olmadan düzene isyan ettim heralde.

Çürük raporuna sahip bir evlat babasının arkasına sığınıyorsa düzen bozuk değil düzeni düzenleyen bozuk. Bu ne lan düzen düzene.

• O bir ulusa seslenişti ;)

• Anladım.

Kızlar Ne Diyor 1

• anlıyorum.. hayat böyle,insanlar böyle,yerlesmis anlayıslar var.sistem böyle acıkcası.ya sisteme uygun yasıcaksın ya da sistemi degistirmek icin caba göstericeksin,sikayet ederek bi yere ulasamazsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...