Sanal Ticarette ürün iade sorunu

Hepimizin kullandığı ve kesin bildiği bir sanal alış veriş sitesinden bir ürün aldım.Fakat bu ürünü daha bana kargodayken satıcıyla görüşüp iade etmem gerektiğini belirttim.Satıcı ürünün Çin den tedarik edildiğini ve bu konuda bana yardımcı olamayacağını ayrıca ürün ödemesini onaylarsam bir dahaki satışlarında bendeki kapalı kutu bu ürünü gönderecekmişim ve ücreti hesabınıza yatırırız dedi.

Site yöneticilerine durumu bildirip 7 gün yasal süre içinde iade edeceğim dedim.Bana gelen cevapta "keyfi iade bulunmamaktadır " yazılmış. Halbuki mesafeli satış sözleşmesinde sebepsiz cayma hakkım var.

Satıcıdan iade kargo bilgisi isteyeceğim vermezse ve site ödemeye otomatik onaylarsa satıcı ve site hakkında davacı olacağım.

Böyle bir sorun yaşayanınız oldu mu? Nasıl çözümlendi?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• davacı olmana gerek yok, doğrudan bankanla iletişim kur açık provizyonu iptal etsinler..

0|0
    0|0
    • İlk ben satın aldım.Kendi onayımla.Ürünü iade edeceğim fakat satıcı ve site bunu imkansız gibi kılmaktalar

• gitti gidiyor nokta comdan bahsediyor olmalısın.. ben de bunun çözümünü söylüyorum sana, bankanı ara olayı anlat ödemiş olduğun para açık provizyondadır.. işlemi iptal etmek istediğini paranın hesabına geri aktarılmasını istediğini ilet.. direkt işlemi geçersiz kılarlar..

• Sa...den com sitesinden. GG de iade şartları sorunsuz yapılıyor.Güvenli ticaret olan ürünü almama rağmen sanki site satıcıdan yana, komisyon alma peşindeymiş gibi.

ankayı arayıp açık provizyondaki bu parayı iptal etmelerini istesem kendi onayınızla alışveriş yapmışsınız ürün aldığınız firmayla görüşün derler muhtemelen.

Kızlar Ne Diyor 1

• Hakem heyetine gitmen yeterli.Yalnız şunu anlamadım sana ürünü gönder paranı hesabına yatırırız diyorlarsa zaten iadeyi kabul etmişlerdir.

0|0
    0|0
    • Yok.Yani ürün bende kalacakmış.Yani satın almış olacağım.Satıcı bir müşteriye aynı üründen sattığında bendekini gönderecekmişim ücreti hesabıma yatıracakmış..Pek mantıklı gelmedi

• bilinen bir site mi alışveriş yaptığın yer?Eğer öyleyse sikayetvar.com a şikayet yazmakla başla.

• tabi.Hepimizin çok iyi bildiği ve benimde birçok alışveriş yaptığım bir yer.

Erkekler Ne Diyor 1

• kredi kartından ödeme yaptıysan bankayı aray, durumu anlat ve işlemi iptal etmek istediğini söyle, gelen kargoyu kabul etme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...