Vegan Olmayı Düşünürmüsünüz?

Hayvanların inanılmaz acılarla ve eziyetlerle kesildiği fabrikaların ekmeğine yağ sürmemek için VEGAN olmayı düşünürmüsünüz?

Onların da en az sizin kadar yaşama hakkı var!

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• çok saçma . kesim şartlarına uygun olduktan sonra helal olan hayvanların ürününü yemenin bi sakıncası yok . söyler misin sadece otla beslenerek sağlığını nasıl koruyacaksın . hayvan hakları için eğer bişeyler yapılacaksa izinsiz avlanmalara daha çok dikkat etmek , kürk vs giyim malzemesi olarak kullanılmalarını engellemek ,daha doğrusunu denetime özen göstermek önemli. barınaklar aç havyanlarla dolu . ama bir yandan petshoplarda sırf bir eşyaymış gibi hayvan satışı devam ediyor .hatta cins köpek alıp çiftleştirip çiftleştirip para karşılığı satanlar var . bu hayvanların ilerisini düşünmeden . vegan olmak yerine petshopların önüne geçmek barınak denetimlerini yapmak , devlet eliyle korumak daha mantıklı

2|1
    0|2
    • Merhabalar,

Söylediklerinizin bir kısmına katılıyorum. Kesin şartları uygun olduktan sonra yenebilir diyorsunuz. Fakat uygun olup olmadığını nereden biliyorsunuz? Hayvanlar ne kadar eziyetlerle kesiliyorlar. Şunuda söylüyeyim vegan'lar et yiyenlere oranla 15 yıl daha fazla yaşıyorlar. Bunların dışında tüm söylediklerine katılıyorum. Teşekkürler.

• kesimhane şartları çok acı . ama bunu denetlemek devletin görevi . ben bunu kendim halledemem yani . ama sizin dediğinizden yanlış anlamlar çıkaranlar oluyor . islam inancına göre kurban vardır . ama kurbanı vahşet gibi gösteren bir kesim var . 15 sene fazla yaşar demişsiniz ama bi yumurtadan alacağım vitamini veya bir sütten yoğurttan alacağım kalsiyumu hiç bir besin maddesinden alamam .bu yüzden bende size kısmen katılıyorum yani şartların iyileştirilmesi konusunda .

• tipin niye satanik ozaman bilader

0|1
    0|0
    • Satanistler kedi kesiyorlar sanıyorsan seninle büyük bir sorunumuz var demektir.

• Hala modern satanizm ile karıştırıyorsun. Metal müzik dinlediğin zaman satanizm'i bileceğini sanıyorsun heralde? Bende black metal dinliyorum. Sen o metal müzik dinlerken satanist grupların yaptığı konserlerde gördüğün kendini satanist sanan, sırtına bir pentagram baskısı yaptıran gençler ile karıştırıyorsun sanırım. Önce satanizm'i öğrensin onlar. Satanik propaganda diye bir taraflarını yırtarken ateizm propagandası yaparken buluyorlar kendilerini.

• boşverin ya hayat kısa lkdşf

• Eziyet edilmesine Kürt için kullanılmasına bende karşıyım lakin B12 vitamini eksikliği Çekiyorum zaten... Onları yemem gerekiyor. üzgünüm :)

0|0
    0|0
  • Hayır düşünmem, etimi yer, sütümü içerim.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• doğal dengede insan avcı rolünü üstleniyor diye vicdanım mı sızlamalı tutupta kediyi köpeği vs hayvanlara eziyet edelim demiyorum veya kürküymüş dişiymiş boynuzuymuş diye telefte etmeyelim ama aslan ceylanı avlayınca doğal denge ben dana eti yedim mi vahşet bunu pek anlayamıyorum hadi bunu anladım niye vegan süt içmektemi zarar nasıl bir mantık bunu açıklayabilir merak ediyorum

0|0
    0|1
    • Hocam insan anatomisi et yemeye uygun değildir aslında. Ama yerseniz tabi ki de vahşi olmazsınız.

• Hocam izleseydiniz anlardınız. O yumurtalar o süt hayvanlardan güzelce mi alınıyor sanıyorsunuz? Boğazlarından kelepçeli ineklerden zorla alınan sütlerden bahsediyoruz. O tavukların gezecek alanları yok hepsi o kafeslerde kıpırdayamadan sadece yemek yiyerek ve su içerek yaşıyorlar. Bunlar en iyi ihtimaller daha kötüleri de var.

• s*kmle güldüm buna,adam internetten yazı yazıyo ama "doğal denge"den bahsediyo...

• Eziyetsiz kesime evet derim, ille de bir şey yapmak gerekiyorsa bu konuya yönelirim. Ama binlerce yıldır kesilip yenen canlıları yemeği kesemem.

0|0
    0|1
  • peki sen ne yapmayı düşünüyorsun ? Burada konu açarak 10 kişiyle bu vahşeti durdurmayı mı planlıyorsun ? yediğin etten içtiğin suya kadar herşeyde bir pislik var ve bu dünyanın vazgeçilmez bir gerçeği.Eğer ki sen milyonların yararlandığı pis yada temiz kaynakları göz önüne alıyorsan düşünceli bir davranış sergilediğini düşünüyorsan veganlığı bırak da afrikaya bir el at.

0|0
    0|0
    • Merhabalar,

Toplumu değiştirmek için birey öncelikle kendini değiştirmelidir. Değişime başlayalım o zaman. Afrikaya el at diyorsunuz 1,3 milyar müslüman var. Zekat veriyorsunuz ya hani nerede o zekatlarınız? Şu zengin iran, suudi arabistan afrikaya bi el atsın söyle sen.

• bir aslan ceylan yemeyi kestiginde bende belki dusunurum.. doganin dengesi bu yesillige ihtiyacin oldugu kadar hayvansal besinlerden alacagin proteinede ihtiyac var ayrica lezzetlide :)

0|0
    0|1
    • o halde sen de aslan gibi avlan,tırnaklarına yakala dişinle öldür ağzınla parçalayıp pişirmeden ye ve tüm bunları çıplak yap..la oğlum işinize gelmeyince hemen de "doğal" hikayeler uyduruyorsunuz...

• Düşünmem. Bana göre değil.

0|0
    0|0
  • ben çok cahil kalmışım Vegan ne :/

0|0
    0|0
    • Hayvan ve hayvan ürünlerini yemeyen. (Süt, yumurta, bal v.b)

Yükleniyor...