Çocuğumuzun boyu sporla uzayabilir mi?

Benim boyum 170 sevgilimin 173 falan. Benim ailem uzun (genelde kızlar 170 civarı erkekler 180-190) onun ailesinde en kısa olan kendisi. Çocuk babaya benzedi diyelim, küçüklüğünden beri uzamasını sağlayacak spor yapıyor olsanormalde 173te kalacakken 178-180 olma ihtimali doğar mı? Ben boyu sorun yapmam da bizim ülkede malum herkes manken olduğu için herkes uzun arıyor ya.. o yönden sıkıntı yaşasın istemem :/

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Babamın boyu 185 ti benim boyum 165
    Belli bir kısma kadar genler aileden kaynaklı gelişir ancak geri kalanı yaşam tarzıyla alakalıdır
    Bebeklikten beri egzersiz yaptırır ornanik beslenir ise ve gerekli hareketleri çalışırsa uzun boylu olur
    Sonuçta basletcilerin bütün ailesi 2m boyunda degil

1|0
    0|0
    • anne de uzunsa ailede kısa biri vardır ama mutlaka. amca dayı falan. ebeveynlere iş düşüyor aslında bu konuda ama umursamıyorlar işte bazen

• Bağırsaklarında kurt da olabilir

• Kilosu iyi. Sadece gelişimi kötü 22 yaşında daha gelişmez zaten de hiç değilse sağlıklı şeyler yesin sürekli halsiz bitkin hissetmesin değerleri düşükse iyi olsun diye işte

En İyi Kız Görüşü

• çocuk gelişimi kitaplarını incele. özellikle çocuk beslenmesi ve gelişim evleri..

1|0
    0|0
    • aklıma gelmemişti teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 11

• 10 sene sonra dünya diye güzel neşeli bir ortam kalmayacak belkide bu neyin telası

0|0
    0|0
  • uzayabilir

0|0
    0|0
  • basketbol oynasın uzar

0|0
    0|0
  • Baskın ve çekinik genlere göre değişir bu olay. Nasıl ki göz rengi kan grubu dağılımı oluyorsa kemik yapısı da bu şekilde yaratılıyor. Allah sağlıklı hayırlı ömür versin de boyu pek önemli değil :)

0|0
    0|0
    • Biliyorum zaten bu yüzden genetik özelliklere rağmen sporla uzayabilir mi diye sordum. Sağolun

• Spor kemik yapısını değiştirmez. Nitekim bir tanıdığımız vardı 3-4 sene yanılmıyorsam basketbol oynadı fakat kızcağızın boyu pek de uzamadı 155 civarı olması lazım. Anne baba boyları da öyle ama o ailenin diğer çocukları içinde 180 olan da var.

• Anladım

• basketle uzar

0|0
    0|0
  • 2 gönül bir oldukdan sonra boyun pek bir önemi yok

0|0
    0|0
  • barfix çeksin.

0|0
    0|0
  • basketbol oynat uzar

0|0
    0|0
  • mutlaka uzar

0|0
    0|0
  • Evlendin o kaldı :D

0|0
    0|0
  • Sondaki ironiye iyi güldüm :D Sıkıntı yapma, benim babam 1.60 annem 1.55 ama ben 1.80 im

0|0
    0|0
    • Umarım çocuklar da dayıya bana falan çeker boy konusunda :) 155 boyunda mantar gibi kızlar burada 180lik adam istiyoruz diyorlar ondan kafama takıldı. Umarım oğlum olursa öyle salakları sevmez

• Öyle zaten. Daha iyi fiziği olana da gidebilir para için evlenmişse daha zengine gidebilir. Onların ne ayak çıkacağı hiç belli olmaz.

• Aynen öyle

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...