Türkler şöyle Türkler böyle diyen insanın yine bir Türk olması sorunu..

Anca çene anca çene.İcraat yok.O tarz insanlara lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini birilerinin anlatması gerek.. Bugüne kadar ülken için sen ne yaptın da yattığın yerden konuşuyorsun demek istiyorum.. Bir olayı eleştirmeden önce aynaya bakmak gerektiği düşüncesindeyim..Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?

Gerilim olmasın diye bu link benden size gelsin :))

link

0|0
836

En İyi Erkek Görüşü

• duygularıma tercüman oldun resmen.halbu ki neleri başardı bu millet.bunlar tv deki psikolojik harp işleri.kendimize güveni sarsıp bizim yükselmemizi istemiyorlar.

1|2
    0|1
    • psikoloji harp... güzel terim. :)

zaten kullanıcı adın bu işlerle olan ilgi alakanı belli ediyor ;)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 35

• Türk var kendini Türk zanneden var... Irkçılık mı yapıyorum, sonuna kadar ırkçıyım... Türk olmanın asaletinden, şerefinden, onurundan, gururundan nasip almamış, kendi ülkesinde yabancılar kadar değer görmeyip, yabancı ülkelere gittiğinde gözlerdeki geçmişten gelen nefreti düşmanlığı görmemiş birinden beni anlamasını da beklemiyorum...

Türkler bana göre dünyanın en sıcak, en insancıl, en dürüst, en zeki, en asil, en güçlü, en şerefli, en onurlu milletidir...

Ne mutlu Türk'üm diyene...

1|0
    0|1
  • ülkesi için birşey yapmamış olabilir ama kötü şeyler yapmıyorsa en azından nötr olduğu için negatif kişiler hakkında yorum yapma hakkına sahiptir.

2|0
    0|0
  • Çok sevdiğim bir söz var.

Bir insanın başka birini bir olayla ilgili yargılaması için önce kendisinin o olay hakkında yargılanıp aklanması gerekir.

1|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=fqZNleVPys4 gereksizse söndür Tuhafım takılma kendi osuruğunun sesinden ve kokusundan bi'haber olanlara.

1|0
    0|0
  • Boş sızlanan insanlardır. Sızlanmak yerine harekete geçmek gereklidir. Sokakları yöneten devletide yönetir. Devlet dışarıdaki gevrekçi kahvecidir. Bir şeyler yapmak isteniyorsa çeneyi kapatmak gerekli. Bunları yaparak kendini Türk zanneden kanı bozuklarıda dar ağacına vermeli. Bütünlüğü bölüyor başka işi yok...

1|0
    0|0
  • Hakılısın. Eleştirenler ilk önce kendilerine bakmalı. Vatanı için faydalı ne yapmıi ona baksınlar. Ha ben türküm böyleyim, şöyle yıkarım boyle yakarım, bunlar kanımda var falan gibisine de karşıyım..Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve Peygamberiniz de birdir. Arabın Aceme, [Arap olmayana] Acemin Araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. Hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takva iledir.) [İbni Neccar]

Kendini nasıl geliştirdiysen, ne kadar karakterliysen o kadar iyisin..

1|0
    0|0
  • herkes masa başındaa çalışmak çok para kazanmak salla başı al maaşı rüşveti çevir entrikayı tarzı bir hayat görüyor ve bunu istiyor 40-50 yıldır gelişmekte olan ülkeler kategorisindeyız toplumlar devletler vasıtasıyla gelişmezler herkes bireysel cabalarının ürünü olarak toplum bir bütün olarak gelişir. biraz tembellik iş beğenmeme ve çok şikayet eden bir yapımız var.

1|0
    0|0
  • illuöinati44'ün de dediği gibi bizi yıpratma çabaları hep. genelde bilinçli olarak yapılan şeyler.

ekranlara bak mesela, herkes eğleniyor. kim o zaman bunc aacı çeken? milleti uyuşturmak için envai çeşit yöntem var. biri tutmasa biri tutuyor. şu da meşhur mesela, sen mi kurtaracaksın memleketi? evet ben :)

1|0
    0|0
  • Mustafa Necati Sepetçioğlu Sonsuz a Uyanan Taşlar kitabında diyo ki : üç beş baldırı çıplak var diye bu ülkeye lanet edilmez..genelleyelim bunu

Türklerin hiçkimsenin övgüsüne ihtiyacı yoktur,kimsenin öfkesi ya da eleştirisi de bişey kaybettirmez

yani beyaza siyah dediler diye beyaz siyah olmaz.Türk olmak Allah ın lütfudur ama bence övünülmesi gereken bişeydir..herşeyin bi nedeni varsa bizim Türk olmamız da haybeye değildir..

ancak densizlik edene geçmiş kahramanlıklarla ders vermek kadar elden geldiğince bugün de ilerlemek bilgi kültür sahibi olmak gerekir ki ağzını açanın ağzına iki cümleyle kürekle vurur gibi vurabilesin :)

1|0
    0|0
  • Doğru doğrudur abi. Neden kimse bir mevlana gibi adama dünyanın neresinde olursa olsun adam gibi adam derlerken genel anlamda türklere acunun dediği gibi maganda tarzı insan diyorlar? Türkler dünyada savaşmaktan anlayan birinden fakzsız görünüyor gerçektende geçmişten bugüne türkler siyasi alanda hep başarısız olmuş başımızdaki 3 tane siyasiyi bile biz değil hep yabancılar seçmiştir. Biz türklerde uçkurumuz peşinde dolaşmış durmuşuz ve dolandırmışız fırsat buldukça insanları. Dünyanın pek çok ülkesinde Almanya Fransa vs vs gidin bakın türklere iyi nazarla bakmazlar. Neden diye düşünmek gerek? İçimizde elbette iyiler var ama azınlıkta maalesef. Herkes kendini tanır kimse üstüne alınmasın lütfen

1|0
    0|0
  • Türk'üm diye Türklüğü, erkeğim diye erkekleri, insanım diye de insanlığı eleştirmiyorum.

2|2
    0|0
  • Başka bir ülke vatandaşı da kendi ülkesini ve vatandaşlarını eleştirebilir.Yanlış olan birşeylere yanlış demek bu kadar yanlış olmamalı.Eleştiri olmazsa gelişim olmaz.

Ayrıca herkes bir şeyler yapabilecek kudrette olmayabilir.

Ancak bu tür eleştirileri veya herhangibi bir eleştiriyi yapıcak kişilerinde o doğrulara sahip olması gerekir.

Örneğin; tembel bir insanın başkasına tembel demesi veyahut popüler kültürü hayatıyla özdeştirmiş bir insanın popüler kültürü eleştirmesi abesle iştigaldir.

1|0
    0|0
    • Eleştiri sonrası çözüm üretilmeli icraata geçilmeli diyorum ben eleştiriye kapalı olun demiyorum zaten.Boş konuşup konuşup susacagına az ve öz konuş diyorum.Bu insanlara diyorum tabi üzerine alınan alınsın sıkıntı yok.

• İcraata geçmek öyle basit bir şey değil. Yazılmış çekilmiş ve satılmış bir filmi ne kadar eleştirirsen eleştir o filmi değiştiremezsin,yeni film çekmen gerekir.Buna benziyor.Bir toplumun değişimi çok uzun bir süreç ve çok büyük bir güç gereken emek ister.

Boş luk kavramı bambaşka bir kavram bu tür şeylere katmayalım lütfen.Bahsettiğin insanları zaten yukarıda çok açık ve net bir şekilde tarif ettim

• Türk olduğumuz için milletimizi eleştirmeyelim mi yani ? Sizin düşüncenize göre Türk'üm demek yetiyor olmalı demek ki...Milletim için neler yaptığım ya da kimin neler yaptığı kendimize/kendisine kalmış ben de şunu sorayım öyleyse,atıp tutmak anca çene anca çene demişsin.

Söyler misin,bu devlet bu millet için ne yaptı ki konuşup sorgulamayalım ?

Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyetin ilk 15 yılını es geç,geriye kalan onca sene boyunca bu millete verilen şey kederden,fakirlikten,acıdan,dünyada ki sistemi pas geçmekten,bugün ise televizyonlarda ulusa seslenişten başka nedir ?

Birisi de çıkıp desin ki Türk milleti hala çalışkandır,hala zekidir ! Diyebiliyor musunuz ? Ben diyemiyorum,çünkü herkes tembel herkes koyun.

Yaşadığım ülkenin mantığı bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıdır.Konuşmayan eleştirmeyen karşı çıkmayan bir toplum olup koyunlaşacaksak vatanın satılan peşkeş çekilen herşeyini Devletin malı deniz yemeyen domuz zihniyetiyle kabulleneceksek ne ala memleket demekten başka şey kalmaz geriye elbette.Yan gelip yattığım yerden değil,haftanın 6 ayın 26 günü çalışan birisi olarak aileme birşeyler kazandırmak için bir yerlerimi yırtıyorsam,yaşamak için savaşmak zorundaysam o kadar da konuşmak ve eleştirmek benim en büyük hakkım !

0|0
    0|0
    • Sen olayı farklı boyuta taşımışsın. Ben eleştireceklerine icraata geçsin her birey diyorum eğer herkes duyarlı olsa ülkenin sorunu kalmaz diyorum.Sorunları ortaya koyup tartışmaktansa çözüm üretsinler diyorum.Ama biz anca şekilciyiz yok şu şöyle bu böyle.Eleştiricez tabiki sus kabullen demiyorum ben elimizden geleni yapalım diyorum hıı ayrıca dar düşünmüşsün ben sadece devlet açısından bakmadım olaya genel konuşuyorum.Siyasi değil sosyal boyutu da düşün.

• Siyasi değil sosyal açıdan diyorum ben.Türkler film yapamaz Türkler teknolojiden anlamaz Türkler şöyle böyle tarzı konuşan insanlardan bahsediyorum ve bu sıktı artık kendilerini küçük görmeleri bunaltıyor.Siyasete gelince muhalefet olmasa zaten siyaset olmaz çok partili olabilmek için eleştirmek gerekir ve insanların düşüncelerini hür olarak belirtmeleri gerekir.Konu o değil yani.

• Soruyu bu şekilde sorarsan zaten herşey değişir,aklı çalışan herkes birşeyler yapabileceği gibi Türk'ler içerisinde de fazlasıyla sinema,spor,akademik,bilimsel her tarzdan müthiş insanlar var.Dünyaya damga vurmuş adamlar var o tarz düşünmek elbette mümkün ben sadece türk oldugu için aa ancak bunu bir Türk yapabilir denilmesini zaten kabullenmem benim bu zamanda ki halimize ilişkin eleştirilerim var hepsi bu :)

• Koy g.tüne boşver övünülecek bişey oldumuda ilk o aqdklarım atlar.

2|3
    0|0
  • sorgulamak güzeldir

1|0
    0|0
  • türkleri barbardır sözünden kaynaklanıyor. link bu tarz haberler var. almanya da böyle olmaz, amerikada, japonya da, italya da, rusya da,.. ama türkiye de oluyor.

1|0
    0|0
    • almanyada ne b**kumlar oluyo sizin haberiniz yook

• Yabancılarda adam köpeğiyle evleniyor onlar genellenmiyor ama bizimkiler ne yapsa hepimizin günahı oluyor peh.

• Sözünün eri bi milletiz. link

2|0
    0|0
  • verdiğin linkteki videoyu izledim bu acunun oyunu böyle bişey olamaz :D ama değindiğin konuya gelirsek haklısın.

1|0
    0|0
  • Tuhaf hasta mısın? Ateşin falan çıkmadı ya? Yardımcı olabileceğimiz birşey varsa haber ver :DD

sorunu da beşledim elbette bu arada derede

1|0
    0|0
    • Neden ki ya nolmuş :D Yeni tarzımı sevmedin mi ciddi,sosyal ve paylaşımcıyım ehuehuehe :))

• insanlar zaten aynaya da kendine bakmadıkları için Türkler şöyle Türkler böyle oluyor...

En başta öz eleştiri sahibi olmak gerekir..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 8

• ahaha adamın saç kesimi nedir öyle ya? götürmüş kızları da :D bizim kişilik bölümünde kızları nasıl tavlarım diyenler örnek alsın.

1|0
    0|0
  • Hahhahahahahahha :D koptum :D

Evet benm turkce ogretmenim oyleydi hep almanlari ornek gosterir bizi ezmeye calisirdi cok sinir olurdum.. Bari almancasi duzgun olsaydi "garibimin"

1|0
    0|0
  • ne mutlu türküm diyene :/ ne mutlu bize

1|0
    0|1
  • on numara beş yıldız :D yıldızı da verdim zaten :D türk erkekleri türk kızlara laf söyleyeceğine kendilerine bakmalarını öneririm...

1|0
    0|0
  • saçmalamış

2|0
    0|0
  • Bende onların Türklüğüne şaşırıyorum..

1|0
    0|0
  • bide acayip bi aşşağılık kompleksi yok mu hastasıyım yani

1|0
    0|0
  • illa yabancı mı eleştirsin neyin kafasıdır bu teyzebeybi?

isteyen istediğini söyler.

0|0
    1|0
    • Alakası yok beni algılayamıyorsan bu benim problemim değil beyb.

• problemin olduğunu söylemedim.

soru sordun soru şeklinde bir cevap verdim.

sitenin işlenişini anlatacak vaktim yok kusura bakma ama burda kime sorsan anlatır sana. çekinme sor birine.

• Hıhı anlıyorum.

Yükleniyor...