Sıkılaşmak kaç ayımı alır?

1.75 boy 60 kg
6 aylık spor salonuna yazıldım 2 hafta oldu. Kilo problemim yok, kilo vermek ve kas yapmak istemiyorum. Tek isteğim sıkılaşmak. Kaç ay sonra sıkılaşırım ve 6 ayın sonunda sporu bıraktığımda eski halime döner miyim? Nasıl beslenmem gerekiyor?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• sürekli yaparsan sıkı güzel bir vücudun olur, ama bırakırsan tabii ki eski haline döner çabucak, sabırla çalışıp sürekli yapan lazım korumak içide

0|0
    0|0
    • ne yani spora başladım diye ömrüm boyunca spor mu yapıcam :D 6 ay çalışcam sonuçta biraz emeğimin karşılığını görmek için bıraktığımda sarkık sarkık mı olucam? :D

• Hadi o zaman kolay gelsin bana:D

• hadi bakalım kola gele :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Sporu bıraktıktan sonra eski haline dönersin hatta birazda fazlası da olabilir insan vücudu o kadar çok çabuk deforme oluyor ki şaşırırsın 6 ay biraz sıkılaşmanı sağlar fakat bırakacaksan 6 aydan sonra en azından yürüyüş ve tempolu koşu yapmayı düşün zamanım yok diyorsan en azından günde 10 15 dk ip atla çok faydasını görürsün

1|0
    0|0
    • Cok tesekkurler sag olun:)

• Sporla ilgili bir soru olursa herkese açığım

• Sıkılasman için yag oranini dusurup kas oranini artirman lazim biliyosun dimi anlattigin turde bilime insan anotom8sine aykiri

1|0
    0|0
  • 3 4 ayda taş gibi olursun sen o boylaaa

1|0
    0|0
  • Spor sürekli yapılmalı

1|0
    0|0
  • "sıkılaşmak" gibi bir spor kavramı yok. Sıkılaşmak dediğiniz şey yağ oranınızı düşürüp kas kütlenizi arttırmaktır. Yani kas yapmak istemiyorum ama sıkılaşmak istiyorum gibi bir mantık olamaz. Yağ oranınızı düşürüp kas oranınızı arttırdığınızda sıkılaşmış olursunuz...

0|0
    0|0
    • anladık abicim bizden daha bilgilisin tamam

• teşekkürler yine de

• Gayet kibar bir şekilde, zaman ayırıp kavram kargaşanızı gidermeye çalışmışım. Açıklamamın neresinde küçük düşürücü bir ima algıladığınızı hakikaten merak ettim. Aşağılama yok, küfür yok hatta ve hatta sen diye bile hitap etmemişim. Enteresan bir algınız var. Neyse saygılarımla...

• Kalri hesabı yapmalısın

1|0
    0|0
  • Masaj yapmak lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...